Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo'nun ortalama bakım masrafları  (Okunma sayısı 25311 defa)

Polo'nun ortalama bakım masrafları
« : 15 Ağustos 2008, 21:40:05 »
Merhaba arkadaşlar,

Bu forumu bir iki haftadır okuyordum, artık üye olayım dedim. Konudan sapılmayan, anlamsız polemiklere girilmeyen nadir forumlardan biri burası, nazar değmesin.  :saygılar

Araba alacağım, VW'de karar kıldım, sıfır Polo almayı düşünüyorum. Merak ettiğim, garanti dahilinde ve garanti bitince aracın düzenli servis bakım masrafları üç aşağı beş yukarı ne olur? Her 15.000km (veya 1 yıl) ve 30.000km'de bakımı var dedi satıcı eleman. Olağandışı durumları saymazsak, bu rutin bakımlara ne kadar para gider? Aracın yıllık kullanma maliyetini çıkarmaya çalışıyorum. 5-6 yaşındaki İkinci ele yılıık ne kadar harcarım bu arada? Genel bir fikir verebilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
Ynt: Polo'nun ortalama bakım masrafları
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2008, 21:54:44 »
ilk cewap benden olsun dedim ARAMIZA HOŞ GELDİN :)

0 araçların bakım masraflarını bilmiyorum ama 2000 model polomun 2 gün önce yag bakımını yaptım duble- up yag katkısı filan eklettim fren diskleri balatları deişti polen filitresi yag filitresi ws ws .. 190 200 m arası tuttu ..Direksion da sertleşme wardi söküldü keçeleri filan deişti onlarda 300 ciwari tuttu .. Triger kayışı deişmedi ama fiatını biliyorum 300 350 arası tutuyordu yanılmıyorsam.. pololarda Gazkelebei cok kirleniyo temizligi 20 m filan deiştirirsen 350 m de o tutuyor aklımda olanlar bunlar şu anda :) şimdiden sana kazasız belasız iyi günlerde kullanma dilegimi ileteyim :) iyi forumlar ^^

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2008, 23:39:35 »
Merhaba arkadaşlar,

Bu forumu bir iki haftadır okuyordum, artık üye olayım dedim. Konudan sapılmayan, anlamsız polemiklere girilmeyen nadir forumlardan biri burası, nazar değmesin.  :saygılar

Teşekkürler.

hoş geldin

lpg apaçilik mevzusu olmazsa bizden saygılısı yok  :D

valla pek bişi tutmaz ikinci elde.. zaten sıfır alınca bir üç dört yıl pek masraftan gıdıklamaz kasko vergi haricinde ama sonrası malum

tekrar hoşgeldin
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2008, 00:55:36 »
Teşekkürler arkadaşlar. Polo Trendline aldım bakalım, hadi hayırlısı. Hafta içinde teslim alıp fiilen vw'ci olacağım :)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2008, 11:27:40 »
Teşekkürler arkadaşlar. Polo Trendline aldım bakalım, hadi hayırlısı. Hafta içinde teslim alıp fiilen vw'ci olacağım :)

Hayırlı olsun
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2008, 17:54:59 »
Hayırlı olsun,
kazasız belasız .. iyi sürüşler.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2008, 21:42:15 »
Hayırlı olsun kazasız belasız.
Periyodik bakımı ortalama 250/300ytl tutuyor bildiğim kadarıyla.

« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2008, 00:26:22 »
abdullah a katılıyorum 250 300 bazen yetkili servislerde 350 yi bile buluyor

« Yanıtla #8 : 20 Ağustos 2008, 15:50:40 »

halırlı olsun allah tekerini düz bastırsın... bende de 2007 1.4 80hp var temmuz 20 gibi ilk bakıma girdim 194 ytl tuttu..

Çevrimdışı Boyoz

• Das Auto
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2008, 00:16:41 »
Bi baslikta sormustum cevap alamamistim.

90bin bakiminda nelere bakiliyor ve ne tutuyor?
Göztepe Genclik ve Spor Kulübü

« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2008, 20:10:23 »
Kasım 2007 de aldım arabamı motordaki ve şanzımandaki tüm yağ keçeleri değişti, genel bakımlarını yaptırdım tam gönül rahatlığıyla binecem arabama derken geri vites, 1. ve 5. vites dişlileri arıza çıkardı değiştirdim. tamam bu sefer oldu derken direksiyonda boşluk oldu, benzin pompası ötmeye başladı vs. vs.

97 polomun masrafından bıktım artık. bir önceki kullanan vatandaş nasıl kullanmışsa yaptır yaptır bitmiyor arkadaş. bütün pololar problemlimi yoksa sadece benimkimi problem li ???

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2008, 22:50:21 »
Kasım 2007 de aldım arabamı motordaki ve şanzımandaki tüm yağ keçeleri değişti, genel bakımlarını yaptırdım tam gönül rahatlığıyla binecem arabama derken geri vites, 1. ve 5. vites dişlileri arıza çıkardı değiştirdim. tamam bu sefer oldu derken direksiyonda boşluk oldu, benzin pompası ötmeye başladı vs. vs.

97 polomun masrafından bıktım artık. bir önceki kullanan vatandaş nasıl kullanmışsa yaptır yaptır bitmiyor arkadaş. bütün pololar problemlimi yoksa sadece benimkimi problem li ???

Senden önceki sahibi bakımlarını zamanında yapsaymış problem olmayacakmış.

« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2010, 08:56:37 »
2009 polo bakıma sokacağım 260 lira istediler özel servislerde aynışeyleri daha ucuza yaptıramazmıyız arkadaşlar

« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2010, 09:49:35 »
2009 polo bakıma sokacağım 260 lira istediler özel servislerde aynışeyleri daha ucuza yaptıramazmıyız arkadaşlar

Özel servis daha ucuz olur ama senin bakım paran zaten ucuzmus 260 TL  :) istanbul avrupa yakasında isen Paşa Otomotivi ısrarla tavsiye ederim