Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arka tarafa su giriyor??  (Okunma sayısı 6033 defa)

arka tarafa su giriyor??
« : 19 Mayıs 2012, 11:26:26 »
ıyı gunler herkese. öncelikle böle bir site olduğunu yeni öğrendim çok faydalı bilgiler var. 2005 model polo 1,4 tdı araç aldım 6 ay kadar oldu çok memnunum aracımdan fakat aracımın yağmur yağmasında veya aracı yıkkattığımda şöför arka tarafında zeminde su birikiyor ilk zamanlar çok azdı ama artık yıkamada bile doluo. aracımda orjinal sunroff var ordan mı alıo acaba sol arka bagaj tavandan sol arka kapıdaya kadar tavanda da su izi oldu. neden olabilir we nasıl çözebilirim bilgisi olan varmı teşekkürler..

Ynt: arka tarafa su giriyor??
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2012, 13:34:46 »
ıyı gunler herkese. öncelikle böle bir site olduğunu yeni öğrendim çok faydalı bilgiler var. 2005 model polo 1,4 tdı araç aldım 6 ay kadar oldu çok memnunum aracımdan fakat aracımın yağmur yağmasında veya aracı yıkkattığımda şöför arka tarafında zeminde su birikiyor ilk zamanlar çok azdı ama artık yıkamada bile doluo. aracımda orjinal sunroff var ordan mı alıo acaba sol arka bagaj tavandan sol arka kapıdaya kadar tavanda da su izi oldu. neden olabilir we nasıl çözebilirim bilgisi olan varmı teşekkürler..
  bu konuda sana vw paşa otomotivden eyüp usta yardımcı olabilir trim ustaları ( araç kaporta iç aksam  sökme takma ustası ) mevcut bir görüş istersen 0212 475 35 35    0533 769 78 78   veya ilker usta 0536 238 04 66  0506 692 76 51 forumdan olduğunu söyle yardımcı olurlar

« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2012, 19:48:12 »
arkadaşım benimde alıyodu sağ arka koltun arkası ben buldum nerden aldığını bu sanrufun tahliye delikleri var 4 tane benimkinde sağ arkaya giden boru arka stop lambasının altında dışarıya çıkış yeri  var benimki boru yerinden çıkmış arka çamurluk içine akıyodu su orada biriken su yükselip koltuğun oraya ulaşılıyor seninde sorunun büyük ihtimal bundan yada bu giderler tıkanmıştır şu şekilde test et sanrufu sonuna kadar aç 1 tas su al eline aracı arkaya meğilli bi şekilde koy önce sol kızağa yavaş yavaş su dök çok dökme aracın içini ıslatırsın :)suyu döktükten sora 5-10 saniye bekle aracın altına bak su yere akıyomu diye akıyosa diger 3 tarafı aynı şekilde dene akmayan yer ya tıkalı yada hortumu çıkmıştır sorunun 100 de 100 çözülür çok basit bi işlem benim elektrikçi stop lambasını sökerken çıkarmış hıyar hortumu geri takmamış yerne taktım hortumu canavar gibi şimdi tazikli suyu sanrufun cam aralarına tutuyom genede tek damla yok

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2012, 13:56:29 »
arkadaşım benimde alıyodu sağ arka koltun arkası ben buldum nerden aldığını bu sanrufun tahliye delikleri var 4 tane benimkinde sağ arkaya giden boru arka stop lambasının altında dışarıya çıkış yeri  var benimki boru yerinden çıkmış arka çamurluk içine akıyodu su orada biriken su yükselip koltuğun oraya ulaşılıyor seninde sorunun büyük ihtimal bundan yada bu giderler tıkanmıştır şu şekilde test et sanrufu sonuna kadar aç 1 tas su al eline aracı arkaya meğilli bi şekilde koy önce sol kızağa yavaş yavaş su dök çok dökme aracın içini ıslatırsın :)suyu döktükten sora 5-10 saniye bekle aracın altına bak su yere akıyomu diye akıyosa diger 3 tarafı aynı şekilde dene akmayan yer ya tıkalı yada hortumu çıkmıştır sorunun 100 de 100 çözülür çok basit bi işlem benim elektrikçi stop lambasını sökerken çıkarmış hıyar hortumu geri takmamış yerne taktım hortumu canavar gibi şimdi tazikli suyu sanrufun cam aralarına tutuyom genede tek damla yok
[/quote

Hem işi bilmezler, hem sağlam arabayı bozarlar  :bekleriz:

Çevrimdışı 10LP976

• Otomobil
    MK4
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2012, 13:58:10 »
Benimde bagaj kapağının ordan yıkayınca az bişi giriyor .. sanrım fitillerden olablir :S

« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2012, 21:49:03 »
ertan abi saol benimde ölemiş galiba baktım ama benim bagajın üst kısmına gelio hortumlar ordan çıkıo bagaj kapağının altında devam edip stopların altından geçip tamponun ordan çıkıo ölemi olması gerekio.? ben su döktüm gelmiodu telle temizledim sonra temiz su gelmeye başladı şimdi içeri girip girmediğini anlamam için beklemem gerekio. ama yukardan çıkıp öle dışarı gelmesi çok garip. bide hortum çıkmış yada yırtık olabilirmi? onu doşemeyi söktürüp bakmak mı gerekio.? teşekkurler.

« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2012, 21:54:27 »
uygar abi saol ben şuanda izmitte çalışıom ama verdiğin adres ailemin evine çok sankonun ordayız zaten  gittiğimde garanti olsun die gitteç ustaya bir baktırcam.

« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2012, 00:13:47 »
takip et biraz sanırım sninki tıkanmış kirli su aktığına göre su hortumdan dışa akıyosa problem yoktur yırtılması biraz zor gibi tabi daha önce aracın oralarına el değmediyse

« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2012, 09:21:21 »
uygar abi saol ben şuanda izmitte çalışıom ama verdiğin adres ailemin evine çok sankonun ordayız zaten  gittiğimde garanti olsun die gitteç ustaya bir baktırcam.

eyvallah kardeş

« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2012, 16:02:45 »
takip et biraz sanırım sninki tıkanmış kirli su aktığına göre su hortumdan dışa akıyosa problem yoktur yırtılması biraz zor gibi tabi daha önce aracın oralarına el değmediyse

arabamın kazası yok allaha şükür takip ediom abi suda bi çoğalma yok ama tam kurutamadığım için düzeldiğini anlayamadım daha havalar ısınınca bakcaz tekrar teşekkurler.