Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YAĞMURDAN SONRA İLK FREN SESİ  (Okunma sayısı 14752 defa)

YAĞMURDAN SONRA İLK FREN SESİ
« : 10 Ekim 2012, 08:31:02 »
2005 model polo arabayı aldığımdan beri sürekli bu sorunla uğraşıyorum. yağmurdan sonra yada soğuk havalarda arabayı ilk çalıştırıp yürüdükten sonra ilk frene bastığımda arka ataraftan gıcırtı sesi geliyor. etrafat bulananların dikkatini çekecek çekilde ses geliyor.kaç kere ustalar arka tekerleri çıkarıp spreyle temizlediler,bir süre ses kesiliyor 3 ay sonra felan tekrar başlıyor. aynı durumu yaşayan varmı, çözümü nedir.arabadan soğudum gerçekten..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: YAĞMURDAN SONRA İLK FREN SESİ
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2012, 10:14:57 »
bunun için arabadan soğumana gerek yok kampanalar bitmek üzere olabilr veya tozlar sertleşerek metali çiziyordur frenci kampana içinde ki balatayı halleder. önden ses geliyorsada fren diski üzerine nemden veya yağıstan dolayı küf olusur sorun yok
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2012, 14:31:08 »
arkadaşımın arabasındada aynı sorun varmış.ondada polo var. yağmurdan sonraki ilk frende bisiklet freninden gelen ses gibi ses geliyor daha sonra kesiliyor bu ses. servis temizliyor 2 ay gidiyor sonra tekrar başlıyor aynı ses. soguk ve yağışlı havalarda oluyor.

« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2012, 13:51:06 »
halen çözümünü bulamadım.yine her sabah aynı ses yapıyor frenler..:(

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2012, 16:31:07 »
herhangi bir ustaya göürdün mü aracı

Yunus EMRE

« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2012, 16:32:34 »
götürdüğümde spreyle temizliyorlar.ses kesiliyor.ancak 2 ay felan sonra tekrar yağmurlu ve soğuk havalarda ilk frende ses yapıyor.sonra ses kesiliyor.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2012, 16:59:53 »
götürdüğümde spreyle temizliyorlar.ses kesiliyor.ancak 2 ay felan sonra tekrar yağmurlu ve soğuk havalarda ilk frende ses yapıyor.sonra ses kesiliyor.

sorun yok boşuna telaş yapmayın aracı kullanma sıklıgınız nedir

Yunus EMRE

« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2012, 15:33:42 »
ama her sabah evden çııp bayır aşağı inerken ilk fren sesine herkes dönüp bakıyor,rezil oluyorum. eski arabalarda bile bu ses çıkmıyor.kamyonlarda felan duyuyorum ancak bu sesi ben:( eski arabamda da yoktu..

« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2012, 08:33:02 »
şu yağmurlu havalarda her sabah yine oluyor..

« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2012, 05:59:57 »
Benim arabada da yağmurlu ya da kuru hava farketmiyor fakat yalnızca geri geri giderken bir ses geliyor, ama vw grubu araba kullanan çoğu kimsede benzer şikayetler olduğu için fazla önemsemedim doğrusu...
Polo 1.4 TDI 2004 Comfortline, 75hp@4000rpm, 195Nm@2200rpm.

« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2012, 08:42:32 »
özellikle kışın yapıyor. soğuk yada yağışlı havalarda ilk frende sanki kamyon freni gibi ses geliyor. çözümü nedir sizce?

« Yanıtla #11 : 02 Ocak 2013, 01:45:24 »
ilk çalışmadan sonra arkalardan(kampanalardan) çok şiddetli bir ses geliyor kamyon otobüs gıcırtısı gibi gerçektente sonra 3-5 kez frene bastıktan sonra kesiliyor ses

« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2014, 22:26:19 »
ilk çalışmadan sonra arkalardan(kampanalardan) çok şiddetli bir ses geliyor kamyon otobüs gıcırtısı gibi gerçektente sonra 3-5 kez frene bastıktan sonra kesiliyor ses
çözüm yolu bulabildinizmi?

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2014, 11:29:39 »
Bunun tek çözümü ses yapan balataları değiştirmek olabilir. Yoksa balata spreyi ile düzenli olarak temizleyip devam edeceksiniz.
Akıl yaşta değil baştadır.