Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Rolanti Dalgalanmasi  (Okunma sayısı 4307 defa)

Rolanti Dalgalanmasi
« : 30 Mart 2012, 00:06:07 »
Herkese selamlar,

Benim polocuk rolantide sapitiyordu. Daha onceden 2 ustaya goturdum bogaz kelebegini temizlediler + adaptasyon yaptilar ama duzelmedi.

Bugun bostanci sanayide VW ozel servisine goturdum. Baktilar bogaz kelebegini ustu tertemiz alti pismis (heralde onceki yerler sadece ust kismi temizlediler) soktular bi guzel temizlediler ve adaptosyon yapildi ama yine duzelme olmadi.

Arac bilgisayara baglandiginda hicbir sorun gorunmuyor.

Sonra usta baya bi kurcaladi ve sorunun elektrik tesisatiyla ilgilli olabilecegine kanaat getirdi cunku rolanti normalde düzgün, direksiyonu cevirince veya farlari yaktigim anda dalgalaniyordu.

Daha once arabaya alarm taktirmistim sanirim alarmci arabayi guzelce taciz etmis.

Herneyse... İs uzun surecegi icin onumuzdeki sali gunune randevulestik. Bakalim sorun ne kaynakliymis, gunahimiz ne cikacak ortaya.

Sorun gerçektende elektrik tesisatındanmıdır? Sizce nelerle karsilasabilir tamir surecinde. Umarim pahaliya patlamaz.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 12:51:47 Gönderen: m1s1r »

Ynt: Rolanti Dalgalanmasi
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2012, 12:49:31 »
yokmu söyleyecek 2 çift sözü olan :)

Çevrimdışı vtt

« Yanıtla #2 : 30 Mart 2012, 13:31:03 »
boğaz kelebeğinin ömrü 100.000 dir. eğer ömrü dolmuşsa değiştirmek gerekir adaptasyon kabul etmez,sorun farklı kaynaklardanda olabilir kimisinde bujiden kimsinde distrübütör kapagından kimisinde elektrik tesisatından kimisinde enjektörlerden yapar..yani konu çok geniş herşeye bakmak gerekiyor ayrıca konunun çok uzamaması için boğaz kelebeği konusunda iyi bir usta şart yoksa rolantiyi düzeltecez diye sağlam parçaları bile değiştirebilirler :)
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 13:34:33 Gönderen: vtt »

Çevrimdışı vtt

« Yanıtla #3 : 30 Mart 2012, 13:33:44 »
ayrıca direksiyonu sonuna kadar cevirdiginizde çok az dalgalanma yapması normaldir cogu hidrolik direksiyonlu alman aracında olur bu,ordan kaynaklancagını düşünmüyorum.

« Yanıtla #4 : 30 Mart 2012, 15:00:30 »
farları yakıncada anlık düşüyor rolanti  sonra toparlıyor ???

buğaz kelebeği adaptsayon kabul etmezse yani bozulduysa bilgisayara bağlandığında çıkması gerekmiyormu?
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 15:02:19 Gönderen: m1s1r »

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2012, 00:31:16 »
farları yakıncada anlık düşüyor rolanti  sonra toparlıyor ???

buğaz kelebeği adaptsayon kabul etmezse yani bozulduysa bilgisayara bağlandığında çıkması gerekmiyormu?

Avans ayarı varmı sizin araçlarınızda?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2012, 02:03:20 »
100.000diye birşey yok benim araç 125.000di boğaz kelebeği olsun konvektör olsun hiçbir sıkıntısı olmamaştı.

Bir ara LPGden sonra rolanti dengesizliği olmuştu dediğiniz gibi temizlik adaptasyon kar etmiyordu arıza bildirimi de yoktu. !!!Bilen bi usta hararet müşiri değişti ve tekrar adaptasyon yaptı bir daha aynı duruma dönmedi yada sadece temizlik yetti. Müşir arıza göstermiyor çalışma şeklinden dolayı imiş. Buda çözüm olmuyorsa en son boğaz kelebeği içi tamiri veya değişimi
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di