Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Poloya açık filtre  (Okunma sayısı 7197 defa)

Poloya açık filtre
« : 22 Temmuz 2007, 17:10:29 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Polo 9n3 kullanıcısıyım, açık hava filtresi takmayı düşünüyorum, fakat filtreyi taktığımda EPC ışığı devamlı yanar mı? Yanıcaksa takmaktan vazgeçicem.Şimdiden teşekkürler  :)

Ynt: Poloya açık filtre
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2007, 21:59:00 »
Hoşgeldin. Açık hava filtresi gerçekten aracın için iyi olacaktır ancak EPC için diğer arkadaşlarımız sana daha detaylı yardımcı olabilir.

« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2007, 22:12:30 »
Açık hava filtresi Orjinal filtrelere göre daha fazla motor içine toz emiyor, Bu da sağlıksız bir durum, sadece ses için kullanan kişiler var, evet sesi hoş çıkıyor fakat zararıda var. Ben K&N kullandım, kalitelide olsa fark etmedi.Bütün kiri tozu topladı. >:(

Söktüm attım... :t

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2007, 22:23:35 »
epc yanar sonuçta filtre de sensör var bence takma...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2007, 00:17:26 »
o sensör bozuldummu yenisi 400-500 lira civarı :-X
bencede gerek duymayın green kutu içi filtrelerede  bakabilirsiniz..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2007, 00:20:45 »
Normal filtrelere hava girişi sıcak hava ve soğuk havanın bir arada dönerek boru içerisinden girmesiyle yol alır, Dönüş yaparak giren hava silindir içlerine tamamen yayılarak, tam ve sağlıklı yanmayı sağlar,ama açık hava filtrelerinde bu durum böyle olmuyor.Orjinal hava yolunu bozmak pekte karlı bir iş gibi gözükmüyor, Kutu içi performans filtreleri var ama onlar hakkında pek bilgim yok.

« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2007, 00:48:38 »
6n.lerde filtre takildiginda hicbir sekilde seste farklilik olmuyor, sadece ve sadece ufak bir tislama sesi alabiliyorsunuz, epc isigina gelince, cok bi bilgim yok fakat bana kalirsa aracin sagligini dusunerekten bencede gereksiz, onun yerine guzel bir son susturucuyla cok keyifli bir sekilde aracini kullanabilecegini dusunuyorum. Ben 6n kullanirken 60 ytl.ye sifir ED marka son susturucu taktirmistim, katalitik yerinde ufak bir susturucum vardi ve dehset guzel ve tok bir ses elde ettim, tavsiye edebilirim, uzun yolda dahi sesi insani yormuyordu...
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2007, 15:18:22 »
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Alıntı
6n.lerde filtre takildiginda hicbir sekilde seste farklilik olmuyor, sadece ve sadece ufak bir tislama sesi alabiliyorsunuz, epc isigina gelince, cok bi bilgim yok fakat bana kalirsa aracin sagligini dusunerekten bencede gereksiz, onun yerine guzel bir son susturucuyla cok keyifli bir sekilde aracini kullanabilecegini dusunuyorum. Ben 6n kullanirken 60 ytl.ye sifir ED marka son susturucu taktirmistim, katalitik yerinde ufak bir susturucum vardi ve dehset guzel ve tok bir ses elde ettim, tavsiye edebilirim, uzun yolda dahi sesi insani yormuyordu...

Son susturucu takmayı düşünmüyorum şimdilik.Aracım daha 4 aylık :) İlk önce açık filtreyle başlamayı düşündüm.Eski aracımda açık filtre kullandım sesten başka faydası yoktu zaten...

Açıkçası performans için düşünmüyorum açık filtreyi , gaza yüklendiğimde biraz ses duyayım yeter :)
Kutu içi filtrelerden ses alınacağını pek sanmıyorum.Yinede araştıracam ama...