Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jant Konusunda yardım..  (Okunma sayısı 4817 defa)

Jant Konusunda yardım..
« : 05 Nisan 2008, 14:09:45 »
öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim anlamadığım daha doğrusu yabancı olduğğum ve merak ettiğim bir konu vardı oda bu jelik jant konusu.
öncelikle arabaya kaç inch jantın uygun olacağını ve bijon aralığını nereden biliyoruz? mevcut lastkleri değiştirmeden hangi jantlar takılabilir? veya jant değiştirmek istediğim zaman lastikler değişmek zorunda mıdır?
sonrasında baktığım bir sitede jant fiyatları 200 ytl ile 4000 ytl arasında değişyr bu nasıl oluyor? 200 ytlye aldığın jantın ne gibi bir dezavantajı var ?
son olarakta jantlarda çelik-krom-full krom gibi tabirler var bunlar arasındaki far nedir?
yardımcı olan arkadaşa şimdiden teşekkürler. bu soruların cevabının birtek bana değil benim gibi bu konuda yeni olan diğer arkadaşlarada yardımcı olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Jant Konusunda yardım..
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2008, 15:09:13 »
birincisi araçta kaç bijon var..modeli nedir
ikicisi lastik yanaklarından 165x14 veya 15 veya 16 x 185 vs yazar oradan bulabilirsin

lastik değişimi senin takmak istedigin jantla alakalı değişir..

fiyatlar konusunda ise bu işi araba gibi düsün jetta ile passatın fiyatı bir mi değil.. .

jant farkını anlamak için ağırlıklarından hissedersin çelik ağırdır, krom kendi arasında kalite kalite değişir bu konuda biraz daha arastırma yapman lazım

Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2008, 01:34:20 »
kalın beş kollu jantlar var. pololara ince kollar yakışmılor. tabi lastiğide değişip ince yanak yaparım dersen o başka o zaman çok kolluları tavsiye ederim.
urfa otobanı

« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2008, 01:35:33 »
tabi neyi sormak istediğini tam olarak anlamadım eğer marka model dersen orasına kaışmam. panara göre enkeı den tut kormetale kadar herşey var. benim arabada kormetalin 224 serisi var.
urfa otobanı