Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KATALİZÖR ACİL YARDIM  (Okunma sayısı 6822 defa)

KATALİZÖR ACİL YARDIM
« : 22 Şubat 2010, 16:03:26 »
Aracımın arıza ışığı birkaz gün yanıktı...egzos gazı uyarı lambası...ve geçen gün bahçelievlerde kaldı ve direk yanan ışık yanıp yanıp sönmeye başlayınca araç yerinden kımıldamadı...çekici alıp topkapıya götürdü ve oradaki ustamız katalizör arızalı dedi ve 500 tl ye katalizör aldık değistirdik araba oldu ışıkta söndü ama 2 gün sonra ışık tekrar yandı ve bugün yine götürdüm usta diyoki zengin yakıtı yanıyormuş, gazdan dolayı yapıyor diyo...gazı taktırdığın yere git baktır dedi...nedir bu durum arkadaşlar işin içinden çıkamadım ne yapmalıyım ?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: KATALİZÖR ACİL YARDIM
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2010, 15:46:49 »
Gazda Kalitesiz LPG sistemlerinde lamba yanıyor. Egsozdan normalden fazla zehirli atık geçtiğini verimli  yanma olmadığını veya kötü yakıt olduğunu gösteriyor.Işık direkt yanmıyorsa araçta dengesizlik yoksa öyle bin biz fokusa 2,5sene ışık yanarak bindik
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 08 Mart 2010, 10:04:28 »
evet arkadaslar aracı 15 gün oldu yaptıralı ve cumartesi aksamı yine arabam gitmemeye basladı... :( nedir benim bu problemim...
arabada değisenler:

1-Katalizör
2- Bujiler
3- 4 bobinden 1 tanesi yanmıs diğe değişti... olmuştu ve 15 gün sonra yine gitmemeye arac boğulmaya basladı...

acil yardım

« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2010, 11:32:24 »
gazli arabalarda ariza lambasi yanar arda soner.sistem benzinlige gore alisiktir sen makinaya soktugunda ne yaziyor o onemli enjeksiyonlardan diye birsey yazarsa devam et yoluna birsey olmaz

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2010, 22:14:19 »
evet arkadaslar aracı 15 gün oldu yaptıralı ve cumartesi aksamı yine arabam gitmemeye basladı... :( nedir benim bu problemim...
arabada değisenler:

1-Katalizör
2- Bujiler
3- 4 bobinden 1 tanesi yanmıs diğe değişti... olmuştu ve 15 gün sonra yine gitmemeye arac boğulmaya basladı...

acil yardım

yakıt filtresine bakıldı mı?  Kaçak benzin giriyor bazı benzinliklere. Öyle ise filtre en önce tıkanır, Lambda sensörü arıza yapabilir, Katalizör tıkanabilir.

bobin yandı ise 4adet orj. takım al bi bak. Bide LPG başlığında benzer şeyler konuşuluyor bi bak
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2010, 22:15:09 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2010, 00:08:42 »
Bu katalizör denen yerde birde oksijen geçişini okuyan bir sesör var orada bir sıkıntı olabilir. Madem topkapıya yakınsın orada teknik oto sanayi sitesinde volkswagenci oto berkay baksın bir arabana.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2010, 18:23:52 »
evet bu konuya cevap vermemisim özür dilerim...katalizor bozuk diğilmis bana satılan parcayı onlara geri iade ettim sadece bobinim yanmıs ve eski katalizörle yoluma eskisi gibi devam ediyorum...Çakal ustaların sonucu bu isler !!!