Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2007 Polo sağ arka emniyet kemeri bölgesinden gelen ses  (Okunma sayısı 6858 defa)

Merhaba Arkadaşlar,

uzun bir süredir kaynağını bulamadığım bir ses sıkıntısı yaşıyorum, sağ arka koltuk emniyet kemerinin bulunduğu yerden (ben öyle tahmin ediyorum) bir titreşim sesi çıkıyor, böyle bir sıkıntı yaşamış yada konu ile ilgili fikri olan tüm arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler..

Nadir..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: 2007 Polo sağ arka emniyet kemeri bölgesinden gelen ses
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2008, 18:13:09 »
arka koltuğunun yerinden çıkması için bir mandal var yerine tam oturmamış olabilir genellikle ordan ses yapabiliyor.oraya bir bak istersen.

« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2008, 08:57:24 »
İnşallah dediğiniz gibidir, teşekkür ederim :)

« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2008, 14:22:12 »
Sesin kaynağını buldum, ama nasıl gidericem bilmiyorum. Tam olarak arka emniyet kemerinin üstündeki ABS kapama parçası ile emniyet kemeri mekanizması birbiri ile temas ediyor, ilginç ki sol tarafta böyle bir durum söz konusu değil, bu konu hakkında fikir sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

teşekkürler..
nadir..

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2008, 14:38:37 »
Sökülüp vida varsa vidası sıkılır,yoksa destek ve izolazyon malzemesi olarak bildiğimiz sandalye ince süngeri her iki malzemenin arasına konur.Yada tırnaklarına çift taraflı bant yapıştırılır.Arabalarımı götürdüğüm özel serviste bir müşterisinin caddy aracına uygulanırken gördüm.Detaylı resim varsa ekleyin yardımcı olurum.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2008, 18:38:42 Gönderen: wow »

« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2008, 14:50:46 »
Çok teşekkür ederim Oktay Bey, en kısa zamanda üzerinde çalışıp sorunu çözmeye çalışıcam. :)