Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo'mda kasislere çukurlara girince bagajdan gelen gıcırtı sesi?  (Okunma sayısı 10630 defa)

arkaşdaşlar bu ses bagajdan neden geliyor,bir yerleri sıkılatmayla filan gecermi?

merkezi kilit sağ arka tarafta o çıktıysa yerinden böyle ses yapabilir.

hocam bu ses bir mekanizma sesinden ziyade bagaj kapağı ve kaportadan geldiği belli olan bir ses araba tumsek cukurda gıcır gıcır ses cıkarıyorlar. herhangi bir bagaj ayarı falan varmı asıl ogrenmek istediğim bu?

son bir aydır benim aractan  da  gelmeye başladı. gacur gucur bir ses. ön burçlar değişti bir tek arka burçlarla motorun kendisi kaldı değişmedik. onu da değiştireyim de sıfır polo olsun bari :'(
Araba binmek içindir..

egzosa bakın. tutan lasiği vardır muhtemelen odur. egzosu sağa sola sallayınca haraket ediyor mu bir bakın.

arabayı alalı bir sene oldu. toplamda 4 kez egzozla problem yaşadım. yerinden çıkıp şaseye vuruyor, arabanın içind einanılmaz bir ttireşim ve ses yapıyordu.  en sonunda ustanın biri oksijen kaynağıyla tutturdu. o da 4 ay gitti o zaman desene ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Bendede ses geliyordu son susturucu oynuyormuş. Kaynaklattım gıcır gıcır oldu ses kalmadı.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
arabayı alalı bir sene oldu. toplamda 4 kez egzozla problem yaşadım. yerinden çıkıp şaseye vuruyor, arabanın içind einanılmaz bir ttireşim ve ses yapıyordu.  en sonunda ustanın biri oksijen kaynağıyla tutturdu. o da 4 ay gitti o zaman desene ;D

satıp genç bi arabaya geç bence . Senin araç yorgun belli  başına gelen pişmiş tavuk hikayesine döndü. Harcayacağın paraya gencini  alırsın
« Son Düzenleme: 10 Mart 2010, 13:58:19 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

satıp genç bi arabaya geç bence . Senin araç yorgun belli  başına gelen pişmiş tavuk hikayesine döndü. Harcayacağın paraya gencini  alırsın

onur kardeşim doğru söylüyorsun. satmayı düşünüyorum aslında . biraz baktım piyasaya. hesabımıza uyan araçlar  gerçekten kötü insanın içi sinmiyor. güzel arabalara da bütçemiz yetmedi.  ben de sonbahara doğru düşünüyorum nasipse. zaten arabanın nerdeyse değişmeyen parçası kalmadı yürüyen aksamında:

şanzuman,  triger kayışı, baskı balata, ön diskler, ön balatalar, arka balatalar, ön   iki tabla burcu, hararet pompası,  arka bilyalar, bujiler....

nisanda arabayı alalı tam 12 ay olmuş olacak. bu 12 ay içinde toplamda 2000 liraya yakın para gitti, sadece tamire.

bozuk lpgden dolayı fazla yanan yakıta vs hiç girmedim. ankara- kaman arasını 50 tl lik gaz ile zor tamamladığımı bilirim. ki o yolu 25 tl gaz ile gidenler var. (120 km civarı.)  kamanda şöyle 12-13 binlik temiz bir araç bulursan söyle bana çörekleneyim başına. ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
12800 e corolla 2000 model var. bakmak lazım nasıl ama şofö,r komşum var iyi diyor. Şanzuman ve tabla burcu saydıklarının içinde arızadır diğerleri bakım. Bahsettiğim corollaya da alınca 1000 civareı masraf yapmışlar.

triger set,vset,devir daim(hararet pompası),diskler,balatalar bütün araçlar km ile değişir. Bilya belli bir zaman içerisinde bozulur. Belli bir zaman içerisinde bunların değişmeyeceği araç yok. Bunların geneli ağır bakım diye geçer bu sebeple araç satılır., sen yaptırmışsın

Ama şanzuman kötü arıza, tabla burcunda orjinal polodan daha sağlamı zor çünkü hem kaliteli hemde araç hafif. Tabla burcunu bozuk yol ve ömür etkiler. Dediğim gibi diğerleri arıza değil şanzuman ve tabla burcu(yaştan oda sayılmazda) arızadır.  Lpg düzene girse,motorda iyi ise aracın binilecek hale gelmiş gibi. yeni ikinci el yaşlı araç alsan ağır bakımları aynen yeniden yaptırman gerekir üstünede 4teker 400tl. Alacaksanda dişini sık 3-4yaşında 30-40bindeki araca bin. golften passattan başka araca geçsen alışamazsında polo dan başka markaya geçiş kolay takma kafana(benm niyet golfe)
« Son Düzenleme: 10 Mart 2010, 18:39:14 Gönderen: 06onur »

aynen dediğin gibi yapmayı düşünüyorum. şimdi arıza olarak lpg sistemi ve 10.000 bakımı kaldı (buji, yağ değişimi) onları da yaptırıp biraz binecem artık . sonra da 2-3 yaşında araba almak lazım.

şanzuman bi tek canımı sıkan aslında, forumda başka yerde de yazmıştım , 5 vites dişlisi değişti bunun. 5. vitese zor geçiyor artık ve 3500 devirde 100 km yi görüyor. yani araç çok bağırıyor. bi tek o da olmasa başka birşey aramam aslında. yok klimaymış yok konformuş sesmiş gözümde değil. başım ağrımasın yeter  :-\

araç aslında bi 2000 lira daha yese adam olacak gibi ama yok artık yedirmem ben ona  :D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
2000 bencede harcama araba ne kadar ki. Ha Lpg sistemini yenileyeceğim dersen onu 2000 saymayacaksın. 1000 kmde 70tl getirse 30.000kmde parasını çıkarır denk gelir. Sonrası kara döner, satılacak bir araca değer mi? ben yaklaşık 1900e mal ettim 65-70binkm civarındaydı gençti aracım. Takılalı 55.000km olcak 1500liradan fzla faydası oldu. böyle birşeyde gider olmadı gelir oldu.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2010, 23:26:44 Gönderen: 06onur »