Gönderen Konu: Katalizör Aman Çok Dikkat Edin !  (Okunma sayısı 40624 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Katalizör Aman Çok Dikkat Edin !
« Yanıtla #28 : 21 Mart 2011, 12:00:29 »
Slm arkadaşlar bugün sabah bnmde katalizör ışığı yandı yorumları okudum ama sanırım hep lpg li araçlarda sorun olmuş gazdan dolayı; bnm 2004 polo tdi ne gibi bi sorun olabilir ya da aynı şekilde bobin mi arızalıdır nasıl giderebiliriz sorun yardımcı olabilecek var mı?

Şimdiden teşekkürler..

lamba sensörü olabilir aracı bilgisayara bağlatıp ögrenin,
« Son Düzenleme: 21 Mart 2011, 12:00:54 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı VWpolo16

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Mart 2011, 12:06:08 »
peki tşkler bi bilgisayara bağlatıp baktırcam çekişinde gidşinde vs bi sıkıntı yok ama lamba sürekli yanıyor sbhtan beri,en ufak bi arıza da canım sıkılıyor bişeyi olmasa da lambanın yanmasından rahatsız oluyorum :) umarım ciddi bişey değildir.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 21 Mart 2011, 12:09:46 »
peki tşkler bi bilgisayara bağlatıp baktırcam çekişinde gidşinde vs bi sıkıntı yok ama lamba sürekli yanıyor sbhtan beri,en ufak bi arıza da canım sıkılıyor bişeyi olmasa da lambanın yanmasından rahatsız oluyorum :) umarım ciddi bişey değildir.

inş. değildir l
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 21 Mart 2011, 15:26:21 »
bu lamda sensörü nerede?
egzoz borusu üzerinde katalizörden sonra mı önce mi?
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ufuk erden

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 05 Nisan 2011, 10:03:46 »
selam arkadaşlar.. 2004 polom var ve Lpg taktırmayı dusunuyorum.. garantı veren bı usta buldum 1400tl dedı ve yakıt dık yarı keser dedı... Su an aracım sehır içi 0.35 kr yakıyor bazen .40 krsu buluyor ama ben de jsv performans egzost var acaba onun etkısı var mı? bı ara servıs uyarı ısığı yanıyordu bılgısayara taktıgım da katalizör ıle ılgılı bırsey demıstı..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #33 : 16 Nisan 2011, 22:35:55 »
Benzn 4,13tl onun etkisi daha fazla emin ol. 35-40kuruş hele perdormans egzostla normal. Egsoz yaktırmazda o egsozun sesine  ihtiyaç duyan yaktırabilir.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2011, 22:37:19 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ufuk erden

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Nisan 2011, 21:35:00 »
aslında ben de öyle düşünmüyor degılım.. benzın alıp basını gıdıyor.. şehir dısında 28 krş a kadar düşüyor. ama bu sekılde başa cıkmak zorlasıyor. bır de Lpg dusunuyorum.. polo da bıraz arastırdım Brc denıldı fakat tam karara varamadım.. yardımcı olursanız sevinirm..

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 17 Nisan 2011, 21:59:59 »
bu lamda sensörü nerede?
egzoz borusu üzerinde katalizörden sonra mı önce mi?

sonra diye biliyorum, eğer çift sensör ise önde ve arkada da var diye
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 19:29:09 Gönderen: boralp »

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 17 Nisan 2011, 23:28:22 »
teşekkürler

SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 18 Nisan 2011, 12:02:44 »
aslında ben de öyle düşünmüyor degılım.. benzın alıp basını gıdıyor.. şehir dısında 28 krş a kadar düşüyor. ama bu sekılde başa cıkmak zorlasıyor. bır de Lpg dusunuyorum.. polo da bıraz arastırdım Brc denıldı fakat tam karara varamadım.. yardımcı olursanız sevinirm..

LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2011, 12:03:17 Gönderen: yakkir »
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı valeryzone

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Şubat 2012, 09:46:08 »
Bobin sorunun vw lerin kronik Bir Hastalığı Benimkilerde Bitmişti Arıza ışından Sonra Ses Deişir Ve Araba Gaz yemez Dikkat Edin Arkadaşlar Buna 3 tane Deiştirdim Ve şöyle Bi sorun var Sallamaz Devam Ederseniz Arkadaşıma şuan motor Yaptırıyoruz ;)

Çevrimdışı legendengineer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 18 Şubat 2012, 00:14:11 »
Bu bobin olayı lpg li araçlarda ciddi bi sorun sadece vw değil.Diğer yeni nesil araçlarda da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar oldu.Bende 102 binde iken benzinli kullanmama rağmen oldu.Bobini yakmadan önce bi kaç kere 2. viteste elektrik kestirmiştim ondan kaynaklanması muhtemel:)Bende klavuza baktığımda egzoz problemi olarak gördüm ama usta aracı yanaştırırken bobinin yanmış dedi :) hiç bakmadan:) sadece biri yanmıştı 90 tl ödedim.zaten 4 tane var ayrı ayrı değişiyo takım olarak almaya gerek yok takımı 400 TL.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 18 Şubat 2012, 00:19:02 »
Bu bobin olayı lpg li araçlarda ciddi bi sorun sadece vw değil.Diğer yeni nesil araçlarda da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar oldu.Bende 102 binde iken benzinli kullanmama rağmen oldu.Bobini yakmadan önce bi kaç kere 2. viteste elektrik kestirmiştim ondan kaynaklanması muhtemel:)Bende klavuza baktığımda egzoz problemi olarak gördüm ama usta aracı yanaştırırken bobinin yanmış dedi :) hiç bakmadan:) sadece biri yanmıştı 90 tl ödedim.zaten 4 tane var ayrı ayrı değişiyo takım olarak almaya gerek yok takımı 400 TL.

yanlış bilgi vermeyin, gerek var aslında.bobinler birbiriyle uyumlu çalışır, 4 bobin de sıfır olsun 4ü de farklı marka olsun yine de çalışmada düzensizlik olması muhtemeldir ürünlerin sıfır olmasına rağmen.Zaten yanan bir bobin diğerlerinin işareti ve aynı zamanda tetikleyicisidir.O yüzden değiştirilirken komple hepsinin değişmesi önerilir, hatta bfq kodlu SR motorlarda 4 bobin tek bir kutu içinde motora entegredir.

Çevrimdışı legendengineer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 20 Şubat 2012, 18:03:15 »
yanlış bilgi vermeyin, gerek var aslında.bobinler birbiriyle uyumlu çalışır, 4 bobin de sıfır olsun 4ü de farklı marka olsun yine de çalışmada düzensizlik olması muhtemeldir ürünlerin sıfır olmasına rağmen.Zaten yanan bir bobin diğerlerinin işareti ve aynı zamanda tetikleyicisidir.O yüzden değiştirilirken komple hepsinin değişmesi önerilir, hatta bfq kodlu SR motorlarda 4 bobin tek bir kutu içinde motora entegredir.
        Heralde uyum açısından hepsinin değişmesi önemli.Ama gerek yok.Zaten orda bobin değerlerini ölçen bir alet var zayıf olup olmadığını anlayabiliyosunuz. Bu forumda anlamıyorum lpg li arabalara biniyosunuz ama 4 lü bobinin aynı anda değişmesi gerektiğine kadar hassassınız çok büyük bi çelişki değil mi bu ?Lpg li araçlardaki kelebek boğazı sorunu ,buji problemleri, marş dinamosu problemleri vs. vs. yüzlerce sorun. Bence tek değiştirmenin hiç bi sakıncası yok 2 yıldır da öyle biniyorum hiçö sorun yaşamadım.