Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: akü lambasının arada sırada yanması  (Okunma sayısı 12506 defa)

akü lambasının arada sırada yanması
« : 19 Mart 2010, 10:15:02 »
Merhaba arkadaşlar...Bir arkadaşımın 2008 model hb polosu var. Akü lambası hareket esnasında uanıp sönüyor. Akünün şarzında problem yok, genelde 2000-3000 devir arası oluyor. Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaş ya da ustaların görüşlerini bekliyorum. İyi günler...

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: akü lambasının arada sırada yanması
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2010, 10:25:21 »
tesisatı kontrol ettirin ? akü yeni olabilir ama sarj baglantısında sıkıntı vardır ? yada konjektör denen bir parça var melet ondan da yapabilir...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 20 Mart 2010, 10:46:54 »
Benim problemim söyle:
Kontağı açınca arabayı çalıştırana kadar akü lambası göz kırpıyor. Sorun ne olabilir?

« Yanıtla #3 : 20 Mart 2010, 11:08:00 »
Benim problemim söyle:
Kontağı açınca arabayı çalıştırana kadar akü lambası göz kırpıyor. Sorun ne olabilir?
gaz verdikten sonra da düzeliyorsa sönüyorsa kömürleri bitmiştir tahminen
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #4 : 20 Mart 2010, 14:25:29 »
Benim problemim söyle:

kontağı açınca bendede akü işareti çıkıyor,marşa basıp çalıştığı anda ise sönüyor.ben bunu normal sanıyordum,marş basana kadar aküden yediği için o yuzden o işaret çıkıyor sanıyordum,farklı bir durummu var ki?

« Yanıtla #5 : 20 Mart 2010, 16:23:52 »
Normalde marşa basıp araba çalışana kadar lambanın yanması lazım ama benimki daha marşa basmadan yanıp sönüyor yanıp sönüyor ta ki çalışana kadar.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2010, 16:24:24 Gönderen: riky73 »

« Yanıtla #6 : 21 Mart 2010, 10:41:05 »
akü işareti aracın alternatörünün aküyü şarj etmediği durumlarda yanıp sürücüyü ikaz etmesi içindir kontak açıldığı zaman alternatör şarj yapmaz araç çalışana kadar çalışınca söner yani şarja başlar şayet ki kömürleri biten eskiyen aalternatörlerde akü lambası çalışınca silik bir şekilde yanmaya devam eder çalışınca da yanar gaz verince gider senin lamba çalışıncaya kadar yanıp sönüyor demişsin çalıştıktan sonra sönüyor mu? nizamın dediklerini kontrol ettir lambalarında sigortalarında herhangi bir sorun oluşmadıysa tahminimce konjektör 12 volta sabitleyici sağlamdır ama işaret verdiğine göre vardır bir isteği kolay gelsin bir ustanın bakmasında fayda var
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #7 : 21 Mart 2010, 18:00:15 »
Çalışınca lamba sönüyor. Bir usta kömürlerden yapabileceğini söylemişti.

« Yanıtla #8 : 22 Mart 2010, 08:29:11 »
dikkat et biraz çalışırken rölantide filan lamba silik bir şekilde yanıyor mu? cevabın evetse kömürlerdendir kolay gelsin
« Son Düzenleme: 22 Mart 2010, 08:29:38 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR