Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: poloların hepsimi sert...?  (Okunma sayısı 10365 defa)

poloların hepsimi sert...?
« : 07 Mayıs 2009, 17:38:02 »
selam arkadaşlar..her gecen gün arabamı tanıdıkca kafama takılan detaylarda coğalıyo.ben şunu merak ediyorum; arabamın herşeyi iyi güzel fakat süspansiyon olayını beğenmedim.arac kasislerden gecerken cok gürültü yapıyo.aracın altında tıkırtı gürültü en ufak bişey yok amortisörlerde sağlam,ama dediğim gibi süspansiyon cok sert.tavsiye edeceğiniz birşey varmı ne yapabilirim.....
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Ynt: poloların hepsimi sert...?
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2009, 18:30:22 »
arabanızın yılı nedir acaba? bende 99 var. o da biraz sert ama yaşındaki arabalara göre oldukça iyi tabi ki
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2009, 19:07:19 »
185/60/14 yeni üretilmiş alman malı veya fransız malı MichellenEnergy Saver lastik öneririm(toprak stabilize yol lastiği değil). Bayağı yumuşama yaratıyor. Kötü/Eski/Sert lastikler bütün prüzleri araç içine gönderiyor. Sınıfında ideal sertlikte pololar. Polo Fabia aynı aşağı yukarı. İki tanıdığımda fabia var birinde eski Dunlop marka lastik var süspansiyonu çok sert. Diğerinde continantel var onun ki yumuşak. Ben michellen aldım alman malı 2008in 8-9.aylarında üretiliş çok iyiler.

Pololar ideal süspansiyonla üretiliyor. Golf gibi tam bağımsız olsa michellen 65yanak tekerle çukurdan geçtiğin belli olmaz. Ama bizim araç orta sert süspansiyona sahip. Aksi taktirde viraj alamaz. Süspansiyonu sayesinde Arkadaşımdaki 2008 polo 2005 fabia mükemmel viraj alıyor. İyi lastiklede süper oluyor. Benim araç bile 55yanak michellenle 2000 model yaris,corsa,fiestadan daha iyi yol tutuyor ve onlara göre yumuşak sayılır
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2009, 19:24:38 »
Detay çok aracın full ise;
*şoför kapısı açıldığında yarım enjeksiyonla kendini çalışmaya hazırlaması Marş motoru ömrünü uzatması
*termostat düğmesine bastığında cam suyunun ve yan aynaların buzunu çözmesi
*geri vitese taktığında klimanın iç sürkülasyonunun, egzos dumanının içeri gelmemesi için, otomatik açılması.
*torpidonun buz dolabı tasarımı ve şoför mahalinde kutu kola soğutucusu
*Araç çalışırken Şoför kapısı açılımadan bagajın açılmaması(hırsızlık laptop çalma gibi olayları önlemek için.)
*Araç kitlendiğinde depo kapağının otomatik kitlenmesi(şeker döküp motor yakan pisikopatlar vardı)
*asr ile karlı, buzlu yollarda dönüş ve viraj güvenliği. Çamurda ilerleme kabiliyeti. Virajda frene basma özgürlüğü, Hızlı viraj alabilme yeteneği
*çelik gibi kasası,ASR,MSR,ABS,EBD Devir kesici, Otomatik klima ESP(op) gibi Markaların çoğunun kocaman sedanlarına koyamadıkları özellikleri

... Sade görünümlü fakat dopdolu araçlar. Sınıfının en iyisidir kafana takma tanırsın.
"Önce yadırgar şaşırır, sonra farkeder sever, VAZGEÇEMEZSİN "

« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2009, 20:51:35 »
teşekkürler onur kardeş..yaptıgın acıklamalardan merak ettiğim birşeyi daha öğrenmiş oldum. :) kalörifer calışırken geri vitese taktığımda icerdeki kalörifer motorunun yarattığı rüzgar sesi değişiyodu :) onunda nedenıni öğrenmiş oldum sayende sağolasın..ben bişey daha sormak istiyorum.madem lastik dedin problem icin.ben bu arabaya 15 inch'lik jant koymak istiyorumyani arac yerden biraz daha yükselsin istiyorum.jant ebatını yükseltmem motora ekstra yük getirirmi.arabam 2005 model 1400 cc 3 silindir dizel polo..
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2009, 20:53:16 Gönderen: enderrimm »

« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2009, 20:59:38 »
15 inc celik jant takarsın 195 55 15 de lastik koyarsın aracını yol tutusu biraz daha ii duruma gelir bendede dizel polo var 2007 ben kısmetse 16 inc 195 45 16  jant koyucam plolarda okadar fark etmio yani istersen 205 40 17 koy no fark kaldırırr

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2009, 19:02:41 »
15" çok yakışıyor ama 45 yanak Baloncuk riskini beraberinde getirir. 195/50/15lastik işini görür muhtemelen. Lastiğini yumuşak seçmezsen çukurlardan kaya gibi geçer göğüsten zaman içinde ses gelir tabla burcu ve rot mili eskitir. Yumuşak lastikte bi sorun yaşamazsın. 45 yanak ve aşağısı yol sesini artırır süspansiyonunu sertleştirir Lastiğinde pahalı olur. Asfalttan çıkmaman gerekir aracın alçalır.

