Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İlk defa araba satacağım, yardım lütfen  (Okunma sayısı 6954 defa)

İlk defa araba satacağım, yardım lütfen
« : 24 Temmuz 2010, 11:25:07 »
Herkese merhaba.

2004 model, 1.4 motor, otomatik vites polo'yu satsam ne kadar eder? 110.000 km'de. metalik gri. İki ayrı hafif hasar sonucu arka tampon ve sol ön çamurluk değişti. Bir de sağ ve sol arka tarafta boya var. Servise geçen yaz götürdüm yani servis vakti de geldi. 95.000'de triger seti değişti. Ön iki lastik sıfır arkadakiler 3-4 yıllık. Arka tampon hasar fotoğrafı ektedir.  Bu fotoğrafları alıcıya göstermenin bi sakıncası olur mu?

Bir aciliyeti yok ama şimdi satmanın zamanı mıdır? Taşındığım yerden dolayı ayda 1850 km yol yapacağım. Bu nedenle 2007-2008 otomatik vites polo alıp tüp taktırmayı düşünüyorum.Çok düşük fiyat verilirse satmasam buna mı tüp taktırsam diye de düşünüyorum. Sonuçta arabadan memnunuz ve pololar 300.000 km motorda problem çıkarmaz deniyor.

Kararsızım doğrusu. Yardımlarınız için şiimdiden teşekkürler.

« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2010, 11:26:50 Gönderen: odsener »

Ynt: İlk defa araba satacağım, yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2010, 23:34:13 »
bir araca tüp ne kadar erken takılırsa o kadar az zararlı. 110.000 km kullanılmış bir araca tüp takmak bence çok yerinde bir hareket olmaz, bir dolu sorunu beraberinde getirebilir. Polo'ların özellikle otomatiğinin ikinci elinin kuvvetli olduğunu Doğuş'tan yetkili biri söylemişti bana. Benim kişisel tavsiyem elinizdeki aracı satıp dizelini almanız olacaktır. Böylelikle hem yakıt ekonomisi sağlamış olursunuz hem de tüp taktırmanın potansiyel sonuçlarını bertaraf etmiş olursunuz. Fiyat konusunda hemen satılsın isterseniz 18 bin lira civarına rahatlıkla satabilirsiniz ki zaten aracın piyasa değeri budur, bu fiyat size düşük geldiyse 21-22 bin liralara ilan verir beklersiniz. yalnız piyasada 21-22 civarına sizin aracınızın makyajlısının düz vites çok düşük kilometre hatasız olanları var aklınızda bulunsun.

« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2010, 08:16:36 »
cevabınız için teşekür ederim. ben de dizel düşünüyorum ama arabayı eşimle birlikte kullandığımız için otomatik vites istiyoruz. otomatik dizel modelleri de kısıtlı ve bulması zor. en iyisi 30-40 bin km'de bir araba alıp tüp taktırmak ya da tüplü otomatik bulmak galiba.

« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2010, 10:39:59 »
tüp olur olmaz değil ama takmadan önce ateşleme sistemini şöyle komple bi yenilersin, o zaman olur  :tamamdir ama eğer arabayı satacaksan daha iyi bir zaman olamaz, şu sıralar piyasa tavan, olmadık araçlar bile olmadık fiyatlara gidiyor, alfa romeoların,volvoların 2. eli zayıf denirdi, 1 ay araba arayıp bulamayınca bulduğum alfaların volvoların bile satıldığını görünce kafayı yemiştim, arabanızı iyi bir fiyata vermek için güzel bir zaman, hem yaz tatili, hem bayram, araba lazım herkese

« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2010, 18:06:24 »
bende aynısı var 97,000 de otomatik ve brc tüplü gayet memnunum ve bu yaz geçti artık diger yaz satacağım benim fikrim resmi göster ki ağır kazası olmadığını bilsinler

« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2010, 08:09:42 »
30-40'de 2. el otomatik polo alsam ve buna tüp takmakta sorun olur mu?

« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2010, 09:57:19 »
ben 72,000 de tüp taktırdım canavar gibi gidiyo otomatik 0,18 yakıyor sehir içi sorunda yok ama BRC yi tavsiye ediyorum siddetle tam 2 ay arastırdım tüp için ve BRC de karar kıldım çokta memnunum

« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2010, 16:17:20 »
herkese cevaplar için teşekkür ederim

« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2010, 17:45:15 »
rica ederiz

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2010, 14:45:23 »
ben 72,000 de tüp taktırdım canavar gibi gidiyo otomatik 0,18 yakıyor sehir içi sorunda yok ama BRC yi tavsiye ediyorum siddetle tam 2 ay arastırdım tüp için ve BRC de karar kıldım çokta memnunum

Sıfır bui tak, hava filtreni değiştir, bilgisayara bağlat hata veren parça varsa değiştir, BRC Prins gibi markaları tercih et ve iyi ustayı hiç sıkıntı yaşamazsın. Taktırdıktan sonra her yağ değişimde bujinide değiştir sonrada sıkıntı yaşamazsın.

Resmi ilana ekleme ama resmi var isteyen görebilir ağır bir hasar yok diye belirt. Sezon canlı 18000e alıcı bulur bencede. otomatiğin özellikle düşük kmlisini almalı zaten.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di