Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kapı camı soğuktan düştü  (Okunma sayısı 3874 defa)

Kapı camı soğuktan düştü
« : 18 Şubat 2012, 11:31:47 »
Arkadaş dün çok ilginç bir olay geldi başıma. Biliyorsunuz dün gece hava çok soğuktu, don vardı. Arabaya bindim çalıştırdım gayet normal devam etti süreç :)

Olay bundan sonra oldu. Camı açmaya çalıştığımda açılmadı. Heralde donduğu için olmadı.. Sonra devam ettim 5 dk sonra cam düştü, hemen elimle tuttum kenara çektim aracı ve uğraştım biraz düzelttim... Cam motorunda bir soru yoktu heralde dondan dolayı cam harekete edemedi ama cam motoru normal görevini yerine getirdi yinede.

Bu sabah normal çalıştı gibi. Bir sorun yok sadece biraz yavaş kapandı sanki ama emin değilim bana öyle gelmişte olabilir. Çalıştığı için  tamirciye götürsemmi karar veremedim. Daha önce bu tarz bir olay yaşayan varmı?

Size tavsiyem çok soğuk havalarda camı açmayın :)

Ynt: Kapı camı soğuktan düştü
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2012, 11:50:52 »
Camın altındakı plastık ayakalar  kırılmıs olabılır.
Daha buyuk zarar vermemesi acısndan kontrol ettirmenizde fayda var
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2012, 21:58:56 »
Forumda yeniyim, '04 ten beri kullanıyorum Polo'mu :) aynı olayla çok karşılaştım, plastik bi parça tutuyor camları ve o aradan kayıp kapının içine düşüyor döşemeyi çıkarıp onu alıp normal yerine yapıştırınca sorun çözülüyor. :D (elimle açıp kapatıyordum ben de)

« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2012, 07:42:43 »
@alioztas dedigin gibi oldu. Plastik yumusak parcadan kurtulmus cam donunca neyseki ana plastikler kirilmamis yada daha farkli bir sorun olmamis yoksa bidunya is cikacakti. Sorun yok ama simdi parcayi yerine oturttuk.

« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2012, 09:40:32 »
aynı olay benimde başıma geldi 30 lira aldı camcı sadece yerine taktı lastikleri ve sıktı buraya bakmadığım için pişmanım söküp kendim yapabilirdim cok basit miş
2005
polo 1.4. basıclıne gümüş gri
lovato lpg  43000 km