Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kavrama Noktası Kısalığı  (Okunma sayısı 15269 defa)

Çevrimdışı Canefe

Otomobil
    Polo 2005 1.4 benzin
  • Volkswagen Türkiye
Kavrama Noktası Kısalığı
« : 21 Nisan 2015, 21:58:29 »
Arkadaşlar hepinize selamlar. 2005 model 1.4 lpg li polo aldım . kalkışlarda yokuşlarda debriyaj kavrama aralığı çok kısa, yarım debriyaj dediğimiz olay zor yapılıyor resmen kamyon gibi ara gazı yapıyorum. yoksa  aracı acemi şoför gibi bağırtmak gerekiyor aksi durumda hemen stop ediyor. ustalar normal diyor ancak bana pek normal gelmiyor, acemide sayılmam tosbağadan torosa toyotadan BMW ye  birçok araç kullanmışlığım vardır. daha önceki sahibi acemi şoförmüş ama pek kullanmamış aracı. zaten herhangi bir çekiş veya sıyırma sorunu da yok balatada. şimdi bir kaç sorum olacak, cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler ederim.

birincisi, sizin araçlarınızda böylemi yani arabanın sürüşünde  alışmamız gereken karakteristik özelliğimi bu.?

ikincisi debriyajda herhangi sıyırma veya bitik olma ihtimali dışında başka problem veya ayar olabiliyor mu?

üçüncü sorum ise biraz gözlemime dayalı sanki araç  gaz tepkimesini geç veriyor lpg den kaynaklımı diye benzinde de denedim ama gözlemim aynı pedala basmama rağmen çok az bi sürede de olsa gecikmeli gaz verdiğini düşünüyorum. böyle problemi olan varmı ? varsa çözümü nedir  ayarı yapılabiliyormu ?

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
Ynt: Kavrama Noktası Kısalığı
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2015, 22:21:38 »
Aracımı teslim aldığım gün geldi gözümün önüne :))) dik bi rampada iki aracın arasından çıkarırken mahalle ayağa kalkmıştı yarım debriyaj el freni dip gaz...:)))Bu araçların debriyajı yukarda kavrıyor sizinki dipte anladığım kadarıyla normal değil...
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 22:25:49 Gönderen: seckin8787 »

Çevrimdışı htolgatorun

« Yanıtla #2 : 29 Mart 2018, 22:40:01 »
Bende de 2005 polo var. Bahsettiginiz gibi yarim debriyaj araligi dar. Ben 110bin de baski balata da degistirdim (luk marka) yine de ayni. Sanirim bu modellerde boyle

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2018, 04:27:37 »
Gecikme bildiğim kadarıyla bu modellerde gaz teli olmadığından yani direkt bağlantı olmadığından, elektronik olduğu için bir miktar gecikmeli gaz veriyor, 99 model 1.6 polo vardı önceden bende gaz telli yani direktti, bastığım gibi hemen alıyordu.