Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Orjinal Alarm..  (Okunma sayısı 11700 defa)

Orjinal Alarm..
« : 26 Mart 2011, 14:31:59 »
Arkadaşlar imzadaki arabamın orjinal alarmı 10 dk da bir çalıyor bu sorun nedendir ne yapabilirim..

Ynt: Orjinal Alarm..
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2011, 15:18:09 »
hocam orjinal alarm yok sonradan taktırılan bi şey araçta sadece orjinal uzaktan kumandalı merkezi kilit ve imoblizer var.alarmı sonradan ekliyolar benim aracımda da öyle sürekli ötüp duruyorsa alrmı değiştirmeniz gerekir 50 70 tl civarı

« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 16:49:36 »
Evet Polo 9N orjinal alarm yok sadece immobilizer var. Senin aracına sonradan alarm takılmış sanırım zira aynı araç 2004 Comfortline bende var ama alarmı yok. Senin işini bir oto elektrikçi çözecektir yüksek ihtimalle gözler bozumuş olabilir veya hassasiyet ayarı yapılması gerekir yada bir yerde kısa devre vardır. :)
Since 1987 GS Rh+

« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2011, 20:11:26 »
saolun arkadaşlar ama alarm için gittim bulamadılar ya
:S:S

« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2011, 23:04:16 »
arkadaş araba darbeye karşı bir alarm yok yannız araba hırsızlıga karşı arabanın içinde dikiz aynasının üstünde sensörü bulunan ve arabanın orjinal kumandasından yada anahtarla kilitlendigi zaman devreye giren ve çok tiz ses çıkaran bi alarmı var tabi bu orjinal olanı tabi bildiğimiz alarm gibi dışardan arabaya vurdugumuz zaman çalmıyor bunu devre dışı bırakmanın yolu şöför koltugunun sol tarafında altta iki kapı diregi altında bir dügme var kırmızı ışıklı o ışık sarıya dönene adar basıp kilitlersen devre dışı kalır taki kapı açılınca tekrar devreye girer birde bu tiz sesli uyarı arabanın kaplarından kilitliyken biri açık kalrp veya yarı açık kalırsada çalıyor yada sivici bozulmuş olabilir sonradan takılan bir alarmsa onu bilemem ama  benim 2004 model polo comfortline da böyle sustalı anahtar
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2011, 23:07:23 Gönderen: yılmadan »

« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2011, 23:12:19 »
kardeşim saolasın ya valla bulana kadar akla karayı seçtim he:) aynen öyle çok tiz bir sesi var çıldırtıyo beni:S benimde 2004 comfortline sustalı orjinal alarm diyor gittiğim her yer:S
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2011, 23:14:51 Gönderen: zulfuu »

« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2011, 23:23:45 »
kardeş yardımcı alabildiysek ne mutlu

« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2011, 19:41:04 »
sonradan takma sustalı alarm var gecen temizlik yaparken tavan lambalarını kapatayım boşuna elektrik yakmasın dedim işim bittiginde kapıları kitledim tam merdivenleri çıkaçagım alarm çalıyor actım kapattım yine calıyor yine çalıyor her şeyi söktüm alarmın beynini buldum söktüm dagıttım hiç bir kopuk v.b bişi bulamadım topladım yine kapattım kapıları yine calıyor yine calıyor elektrikçiye gittim bi arkadaş tavsiye etmişdi adamı adam arabaya biner binmez tavan lamabalarına baktı bunlar kapalı ise bu alarm kapıları sürekli açık görür dedi lambaları açtı herşey normalll vay be dedim tecrübe :)
2005
polo 1.4. basıclıne gümüş gri
lovato lpg  43000 km

« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2012, 22:56:29 »
Bende de comfortline var, bizim araçlardaki alarm iç tarmalı alarm, yani kitledikten sonra araç içinde herhangi bir hareket olursa sensör devreye giriyor, ayrıca sallanma sensörü falan da dahil gayet hassas bi alarm, öyle aracı zıplatınca falan da çalıyor bu. Sürücü koltuğu yanındaki düğme ise iç taramayı kapatıyor yani sizde belki iç taramayla ilgili bi sorun var ya da hareket eden bişey vardı. Bu arada kitleme tuşuna hızıca 2 kez basmayın sakın çünkü öyle yapınca "süper kilitleme" devreden çıkıyor yani eğer denemişseniz içerde kendinizi kitlemeyi kapıları ne yaparsanız yapın içerden ya da dışardan açamazsınız, 2 kere basmak bunu engelliyor böylece içeriden açılabiliyor kapılar (yani camı kırıp kapıları falan açabilirler) aman ;) :)

« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2012, 22:09:18 »
aynen benimde comfortline ama ben sorunu buldum ön kaput hafif açık kalınca açık görünüyo sensör devreye giriyor alarm çalıyor biraz sert  örttüm sorun çözüldü:) saolun arkadaşlar..