Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Katalizör Aman Çok Dikkat Edin !  (Okunma sayısı 40501 defa)

Katalizör Aman Çok Dikkat Edin !
« : 08 Mart 2010, 15:18:25 »
Merhaba arkadaslar. ben gecen bu konuyu acmistim lakin tamircinin gazabına uğradım...aracım yolda kaldığında meğer LPG'den dolayı bobin yakmıs ve arıza ışığı yanınca bende kitabına baktım katalik konvertör yazıyodu...ve tamirciye dedimki ben bu isaretin anlamına baktım katalizör yazıo dedim...ustada beni dinlemis sözde gitti bana 500 liraya katalizör aldırdı...meğer araba bobin yakmıs yeni katalizörü de taktı...eskisini ben arabanın bağajında 15 gün muhafaza ettim ve geçen gün tekrar araba gitmedi ve yine tamirciye götürdüm...bu sefer demezmi bobin yanmış diye...sonra bobini değistirdi ve bende kuskulanıp arabadan çıkan katalizörü 5 farklı yere götürüp gösterdim bu bozukmu diye ve katalizörüm bozuk diğilmis ne tıkalı ne arızalı...sonra tamirciyi tekrar aradım ve bana diyoki sen dedin katalizör bozuk diye...bana inanıp gitmis katalizör aldırmıs sacmalıga bakın...tamirci bana inanıyo bakmadan katalizör değistiriyo dikkat edin benim 500 liram ikinci bobin yanmasaydı neredeyse gidiyordu... böyle bi saçmalık varmı ? simdi eski katalizörü tekrar araca taktırıp bana aldırdığı katalizörü yerine iade ettireceğim...paramı alacağım bakalım nolacak !!! aman tanıdık tamirciye gitmeyin benim gibi rezil olmayın...ve katalizör 200-300 binde anca bozuluyormus ve egzozcu senin araban benzinli dedi öyle kolay kolay tıkanmaz dedi...bobinlerin yanmasıda gaz için akımı bobinden alıyormuslar ondan yanıyormus simdi gazcıya gidip akımı bobinlerden değilde baska bi yerden aldırmamız gerekmiş...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: Katalizör Aman Çok Dikkat Edin !
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2010, 15:22:07 »
:( geçmiş olsun

araclarınızı vw den anlamayan ustalara emanet etmemeniz yararınıza olacaktır.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 08 Mart 2010, 15:29:15 »
cok sağol...böyle bi saçmalık hayatımda görmedim...bahcelievlerde yolda kaldım..aricak kimse yoktu dayimi aradım...bide dayımın cocukluk arkadası dusunun...adam bana diyoki katalizör arızalı diye sen söyledin...arkadas ben katalizör diyosam sen bi sök bak götür egzozcuya baksın bakalım tıkalımı diye.. sonra git parca al...adam direk parca alıp sağlam katalizörü söküyo...taktı araba çalısmadı niye ? çünki bobin yanmıstı... ve beni aradı dediki katalizör tamam ama bobinde yanmıs dedi...bobin takılınca arac calıstı...benim aracımdan çıkan katalizörüde içindeki demir ızgaralara yıldız tornavida ile zarar vermislerki ben katalizörün bozulduğunu anlayayım diye...saçmalığa bakın..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2010, 15:33:20 »
bobinine de dikkat et "golf 4 " de bobin yakma var onu takip etmeni öneririm. Lpg sistemi kalitesiz veya usta işi bilmiyorsa sürekli yaşanıyor ve aracını bile sattırıyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 08 Mart 2010, 15:36:46 »
suan iki bobin değismis durumda...LPG ci bobinden aldığı akımı bu aksam düzeltecek yani bobinden akım almayacak...bobinden akım aldığı için bobinler yanıyormus...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2010, 17:41:29 »
forumda defalarca dile getirdim şu ikaza egzoz lambası demeyin demeyin diye sonunda  böyle oldu.servis kitapçığında yazıyor diye öyle denmemeli.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2010, 22:16:44 »
forumda defalarca dile getirdim şu ikaza egzoz lambası demeyin demeyin diye sonunda  böyle oldu.servis kitapçığında yazıyor diye öyle denmemeli.
:tamamdir bide usta??? sının eline düşünce tabi. İyi ki ona bağlaıdır diye boğaz kelebeği değiştirmemiş hemen :)
« Son Düzenleme: 08 Mart 2010, 22:16:59 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #7 : 09 Mart 2010, 03:04:52 »
katalizator tikanmis olsa bile degistirmeye gerek yok  icindeki seramikleri komple kirip bos olarak kullanabilirsin bende passat 1.8t vardi oyle yapmistim gaza basinca cok guzelde turbo sesi veriyordu ;)

« Yanıtla #8 : 09 Mart 2010, 14:08:51 »
adama katalizor dedim bi baktım 500 lira gitmis insan bi bakar ya :( simdi eski katalizörü taktıracağım araca yenisini de aynen kafasına atacağım ve paramı geri alacağım

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2010, 15:19:04 »
Geçmiş olsun  hakkaten insan biraz vicdanlı olacak ya  iş olsun para kazanayım diye lapin gibi atlıyorlar sonrada milletin canını yakıyorlar pess doğrusu yazık yazık...Şaka gibi usta müşterinin ağzına bakıyo nerde kaldı onun ustalığıı :t

« Yanıtla #10 : 09 Mart 2010, 17:05:13 »
ya su melekette zaten abam gibi bir usta bulsam disimi kıracam

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2010, 17:07:01 »
ya su melekette zaten abam gibi bir usta bulsam disimi kıracam

dişlerine yazık sağlam ustalar var ama bulmak tecrübe ile oluyor :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2010, 17:58:09 »
Bencede dişine yazık okadarda değil, forumda iyi ustalar var karalamayalım toptan. Normalde dışarıda da tanıdığımız iyi ustalar var, forum olması şart değil.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2010, 14:00:21 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #13 : 09 Mart 2010, 18:17:20 »
Polo 6n2'de lpg için devir sinyali bobin haricinde başka nereden alınır? Arabamda bobinden alınmış.