Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BÜYÜK YAKIT SORUNU  (Okunma sayısı 13474 defa)

BÜYÜK YAKIT SORUNU
« : 04 Temmuz 2010, 23:12:51 »
Merhaba arkadaşlar, aracımda bir sorun oluştu. 2006 dizel Polo'm var. Şehir içinde 145-150 bin arası yakıyordu. Son 20 gündür bir probem var. Hem aracın sesi arttı, hem de km.de 200-210 bin yakmaya başladı. Yani eskiden 50 tl ile 330 km giderken şimdi 240 km ancak gidiyor. Ses de ayrıca cabası.  Ustaya götürdüm, anlamadı. Sakin bir zamanda incemem lazım, dedi. Görünürde bir arıza yokmuş. Bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler... :)

Ynt: BÜYÜK YAKIT SORUNU
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2010, 23:19:55 »
aracın hava ve yakıt filtresi ne durumda? en son ne zaman değişti? eğer bunlar yeniyse dizel yakıt katkısı kullanın bir veya iki depo faydası dokunursa bir sıkıntı yok demektir

« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2010, 11:52:16 »
İki filtreyi de 4.000 km önce değiştim. Yaklaşık 5 ay oldu. Yakıt katkısını deneyeyim. Umarım dediğiniz gibidir. Teşekkürler...

« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2010, 17:05:08 »
hava filtresini değiştir, mümkünse bosch yap, düzeldiğini göreceksin

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2010, 17:05:54 »
turbo ne alemde
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2011, 15:38:43 »
arkadaslar merhaba benımde 2008 1,4 tdı  polom var arkadasın dedıgı gıbı bende 50 tl lık mazotla 240 250 km anca goruyorum şehır ıcınde bende bu aracların 20 kr 21 kr yakması bıraz fazla degılmı ayrıca aracı vw yetkılı servısıne de goturdum beynede sokturdumm herhangı gorunen hıc bır problemı yok bugun hava fılltresı yakıt fıltresı ve yağ fıltresıne baktırdım.... hava fıltresı gayet temmız cıktı fakat yağ ve yakıt fıltrelerını alıcam denıcem farkedecekmı merak edıoyorum ayrıca yaktı katkısınıda denıcem ama her mazot attıgımızdamı koyup deneyelım yoksa bı kac sefer mi ,,?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2011, 16:06:36 »
kış aylarında olduğumuzdan olabilir mi ?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2011, 12:59:48 »
Havaların soğuk olmasından dolayı yakıt tüketimi artmakta. Benim aracımda 150-160 kuruş yakarken şuan 200 kuruş yakıyor.100 liralık mazotla 500 km zor yaptı. Dizel motorların soğuk havada ısınması zor ve geç oluyor.
Ayrıca katkı maddelerini kullanmamanızı öneririm.

« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2011, 01:11:21 »
pekı sunu solıyım ortalama arac bıldıgınız uzere araclarımızda son 3 cubuk kırmızı yakıt gostergesınde yanı yakıt ışıgı yandıgında ortalama kac km gıder arac....

« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2011, 02:41:41 »
pekı sunu solıyım ortalama arac bıldıgınız uzere araclarımızda son 3 cubuk kırmızı yakıt gostergesınde yanı yakıt ışıgı yandıgında ortalama kac km gıder arac....

pek bilmiyorum da araç dizelse deneme bile, bidonla mazot koyamazsıi hava yapar, çekici çağırmak durumunda kalırsın mazallah

buarada 2 ayrı profiliniz mi var?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2011, 09:21:08 »
pejoların hdi motorlarında mazot filitresinden sonra ufak bir balon gibi bir yer vardı mazot biter hava yaparsa onu pompalıyarak sorunu çözüyorduk sonra ford connect aldık onda öle bi alet yok aynen tamirci geldi filitreyi sköüp havasını aldı.
pek bilmiyorum da araç dizelse deneme bile, bidonla mazot koyamazsıi hava yapar, çekici çağırmak durumunda kalırsın mazallah

buarada 2 ayrı profiliniz mi var?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2011, 12:54:59 »
Sonuna kadar kullanmamanızı tavsiye ederim benim aracımın kitapçığında ışık yandıktan sonra içinde 7-8 litre mazot olduğunu yazıyor.Buda 7 litre 3.30dan 20TL yapıyor.Tabi ne kadar doğru bilemem

« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2011, 01:28:14 »
benım ıkı profılım yokda o ancak sole olmustur ben aynı gun ıcın de ıkı tanefarklı ısım yollamısım farketmez bı tanesını kullanmaya dıkkat ederım .... bu arada verılen bılgıler ıcın tskrlr ama ısık  yandıgında 7-8 ltr cok deılmıı yanıı sonucta bız araclarıı dewamlı fulleyen bı butceye sahıp deılız  ve bende orda benzın ısıgı gordugumde sınırlenen bırıyım :D gıdıp yakıtımı alıorum ve sankı ınanılmaz para yıyomus gıbıme gelıo :D:D

« Yanıtla #13 : 14 Ocak 2011, 18:38:45 »
arkadaşlar dizel motorlarda pompa ayarı çok önemli.çeşitli nedenlerden ayarı bozulan pompa aracın fazla yakmasına sebep olur.dizel araçların en sıkıntılı yönü de bu ztn.