Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Aldım Lütfen Yardım  (Okunma sayısı 12912 defa)

Ynt: Yeni Aldım Lütfen Yardım
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2011, 23:21:43 »
ben atiker taktım ok gibi gidiyorum en ufak fark göremedım gerçekten. ve duyduğum bişey var asıl önemli olan ustalıkmış. sistem aynı olduktan sonra doğru usta lazım, markanın çok önemi yok bence. 800tl 12 taksit üstelik

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #15 : 10 Temmuz 2011, 23:48:36 »
Brc taktır kafan rahat olsun aradaki farkı kaputu açmadan enjektör sesinden bile anlarsın zaten hangisi kaliteli lpg kiti hangisi kalitesiz

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #16 : 11 Temmuz 2011, 10:50:48 »
ben atiker taktım ok gibi gidiyorum en ufak fark göremedım gerçekten. ve duyduğum bişey var asıl önemli olan ustalıkmış. sistem aynı olduktan sonra doğru usta lazım, markanın çok önemi yok bence. 800tl 12 taksit üstelik

önemli olan
*ustalık
*enjektör kalitesi
*iletim boruları(kaza da güvenlik için)
*beyin ve yazılımdır

Atiker beyinleri artık Lovato ile aynı yerden italyadan geliyormuş, enjektörleride geliştirdiler. Yenilerde pek şikayet duymadım. Ama eski araçlarda  LPG den hayıflananların çoğu atikerdi. Bu forum ve takkip ettiğim diğer  VW forumundan bahsediyorum. En az problemi de BRC ve Prins te duydum hatta hiç problem yaşıyanı görmedim.

Bosh ile simbo nun ürünü bir olur mu? Fiat ile VW denk mi? her üründe bu var. Mesela Telefex LPG sistemi taktır 500.000km enjektör ömrü var.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2011, 10:51:32 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #17 : 11 Temmuz 2011, 11:57:52 »
Onur abiye katılıyorum  kitin kalitesi kadarda montajı çok önemlidir hatalı montaj dünyanın en ii markasını bile rezil eder ayrıca BRC şuan piyasa lideri diyebilirim ben hyundai de 1 yıl kullnadım ve çok memnun kaldım.Bu arada BRC piyasa lideri olan  Telefex satın aldı...

Ayrıca BRC  çok yakın bir zaman içersinde direkt likit enjeksiyonlu kitlerini piyasaya sürecek güç ve performansı benzine göre kat kat fazla olacağı söyleniyor..
Benzin enjektörlerinden likit olarak LPG püskürten bu yeni sistemle LPG enjektörleri ve LPG ECU’su ortadan kalkacak, onun yerine aracın mevcut yakıt sistemi aynen LPG için kullanılacakmış.Bu sistemi beklemek gerekli bende poloma lpg düşünüyorum eğer bu sistem devreye alınırsa kesin yaptırağım
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2011, 12:05:38 Gönderen: TwinCept »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #18 : 11 Temmuz 2011, 15:39:47 »
İbrahim Senin dediğin sistem yani "likit direkt enjeksiyon"u Vialle 2yıl boyunca VW araçlarıüzerinde test etti ve piyasaya sürdü. AVrupada kullanılıyor. TR ye yeni girdi ve kullanılmaya başlandı.

Vialle 1500E+kdv
Prins bu ay içinde uygulayacak 3100-3500tl fiyat bitmiş
BRC yi 4 gözle bekliyoruz, onda henüz belirti yok 2500tl olması umudumuz BRC de.

Sistem FSİ/TSİ/GDİ motorlara göre üretiliyor. Yani Direkt enjeksiyon motora.
Benzinli motor 4nesil geçirdi
*karbüratör
*tek nokta enjeksiyon elektronik kontrollü
*Çok noktadan enjeksiyon elektronik kontrollü
*direkt enjeksiyon enjeksiyon elektronik kontrollü

LPG de aynı nesilleri geçiriiyor, şimdi sıra 4.nesilde
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2011, 15:40:53 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #19 : 11 Temmuz 2011, 17:19:08 »
Evet onur abi sistem Vialle  bu sistem en çok FSİ/TSİ/GDİ gibi motorlar üzerinde çalışma yapıldı normalde biliyorsun araç durdugunda yada rölentide hemen benzine geçiş yapıyordu ve çok yakıt ekonomisi olmuyordu lpg de.Bu sistemde işi çözmüşler mükemmel.Bende bu sene sonu BRC bekliyecem maliyeti inş diğerlerine göre uygun olur direk geçiş yaparım..
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2011, 17:22:22 Gönderen: TwinCept »

« Yanıtla #20 : 27 Temmuz 2011, 23:30:27 »
avrupada daha pahalı olabiliyor bazı şeyler. türkiyede işçilik ucuz olduğundan daha ucuza temin edebileceğimize inanıyorum. kuzenim almanyada ve lpg kitinin 3000€ ya mal olduğunu söylediğinde şok olmuştum. yani bu bahsedilen sistem gelir ve volkswagen servisi dışında bi yerden temin edilebilinirse 2.000 tl yi aşmayaağı kanaatindeyim

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #21 : 01 Ağustos 2011, 02:14:42 »
Evet onur abi sistem Vialle  bu sistem en çok FSİ/TSİ/GDİ gibi motorlar üzerinde çalışma yapıldı normalde biliyorsun araç durdugunda yada rölentide hemen benzine geçiş yapıyordu ve çok yakıt ekonomisi olmuyordu lpg de.Bu sistemde işi çözmüşler mükemmel.Bende bu sene sonu BRC bekliyecem maliyeti inş diğerlerine göre uygun olur direk geçiş yaparım..

Evet bi düşse, 10taksit yapıyorlar, adamlar takmaya başlamadan fiyat artırdılar 3100diyorlardı 3100-3500oldu. En son aradığımda Kayseri temmuz sonu dedi Ankara sene sonu. 3100/10 310tl aylık çok fazla geliyor.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #22 : 01 Ağustos 2011, 11:05:40 »
Bakalım burada ne kadar çekicekler sızdırmazlık muayne  ruhsata işletme 3.500 yaklaşır abide ben kesin geçiş yapıcam bu sisteme tatil git gel 2900 km gittim ne kadar az yaksada benzin benzin başa çıkılmıyor :D

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #23 : 02 Ağustos 2011, 18:55:43 »
İbrahim biz 9n2ye Lovato yu peşin 1080tlye taktırdık ve sıkıntısız.
LPDİ sıra ile giriyor 122hp lerin bile tamamına takılmayacak motor kodu sırasıyla gelecek muhtemelen. Tsi 1.4ler biter 2.0lar, 1.8ler FSi ler gelir.

Yani ben olsam direkt enjeksiyonu beklemezdim. Size uyumlu direkt enjeksiyon LPG nin kısa zamanda çıkacağını sanmam. Senin altındaki araç MPİ 16v 85hp yani sıralı LPG uyumlu ve piyasa Sıralıda iyice ustalaştı. Taktır iyi bi ustaya BRC veya LOVATO bak keyfine kareşim