Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 2005 debriyajı yukardan kavraması normalmi?  (Okunma sayısı 18449 defa)

polo 1.4 2005 model yeni aldım.ilk kez polo kullanıyorum.debriyajı yukarda kavraması dikkatimi çekti.ilk kalkışta bu yüzden biraz bağırarak kalkıyor araç.sizce normalmi yoksa neresi bozuk.lpg li araç bu arada.kerkinme yapıyor bazen.servise götürdüm bişey yok dedi.en son çare debriyaj seti değiştirmek dedi.oda 650 tl fiyat çıkardı.ne önerirsiniz.böyle bineyimmi,nedersiniz?acil cevap.teşekkürler.. :(

Ynt: polo 2005 debriyajı yukardan kavraması normalmi?
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2011, 07:31:09 »
hayırlı olsun aracınız kazasız belasız binin

kaçırmıyorsa sorun yok
vw genelde yukarıdan kavrıyormuş
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #2 : 31 Mart 2011, 09:36:15 »
aynı model diğer araçların 5. vites 3000 devirdeki hızlarını öğrenirseniz sizde kontrol edin aynıysa dert yoktur. benim golf de yukarda kavrıyor ilk başlarda sorun etmiştim ama alışıyor insan  :tamamdir

« Yanıtla #3 : 31 Mart 2011, 16:51:36 »
Allah kazasız belasız kullanmanızı kısmet etsin inşallah.. Çok iyi bir tercih yapmışsınız.. Ben 2 ay önce VW Polo 2004 1.4 Comfortline aldım ve bende sizin gibi baştan debriyajın yukarda kavramasına alışamamıştım ama sonra alıştım. Şimdi çok rahat ediyorum. VW debriyajı otomatiktir o yüzden kavrama değişebiliyor ama alışınca çok keyifli olduğunu söyeleyebilirim.  ;)
Since 1987 GS Rh+

« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2011, 15:12:21 »
eğer kalkışta bağıracak kadar yukardan kavrıyorsa baskı balatanız eskimiştir baskı balatanızı değiştirmenizde fayda var orjinal olmasına dikkat edin balatanın diğer yan sanayiler hiç uyumlu olmuyolar ve sorun devam ediyo

« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2011, 23:49:24 »
arkadaşlar,bayır yukarı çıkmıyor birde araba,lpg de çıkmıyor:( rezil oldum tam 3 kere.yalnız başımayken bile bayır yukarı çekmedi kaldı öyle.eski model arabalar bile çıkıp gidiyor ben 2005 polo ile kaldım öle:(.sorun nerde anlamadım lğg ci baktı servis baktı bişey yok diyolar.ancak ben dikkat ettim gaza basarken araba bagırıyor devir 40 lara geliyor sonradan atağa geçiyor.bayır yukarı lğpg de hiç gitmiyor ama düz yolda gidiyor.valla arabadab sogudum daha alalaı 1 ay oldu...

« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2011, 21:34:52 »
baskı balatan beni değiştir artık diyor. 400-600 tl arası masrafı var.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2011, 22:21:30 »
Baskı balata vies değiştirince sorun olur diyolar.BENİM SORUNUM DEVİR SAATİ 40-45E GELİYOR BAGIRIYOR ARABA AYAGIMI CEKİNCE HIZLANIYOR.hiç sürüş keyfi bırakmadı bende.ayın sonunda iyi bir servise gidecegim.yaparlarsa yapsınlar yopksa satacagım 1ay önce aldıgım arabayı:(bu arada kilometresi 135000 de oldugu içinmi böyle bu araba diyecegim ama.200000 yapan arabalar bile var..

« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2011, 20:20:59 »
arkadaşlar bugün dikkat ettim.benzindede lpg dede,arac 40-50 devire ulaşıyor giderken bagırıyor ancak hızlanmıyor.gazdan ayagımı cekip yavas yavas bastıgımda hızlanmaya başlıyor.yani bi raba felan sollamaya kalksam zorlanıyorum.neden olur bu sizce?servis bierşey yok diyor ancak eski model araçlar bile benden iyi gidiyor.benim 93 model arabam bile bunları yapmazdı.çözümü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.teşekkürler..

« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2011, 00:04:25 »
baskı balatan beni değiştir artık diyor.
:tamamdir
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2011, 00:19:56 »
bildiğim kadarı ile debriyaj telinin üzerinde debriyaj ayarı var. servise değilde vw den anlayan iyi bir ustaya derdini anlat. bu siteden referans alabilirsin.
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2011, 23:35:49 »
baskı balata kaç km den sonra yada kaç yılda bir değişir arkadaşlar?çünkü burda skoda bakıyor bizim arabalara ve vw servisi olmadığından.işin içinden çıkamadıkları için en son baskı balatayı değiştirelim dediler,600 tl masraf çıkar dediler.dışardaki bir ustaya gitmemde yarar olurmu,ne tavsiye edersiniz? :(

« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2011, 23:47:10 »
baskı balatanın km si yoktur. kullanmaya bağlıdır :saygılar
sıfır takılan baskı balatayı 5km bile gitmeden sıyırabilirsin :tamamdir

« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2011, 23:48:02 »
nerdesin sen?