Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sıfır araba neden çok yakar???  (Okunma sayısı 26745 defa)

Ynt: sıfır araba neden çok yakar???
« Yanıtla #14 : 28 Mart 2009, 01:26:46 »
bak bu hep merak ettiğim bi konudur benim yolumudada bi yokuş aşağı warda bazen noşa atıyorum bazem 5 e demekki bundan sonra 5 atıp gaz vermicez bide boşa almak gaz ayarınıda bozuyor diyolar ne derece doğru bilmiyorum...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #15 : 28 Mart 2009, 11:45:07 »
illaki 5.vitesle ineceksin diye bir kural yok kaçıncı vites ile geldiysen o vitesle inmen daha mantıklı.

« Yanıtla #16 : 28 Mart 2009, 12:08:36 »
Enjeksiyonlu araçlarda rampa aşağı inerken vitese atıp inerseniz aracınız 0 litre yakar.Boşa atarsanız 0.6-1 litre arası yakıtı olur.Benzin pompalanmaya devam eder yani.Fakat bu dik sayılabilecek inişler için geçerli benim için.Hem motor freni hemde yakıt için avantajlı duruma gelirsiniz.Ama Hafif eğimli yollarda boşa atıyorum.Vitese atınca motor freni ile araç giderek yavaşlıyor hız kaybediyor.Düzlüğe inince yine gaza basmak zorunda kalıyorsunuz...
Kaçıncı vitesle çıktıysanız o vitesle ineceksiniz diye birşey yok :) Bu kamyoncular için geçerli bir söz.Yüklü aracı rampa aşağı götürmek çok zor ve tehlikeli bir iş olduğu için rampayı 20 ile çıktıysa 20 ile inmesi gerektiğini belirtmeye yarayan, balataların eskimesini önlenmesi için söylenmiş bir sözdür  :)

« Yanıtla #17 : 28 Mart 2009, 15:03:04 »
Bisey daha sorucam arabam 1.ayi yeni doldurdu bi suredir kirliydi arabayi yikatip elimde var olan cila ilede cilalamasini soyledim.aracimi almaya gittigimde nasil anlatsam bariz birseyin cizmesi gibi degil ama bez cizmesi gibi birsey oldugunu gordum sordugumda kirin camurun yapablecegini soyledi.bu arada goturdugum yer fircasiz yikama yapiyor cilayida pamukla surmus.bu ufak cizikcikler arabamin opak olmasindan mi kaynakli? Yoksa cilada kurulama bezinden veya tazikli sudan mi kaynakli oldu? Cok titiz oldugundan bole kafama takiyorum :( takmalimiyim sizce ???

« Yanıtla #18 : 28 Mart 2009, 15:11:03 »
Bahsettiğiniz şey Kılcal çiziklerdir ve hemen hemen her araçta görmek mümkündür.Özellikle güneş altında çok belli olur ve ovalimsi bir yapıda araç sanki çizilmiş gibi görünür.Bu herşeyden kaynaklanabilir.Öncelikle aracın yaşıyla alakalıdır.Sonra yıkadğınız fırça ile, rüzgara göre, hava koşullarına göre vs..Bunda yapılabilecek birşey yok.Kafanıza takmamanız yeterli :) Bahsettiğiniz şeyi gölgede görmeniz çok zor.Onun için aracınızı hep gölgede bırakırsanız onları da görmemiş olursunuz :)

« Yanıtla #19 : 31 Mart 2009, 10:40:10 »
eyvallah:D