Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YAĞMURDAN SONRA FRENLER ses yapıyor??  (Okunma sayısı 6071 defa)

YAĞMURDAN SONRA FRENLER ses yapıyor??
« : 22 Kasım 2011, 12:45:09 »
yağmurdan sonra arabaya binip hareket halindeyken frene basınca ses yapıyor.sizce bu normalmi yoksa hata nerede,tabikide çözüm neler..?? :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: YAĞMURDAN SONRA FRENLER ses yapıyor??
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2011, 12:47:20 »
yagmurdan sonra fren disklerinin üstü pas kaplar normaldir sonrasında geçiyor değil mi ses devam ediyorsa balatalara bir baktır fren diskini çiziyor olabilir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2011, 16:55:11 »
evet sonra geçiyor ama bu model bi arabada bu ses hiç hoş olmuyor.etraftakiler bakıyor valla:)benim eski toyota corolla 98 model arabada bu yoktu gerçekten.herkeste oluyormu onun için merak etmiştim.

« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2011, 15:19:09 »
soğuktada ilk araba hareket ederken ses yapıyor.aynı arabadan olan arkadaşımda bu ses olmuyor.çözümü nedir acaba? ^-^

« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2011, 15:26:44 »
yağmurlu havalarda ve soguk havalarda aabayı ilk çalıştırıp yürüdüğümde frene basınca ses yapıyor.etraftakiler bile bana bakıyor sesten dolayı.bunun nedeni nedir sizce.başka arkadalara sordum bende olmuyor diyorlar.çözümü nedir sizce??

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2011, 18:33:39 »
balatalar türlü çeşitli, kullandığınız balatanın markası bu anlamda çok önemli. frencinize danışın bu konuyu

« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2012, 22:31:05 »
Aracı 2004te aldığımdan beri ıslandıktan sonra özellikle geri geri giderken "VUUUT" diye ses çıkıyor hep...

« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2012, 09:11:28 »
Arkadaşlar sabahları ilk frenimde ve yağmur yağdıktan sonra frene basında gerçekten rahatsız eden ses geliyor arka frenlerden. bunun çözümü nedir sizce? KÜÇÜCÜK POLO DAN KAMYON FRENİ GİBİ SES GELİYOR,VALLA SİNİR OLDUM.