Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: jant öneri  (Okunma sayısı 6783 defa)

jant öneri
« : 26 Mart 2011, 11:51:08 »
herkeze mrblar...
Aracım 2004 polo primline 1.4...
Baharın gelmesiyle birlikte artık kışlık lastiklerimi çıkarcam ve sac jantlarımı kışlık lastiğimde bırakıp yazlık lastiklerim için yeni saç jant veya çelik alaşımlı jant almayı düsünüyorum...
ama bazı görüşlere göre sanırım çelik jantlar ağır olduğu için aracı yoruyomuş tabi ki bu yakıtada yansıyo...
bu konularla ilgili önerilerini benimle paylaşırsanız sevirim...
aracımdaki lastiklerim yeni oldugu için jant büyütmek gibi bir düsüncem yok orjinal ölçülerde...(14") bir jant düşünüyorum...
Simdiden hepinize teşekkür ederim... :)

Ynt: jant öneri
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2011, 11:53:45 »
bulabiliyorsanız orjinal alaşımlı jant almanızı öneririm, o ölçüde aftermarket hafif jant bulmanız çok zor olacaktır, lastikçilerin size göstereceği jantlar çin malı ya da kormetal veya cms olacaktır ki bu markalarda hafif jant yoktur, çin malı jantı da takmayı şahsen ben göze alamam.

« Yanıtla #2 : 26 Mart 2011, 11:56:50 »
Bende aynı düşüncedeyim benim için birinci derece önem taşıyan konu performans kesinlikle.Görüntüde önemli mutlaka ama ikinci planda benim için...
Bu arada orjinal alasımlı jant nerde bulabilirim...?

« Yanıtla #3 : 26 Mart 2011, 12:19:20 »
Bende aynı düşüncedeyim benim için birinci derece önem taşıyan konu performans kesinlikle.Görüntüde önemli mutlaka ama ikinci planda benim için...
Bu arada orjinal alasımlı jant nerde bulabilirim...?

bir ihtimal jant da satan büyük lastikçilerde çıkması bulunabilir, onun dışında sahibinden'de bulunabilir. Sac jant orjinal alaşımlı janttan daha ağırdır bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var

« Yanıtla #4 : 26 Mart 2011, 12:40:25 »
bir ihtimal jant da satan büyük lastikçilerde çıkması bulunabilir, onun dışında sahibinden'de bulunabilir. Sac jant orjinal alaşımlı janttan daha ağırdır bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var

Bu orjinallerde geçerli sanırım di mi?yani çakma alaşımlı jantlar saclara göre daha ağır diye biliyorum ama...

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #5 : 26 Mart 2011, 13:05:21 »
aslında genel tabirle sac jant dediğimiz jantlar  gerçekte hakiki çelik janttır ...  tercih etmemiz gereken ise fabrikanın sunduğu alüminyum alaşımlı jantlar olmalıdır ...  ha illede gösteriş olsun diyosanız cebinizede guveniyosanız  hafif ve gösteriş sunabilecek  konig momo enkei bbs gibi markalara yönelmelisin...

« Yanıtla #6 : 26 Mart 2011, 13:23:10 »
Bu orjinallerde geçerli sanırım di mi?yani çakma alaşımlı jantlar saclara göre daha ağır diye biliyorum ama...

çakma alaşım jantlarla hemen hemen aynı ağırlıktadır, sac jant ağır olur, sanılanın aksine

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2011, 13:30:16 »
Anlaşıldı o zaman orjinal alaşımlı jant taktırcam

« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2012, 11:55:18 »
2004 COMFORTLİNE ORJİNAL JANTLAR SATILIKTIR BİLGİNİZE
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-sitede-yok-vw-polo-fabrikasyon-alasim-jant-takimi-78083985/detay/