Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2006 model polo motor sorunu  (Okunma sayısı 9342 defa)

2006 model polo motor sorunu
« : 21 Ocak 2008, 19:38:55 »
arkadaşlar öncelikle merhabalar

2006 model polo aracım var daha 20000 km de aracımı sıfır aldım ve 3 ay sona motor kulakları ses yaptığı için servise girdi serviste sesi kesmek için kişisel çaba harcayıp motor kulaklarını değistirmek yerine içine silikon bastılar bir müddet öle idare etti yıllık bakımı gelincede kulakları değiştirdiler sesi kesti sona gectiğimiz yaz klima bozuldu hiç sebeb yokken sona yani dün arabayı çalıştırmak istedim ama sanki çalısan benim arabam deil bir traktördü ve kendi kendine stop etti bidahada çalıştırabilene aşkolsun bu konuda aynı problemleri yaşayanlar ve bilgisi olan arkadaşların görüşlerini rica ediorum teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı blue_polo

• blue_polo
Ynt: 2006 model polo motor sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2008, 12:14:41 »
tüketici haklarından yaralanarak gerekeni yapabilrisin sonuçta iki yıl  garantisi var  :tamamdir
blue_polo

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2008, 17:14:38 »
Serkan abim geçmiş olsun yahh hayırdır yeni duyuyorum ben bunları :( abi klima için yeni nesil polo ve golf 5 lerin bazı serilerinde kompresör hatalı olduğunu biliyorum, umarım o tarz birşey değildir, motor çalışması ve stop sorunu içinde acaba pis benzin mi aldın, çalıştırırken yoğun bi duman attımı eğer öyleyse benzinden kaynaklanıyor olabilir..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2008, 18:39:07 »
kardeşim geçmiş olsun,araam traktöe gibi çalıştı diyorsun.acaba bu ses yağsız çalışan bir motor sesi gibi miydi?Yağ ikaz lamban yandı mı hiç yağını en son ne zaman değiştirdin?

« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2008, 11:53:18 »
sağol teşekkür ederim tam tarif ettiğin ses ama daha sona yapmadı triger atlamış senteden kaçmış olabilir die düşündük prof.kemal abimle (bu arada kendisi gördüğüm en iyi vw ustasıdır) açıp bakıldı ama bişey yok sonuç itibariyle sorunu nedir ne değildir muallakta ama şuan iyi durumda bişeyi yok ilgine teşekkür ederim

« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2010, 00:11:54 »
Bobinlerden olabilir. Başıma geldi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2010, 17:12:23 »
Çalıştırırken enjeksiyon süresiyi bekleyip 2-3sn sonra marş yapıyor musunuz?
Çalıştırırken gaz pedalına dkunuyor musunuz?

Polo ispanyada üretilmeye başlayınca kalite aşağı indi. Özellikle 11.harfi Y olan pololar diğerlerine nazaran daha az kalite kontrolden geçiyor. Bu ispanya polosunu kötü yapmıyor tabi ama üretim hatası çıkabliyor. Garanti süresinde arızalara müdahale ediliyor yıllrca sıkıntısız biniliyor yine. Kulak arıza muhtemelen bu sebepten göğüs tıkırtıları da genelde Almanya üretim olmayan pololardan. Hepsi düzeltilir merak etmeyin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di