Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon pompasi  (Okunma sayısı 25983 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: Direksiyon pompasi
« Yanıtla #14 : 17 Mart 2009, 20:03:12 »
Vw'nin direksyon yağı bildiğim kadarıyla AT diğer marka araçlarında genelde ATF yağı konuluyor.

« Yanıtla #15 : 17 Ocak 2010, 22:34:46 »
Bu ara benimkinden de arada tıkırtılar gelmeye başladı :(
Epey olmuş siz yazalı ama, onarım maliyeti ne kadar oldu?
Komple direksiyon pompasını mı değiştirdiler yoksa parça değişimi mi oldu?

yapıldı.. yanlış yağ kullanmışlar ve soketide bir şekilde parçalanmış.. yanlış yağ pompanın içinde bilmem dişlilermi kampanamı artık ne varsa onları yanlış sürtünmeden dolayı bozulmuş.. arkadaşlar çoğu VW servisi de dahil orjinaller değil hangi yağı kullanacaklarını bilmiyorlar.. eğer orjinal servisden başka bir yere götürüyorsanız yağınızı kendiniz alın ve götürün..
yolunuz açık olsun..
Polo 1.4 TDI 2004 Comfortline, 75hp@4000rpm, 195Nm@2200rpm.

« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2010, 23:31:04 »
teşekkürler arkadaşlar.. bu arada ben arabalardan fazla anlamam..  benim arabanın dreksiyonu elektronik çalışırmış... kendiliğinden düzeldi vallahi... U dönüşü yapıyordum o halde (servise giderken) pat düzeldi... servise gittim bu arada.. sebebini araç içinde birden fazla Cep telefonu ile konuşulduğunu yada böle dalgalar yayan cihazların yoğun olduğu bölgede olan bir sorun olmuş.. araç öle bir arıza hissetmiş sonradan geçmiş.. Valla teoride bu nasıl oluyor bilemiyom ama.. sizinde direksiyon yağla değilde böle çalışıyorsa dikkat edin ve fazla panik yapmayın... nebilim... saolun...
yapıldı.. yanlış yağ kullanmışlar ve soketide bir şekilde parçalanmış.. yanlış yağ pompanın içinde bilmem dişlilermi kampanamı artık ne varsa onları yanlış sürtünmeden dolayı bozulmuş.. arkadaşlar çoğu VW servisi de dahil orjinaller değil hangi yağı kullanacaklarını bilmiyorlar.. eğer orjinal servisden başka bir yere götürüyorsanız yağınızı kendiniz alın ve götürün..

yolunuz açık olsun..

sevgili webdexigner

pompa yok elektrikli demişsin yanlış yağ konulmuş demişsin ben de anlamadım ama bende senin gibi elektrik motorunun direksyonu çevirdiğini biliyordum

yanlış yağı nereye koymuşlar? hangi bakımda koydular? servis neyi değiştirdi? biraz bilgi verir misin?
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2010, 23:32:55 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #17 : 18 Ocak 2010, 22:14:08 »
Yağ nasıl kontrol edilir?Nasıl değişir?Konması gereken yağ tipi nedir?Korktum valla şimdi  :D

« Yanıtla #18 : 19 Ocak 2010, 06:59:36 »
yağ yok seninkinde polo38 elektrik motoru varmış ban söylenen o
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM