Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2007 TDI goal elektirik sorunu  (Okunma sayısı 4934 defa)

2007 TDI goal elektirik sorunu
« : 25 Ekim 2009, 23:23:30 »
İyi geceler arkadaşlar...

yaklaşık bir ay önce bende bir polo sahibi oldum. Aracım 2007 model Polo TDI GOAL serisi... aracımdan yürüyen aksam ve motor konusunda çok memnunum. aracı alırken VW kalitesini transporterdada yaşadığım için hiç düşünmedim bile.

aracımda ki sorun elektirk kesintisi gibi bir olay. direksiyonu çevirmeye başladığım andan itibaren araç her zaman olmamak kaydıyla direksiyon arıza lambasını yakarak hata veriyor, direksiyon çok ağırlaşıyor farla açıksa göz kırpıyor, cd çalar yeniden başlıyor veya hiç başlamıyor... araç kontağı kapatıp yeniden çalıştırınca düzeliyor. mesela 2 gündür fren ikaz lambası yanık gezdim gece düzeldi, artık yanmıyor. bazen ABS el freni ikisi birden hata veriyor.hatta geçen gün otogarda fan açıkken çalışmadı bile... :(

aracımın sorunu nedir bir fikri olan var mı ?
teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2009, 23:24:22 Gönderen: turek33 »

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: 2007 TDI goal elektirik sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2009, 23:56:32 »
rolelerin ,sigorta tablasınınve tesisatın  kontrolü gerekiyor ...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2009, 13:10:21 »
teşekkür ederim peki bu veya buna benzer sorun yaşayan varmıdır acaba ?

servise gitmem için zaman lazım kendimin yapabileceği birşey var mıdır ?

« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2009, 15:10:22 »
Tesisatta kopukluk. Bu sorunun iyi bi incelenmesi gerek mazallah yolda giderken bi problem olsa Allah korusun.Paradan kaçmayıp sağlıklı bi şekilde yetkili serviste güvenilir bi şekilde tesbitin çıkartılması en sağlıklısı.

« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2009, 18:55:20 »
teşekkür ederim... bir noktayı belirtmeyi unutmuşum...

mesela geceleri kısa farla yol alırken sellektör yapıyorum 1 sn lik uzun hüzmeli farda araç cd çaları kesiyor tavan lambası zayıflıyor...

tekrar teşekkür ederim...

« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2009, 22:35:20 »
şarj dinamon (altaernatörün)yetmiyor kardes tahminimce şimdi sen kaç amper şarj dinamon var onu bir ögren normalde böyle şeylerin olmaması gerekir vw alternatörü yetiyor diye biliyorum konjektör ünde  (regülatörün) problem olabilir mi?? o voltajı sabitler eğer problem varsa yani ayarı düzgün yapamayıp fazla basarsa voltajı (yüksek devirlerde kayış fazla döner alternatör bobini buna istinaden çok döner voltaj fazlalaşır regülatör voltajı 12 volta sabitleyemez ) lambaları filan patlatır şayet az basarsa bu sefer akün tam şarj olmaz gerekli elektriği sağlayamaz aracında çok akım çeken( misalen direksiyon marş motorun ) aksamları kullanırken bu senin dediğin sorunlar baş gösterir.
eğer sağlamsa alternatörün yeterli değil banada bu daha yüksek ihtimal geliyor amper değeri yetmiyor aracına üstünde eminmisin fabrikadan çıkan değerde şarj dinamosu olduğuna bir kontrol et.
nakresin dediğinide yabana atma kontrol et.

rolelerin ,sigorta tablasınınve tesisatın  kontrolü gerekiyor ...

kolay gelsin arabanda hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bin sen ve herkes
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2009, 18:21:37 »
çok teşekkür ediyorum...

araca işlerimin yoğunluğundan dolayı fazla binemiyorum ve servise gitmeye halen fırsat bulamadım... en kısa zamanda servise gidip arıza ile ilgili detaylı bilgiyi site kullanıcılarına bildireceğim...

çok üzülüyorum aslında ama çaktırmamaya çalışıyorum  ???