195/50/15 takarsan araban çok çok az yükselecek çünkü dönme çapı hemen hemen aynı.195/55/15 takarsan araba 1-2 cm yükselir yumuşar yol tutuş 195/50/15 den biraz az olur.yükselme farkı az gibi görünsede hissedersin . 195/55/15 de99da radara yakalanaksan muhtemelen 96de filan düşersin. Çap büyüdüğü için %de 3 bi hata yaratır.

« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2009, 12:43:57 »
15" çok yakışıyor ama 45 yanak Baloncuk riskini beraberinde getirir. 195/50/15lastik işini görür muhtemelen. Lastiğini yumuşak seçmezsen çukurlardan kaya gibi geçer göğüsten zaman içinde ses gelir tabla burcu ve rot mili eskitir. Yumuşak lastikte bi sorun yaşamazsın. 45 yanak ve aşağısı yol sesini artırır süspansiyonunu sertleştirir Lastiğinde pahalı olur. Asfalttan çıkmaman gerekir aracın alçalır.
anlıyorum,yanlız bir detay daha var onur kardeş.orduluyum,malum bizim buralarda yollar biraz bozuk.hatta toprak yollarımız bile var.şimdi ben hem arabayı azda olsa yerden yükseltmek ve süspansiyonunu yumuşatmak istiyorum.sen bana tam olarak uygun olan jant ve lastik ebatlarını yazarsan bende seçimim o fikir dogrultusunda yaparım..hem bu bahaneyle arabaya çelik jant koymuş olurum.tek kaygım yanılmak istemiyorum.. :-[

195/50/15 takarsan araban çok çok az yükselecek çünkü dönme çapı hemen hemen aynı.195/55/15 takarsan araba 1-2 cm yükselir yumuşar yol tutuş 195/50/15 den biraz az olur.yükselme farkı az gibi görünsede hissedersin . 195/55/15 de99da radara yakalanaksan muhtemelen 96de filan düşersin. Çap büyüdüğü için %de 3 bi hata yaratır.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2009, 21:23:42 »
185/60/14 H serisi Lastik Michellen kullanırsın fiyat makul olur 125tlye alırsın tanesin. Süspansiyonun yumuşar. 195/55/15 Hserisi lastik +15" hafif alaşım jant. orjinal boyutuna karşılık gelmez bu sebepten yerden biraz daha yükselirsin süspansiyonda aşırı fark yaratmaz yumuşak lastik alırsın yumuşak olur sert lastik alırsın kaya gibi olur. Köyde oturmadığın süreçte ben yumuşak hamurlu lastiği öneririm. Ben 2 Senedir sert lastik kullanıyordum. Michelleni aldım Keşke baştan alsaydım diyorum. Onlar 40.000 km gitti. Buda rahat o km yi yapar. Çukurlu stablize yolda sert kullanma patiye fazla düşürme yeter.
H Serisini tanıdık bir usta ile özellikle aradık boloncuğa daha dayanıklı olduğunu söyledi. 210km hıza dayanıklı lastik
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2009, 21:25:28 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2009, 20:49:44 »
teşekkürler onur kardeş.önerilerini kesinlikle değerlendiricem.cok sağol...

Çevrimdışı enver_54

• golf_54
« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2009, 11:10:20 »
1,5 senedir polo kullanıyorum süspansiyon olarak aslında tam tersine çok yumuşak süspansiyonu var belki senin amortisörlerde de problem olabilir ben lastik olarak toyo 185 /60/14 lastik kullanıyorum gayette iyi

« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2009, 17:48:03 »
polonun amortisörleri serti bırak,yumuşağa yakın.tıs tıs gidiyo.sizin amortisörde veya lastikte bi sorun olabilir.Bende 2000 comfrtlne var çok memnunum.malzeme kalitesi çok iyi.

« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2009, 18:32:16 »
lastiğin hangi hamur (yumuşak mı sert mi? ) olduğu hangi işaretinden anlaşılıyor
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM