Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Abs ve El Freni Lambası  (Okunma sayısı 7717 defa)

Abs ve El Freni Lambası
« : 13 Şubat 2011, 00:33:52 »
arkadaslar bugun 3-4 defa aralıklarla abs ve el frenı lambası sürüş esnasında bir kac sanıye yanıp sondu bununla beraber ses de gelıooo acaba sebebı ne olabılırr ... bılgılerınızı beklıyorumm .... iyi forumlar..

Ynt: ABS VE EL FRENI LAMBASI
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2011, 00:40:28 »
ben de aynı problem var sadece abs yanıyor.ama araça 5 kişi bimdiğinde yanıyor.usta dedi arka balatalar değişecek dedi.

« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2011, 01:25:43 »
alla alla ne alaka kı benım yalnız dedıgım gıbı cok aralıklarla yandıı...... sık deıl yanııı

« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2011, 16:39:04 »
arkadaslar lutfen goruslerınızı bıldıırın bugun de arac da sole bısı oldu bı anda sankı elektrık gıttı geldıı yanıı iç ışıklar farlar felan yandı yandı sondu seri  sekılde gider gelır gıbı olduu sonra dıreksıyonda hıdrolık ten cıktııı ama araba stop etmedı :( anlıyamıoyorum dun ve bugun bı terslık var aracın beynınde problem olabılırmı ... yada problme nelerde kaynaklanabılır...
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 16:39:35 Gönderen: 23CAN23 »

« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2011, 00:29:05 »
arkadaslar acilll

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2011, 20:40:33 »
Hidrolik yağın değişmedi ise 2-3yılda br değişmeli o yapabilir, bide lektriksel aksaklık olabilir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2011, 00:24:26 »
arac da aku dahıl bı cok seyden suphelenıp degıstırdık akuyu deıstırdım 2 gun problm yoktu gene dun problem yarattı sabah bende VW servısıne cektım arabayı elektrıksel bı problemdı zaten bır cok kablo deıstııı aksanı tekrar yapıldı sorun da su ıdı bız arabayı oksıtlenmekten korumak ıcın bı sure once kımyasal bı tur maddeyle motoru yıkattık ve yapan kısılerın dıkkatsızlıgındennn kacıırlmıcak yerlere o sıvıyı kacırmıslar sonucta bana aku deısımı şarj dınamasunda bılya deısımı  110+60 : 170 bununla yırtamadım cunku sorunlar bu deıldı servıste yaptırmam da bana 250 tl ye mal oldu yanı kısacası bir işçi ıhmalının ve aracının basında durmamamın acısını 250+170 :420 tl ye cektım gıttıgım yollar ve zaman kaybıda yanına kar  kaldı.........sız sız olun bu probleme cok dıkkat edın...
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2011, 00:25:01 Gönderen: 23CAN23 »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2011, 00:34:23 »
geçmiş olsun motor yıktmak mantıklı değil, sadece plastik aksamları çabuk buharlaşan temizleyicilerle temizlemek iyi olablir. Bir kere kendim temizledim LPG beynine sprey geldi, bozuldu gibi başlarda sonra tekrar düzeldi.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2011, 23:34:39 »
saolasın kardesım wallahııı bidahamı tövbe zaten benım fıkrım deıldı... servıs şöle bısı yapmıs yalnız sımdı bızde dıreksıyonlar yanılmıyorsam eger elektro hıdrolık yanı servısten önce dıreksıyonum cok daha yumusaktı sımdı bıraz sertlesmıs gıbı... nedenını bılmıorum ve fren lerımde cok yumusak basımı wardı onlarda sertlesmıs ....ama saglamlar..

Ynt: Abs ve El Freni Lambası
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2012, 21:41:35 »
slm kardeşim...
sornu okudum ve bendede aynı sorun oldugunu farkettim.2008 TDI polo arabam var.daha alalı 5 ay oldu hıç bır sorun yoktu 1 aydır seyir halindeyken abs ve el freni lambaları yanıyor ve dıııııt dıye kısa bır ses gelıyor...elektirik sanki kesilecek gibi oluyor ve dıreksiyon hissedilir şekılde sertleşiyor...1 haftada bir oluyor.kımı beyınden kımı kablolardan kımıde konjektörden dıyo vw.servisinde pc de hata gözükmüyor...motor yıkatmam fln olmadı yardımcı olurmusunuz?

« Yanıtla #10 : 04 Mart 2012, 18:46:26 »
kardesım aynen benım problem ıste kısa aralıklarla bu problemı yasıcaksın aman HA BENDEDE bılgısayarda bı problem gostermıodu .. SEN DIREK GOTUR YETKILI SERVISININE BEN IST DA AVEK de yaptırdım en azından garantılı ve duzgun hızmet verdıgıın paranın hakkı en azından.. dıger yerlerde verdıgın para cogu kez boşa gıdıo yazık gunah -----

« Yanıtla #11 : 06 Mart 2012, 01:16:15 »
tşk ilgine kardesım zahmet edıp yazmıssın ama biz senın dedıgın gibi yıkama fln yapmadık araca!!! bunun sebebı beyınde olabılır konjektörden yada kablolardan olabılır dedı hata verdıgı an görmemız gerek aracı bırakmanız gerek dedıler araba tekırdag çorlu servısınde bakıldı..aracı bırakmakta tereddut ettım acaba elektırık tesısatından mıdır sence?

« Yanıtla #12 : 08 Mart 2012, 15:37:12 »
tmm işte kardesım benım elektırık tesısatını tamamen yenılemıslerdı konjektordensede yaparlar... dedıgım gıbı SADECE SUNU SOOLIYIM SANA COK TEHLIKELI BI PROBLEM FARKINDA OL gerısı sana kalmışş-- ne yap ne et kıy parana yaptır... binme o şekilde allah korusuun...

« Yanıtla #13 : 08 Mart 2012, 17:01:28 »
abs de sorun varsa bi beyinciye gidin arkadaşlar ikitelliye yakın olan arkadaşlar olursa yardımcı olurum benimde volvo da aynı sorunlar vardı benim işim halletti çoğu tamirci sensör der aldanmayın