Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bakım Uyarısı hakkında  (Okunma sayısı 20654 defa)

Bakım Uyarısı hakkında
« : 01 Şubat 2010, 15:40:33 »
Aracımın bakım zamanını bir süre geçirdim, şuanda 42bin km civarında.ekranda iki adet servis uyarısı çıkıyor.Sadece yağ değişimi yapsam bu yazılar silinir mi ?
Teşekkürler.

Ynt: Bakım Uyarısı hakkında
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2010, 16:18:04 »
bilgisyasarınızın cihaza bağlanması gerekiyor, forumda aratırsanız sadece servis yazısının nasıl silindiğini bulabilirsiniz ama diğer arıza lambalarını için özel/yetkili servise uğrayınız....bakımı çok geçiktirmezseniz iyi olur....
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2010, 17:04:23 »
hemde garantisi var ise suan bir sıkıntı çıktıgında mesuliyet almaya bilirler ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2010, 17:18:26 »
bu işaretler benim araçdada çıkıyo 9100km de daha bakım zamanı gelmedi bir sorunmu var anlamına geliyo bu uyarı
Volkswagen POLO

« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2010, 17:48:08 »
hemde garantisi var ise suan bir sıkıntı çıktıgında mesuliyet almaya bilirler ?

garanti süresi doldu.

1998 - ...

- Kontak kapalı iken hız ölçerin altındaki seyehat göstergesi sıfırlama düğmesini basılı tutun.

- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.

- Kontağı kapatın.

- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.

vwtr.net

1995-1997

eski tip kadranda silme,

-km sayacında toplam km gözükmeli,

-kontağı açın odometre düğmesine basın,

-kontağı kapatın ve düğmeyi bırakın OEL yazısı beliricek,

-saatin dakikasını ayarlamaya yarayan düğmeye silenene kadar basılı tutun..

vwtr.net

Aracım 2007 model, bu yolu denesem yazı silinir mi acaba ? Deneyen var mı aramızda ?
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 17:49:12 Gönderen: CHuCKY »

« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2010, 18:36:35 »
egzoz uyarı lambasını yakmış servise gidin gösterin bir sebepten değil bir sürü sebepten dolayı bu lambayı yakabilir göstermenizde yarar var

servis uyarı mesajını da gidince serviste silerler özel/yetkili servis 
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2010, 20:19:28 »
bilgisyasarınızın cihaza bağlanması gerekiyor, forumda aratırsanız sadece servis yazısının nasıl silindiğini bulabilirsiniz ama diğer arıza lambalarını için özel/yetkili servise uğrayınız....bakımı çok geçiktirmezseniz iyi olur....

aynen.Valla sırf yağ değişimi yapmadan ne gerekiyorsa yapın.Sanki bu pololar hissediyor kendisine gerekli işlemin yapılmadığını :D.Bunu gerçek diyorum.Benzin filtredsini değiştirmemiştim.Bir süre sonra ışık yandı.Artık kendi boğazımdan kısıp ona yediricem nerdeyse :D .Fakat bu bakım göstergesinin olduğunu bilmiyordum.2004 poloda yok mu bu?
olası arızalar:(Bende çıkanlar)
1-) Fren müşürü 50 TL
2-)hararet müşürü 40 TL
3-)Gaz kelebeği ayarı kaçmıştır (masrafsız)
Bu ışık kirli yakıtta da yanıyor.Ayarlanınca siliniyor(masrafsız)
Bu pololar 3 yaşından sonra başlıyor öksürmeye :D
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 20:24:33 Gönderen: polo38 »

« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2010, 23:52:28 »
ilk resimde olduğu gibi anahtar resmi çıkıyor ve 4500 yazıyor .(2008 polo benzinli 33 000 de)ne anlama geliyor .Şimdiden teşekkürler.

« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2010, 00:11:30 »
o ısık bende de yanmıs tı bi müşür var tam olarak hatırlamıorum ama 15 lira tutmustu deiştirdim sorun kalmadı benimde suan aracımın bakım süresi doldu öle bi işaret cıkmadı anahtar gibi ala ala

« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2010, 14:17:38 »
arkadaşlar aracım 2004 model bende de bu bakım uyarısı var yukarıdaki metodu denedim kaybolmadı.illa servise gidip bilgisayara mı bağlatmak gerekiyor?