Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO 9N DİREKSİYONDAN GELEN SES  (Okunma sayısı 4542 defa)

POLO 9N DİREKSİYONDAN GELEN SES
« : 11 Kasım 2012, 20:45:47 »
Arkadaşlar 2004 polo sahibiyim. ön teyp ve km kadranlarının fln olduğu camın ordan tıkır tıkır ses geliyor.

Başlığımı Değiştiriyorum, Çünkü sesin kaynağı direksiyonmuş.

Şimdi Sorun Şu Hafif Bozuk yollar dahil araç bu şekilde bir yola girdiğinde direksyondan tıkır tıkır sesler geliyor

Direksiyonu aşağı yada yada yukarı bastırınca bu sesi kesiyor.

Sorun nerededir nasıl halledebilirim tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 10:15:59 Gönderen: montella41 »
Polomu seviyorum

Yokmu Fikri Olan bir Arkadaş ?
Polomu seviyorum

golf 2 olsa sök derdim abi ben haftalık söküyorum panoyu :D :D

Ynt: POLO 9N DİREKSİYONDAN GELEN SES
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2012, 10:40:11 »
golf 2 olsa sök derdim abi ben haftalık söküyorum panoyu :D :D

hocam benim ses direksiyon kutusundan yada bilmiyorum direksiyondan geldiği kesin tam yerini bilemiyorum konuyu deiştirdim tekrar okurmusun belki bir yardımın olur ?
Polomu seviyorum

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2012, 15:12:45 »
direksiyonu gövdeye bağlandığı yerde benim golfte bir boşluk vardı bahsettiğiniz gibi bir ses yapıyordu sizinde aynı sorun olmuş olabilir şıkırtılı bir sesti benim ki direksiyonda hafif bir aşağı yukarı oynama vardı

« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2012, 16:17:38 »
direksiyonu gövdeye bağlandığı yerde benim golfte bir boşluk vardı bahsettiğiniz gibi bir ses yapıyordu sizinde aynı sorun olmuş olabilir şıkırtılı bir sesti benim ki direksiyonda hafif bir aşağı yukarı oynama vardı

Bende bildiğiniz tıkırtı var hani şu ön konsoldan geldiği gibi.

Ve benim direksiyonda boşluk yok aşağı doğru veya yukarı bastırdığımda gelen ses kesiliyor. muhtemelen içerden biryerden

Ama çözemedim göstermek gerek sanırım yada işi bilen birinden bilgi almak.
Polomu seviyorum

« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2012, 20:05:34 »
Benim direksiyon kutum yağ atıyordu çevirdikçe gıcırtı tarzında sesler geliyodu. daha sonra direksiyon kutusu tamir oldu düzeldi.sizin sorunun da basitbi tıngırdama olmadığını düşünüyorum vw çok çabuk direksiyon kutusunu bozuyor özellikle çukurlu kötü yollarda