Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hava yastığnı ı kapatmak  (Okunma sayısı 13372 defa)

Çevrimdışı enver_54

• golf_54
Ynt: hava yastığnı ı kapatmak
« Yanıtla #14 : 14 Mayıs 2009, 10:53:46 »
kimi araçlarda bu emniyet kemeri olayı var bildiğim kadarıyla ama 6n pololarda yok çünkü emniyet kemeri uyarı sistemi yok birde galiba sesörlerin hassasiyetine göre ve bulunduğu yere göre açılmasi değişiyormuş ben 1,5 ay önce 80 kmh ile yan bariyerlere sürttün ama açılmadı

« Yanıtla #15 : 14 Mayıs 2009, 11:10:36 »
benim aracımda da ne hikmetse sürücü hava yastığı iptal edilmiş konumda servis kontrolünde çıkmıştı..nasıl aktif ettirebilirim kaça mal olacak ? herhangi bir bakımında onuda aradan çıkarma gibi bi pozisyon olurmu acaba ?  :)
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2009, 04:04:17 »
öncelikle, hava yastığı ve emniyet kemeri direkt can güvenliğimizi sağlayan şeyler arkadaşlar. insan hayatı, ne konfor için ne para için riske atılacak birşeydir.

yeni arabalarda hava yastığı yolcu tarafında kapatılabiliyor, sürücü hava yastığı için böyle bir seçenek görmedim hiç bir yerde, başka markalar da dahil. tahminimce bunun amacı, sürekli tek kişinin kullandığı araçlarda olası bir kazada sağdaki hava yastığının açılıp lüzumsuz masraf çıkarmasını önlemek. çünkü açılan hava yastığını yenilemek 1000-1500 lira gibi bir paraya maloluyor galiba.

emniyet kemeri - hava yastığı ilişkisi de en azından benim arabada var. nasıl olduğunu tam bilmiyorum ama tahmin etmek gerekirse, kemer bağlı değilse o koltukta yolcu olmadığını düşünüp açılmıyor olabilir. böylece, diyelim ki arabanız durduğu yerde önden birisi çarparsa, iki hava yastığı açılıp dünya kadar ek masraf çıkarmamış olur.

arabanın kitapçığında bunları çok detaylı anlatmıyor (ya da ben dikkat etmedim), servisten filan işi bilen birileri anlatırsa daha iyi olur elbette.

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #17 : 17 Mayıs 2009, 01:47:38 »
Benim bildiğim kadarıyla sürücü tarafında kemer bağlı olsa da olmasa da açılıyor. Ama diğer taraf emniyet kemerine bağlı olabiliyor bazı araçlarda.
İhtiyar döver onları...

« Yanıtla #18 : 17 Mayıs 2009, 14:02:24 »
mrb arkadaslar ben musty  londradan araniza yeni geldim ve sizden cok sey ogrendim. airbag konusunda basima gelen sey 2000model avensis le 206 ya arkadan carptik hizimiz 50 mhp idi ama hava yastiklari acilmadi cunku emniyet kemerleri takmamak ilk defa ise yaradi.yani kemer takili olmadiicin hava yastigi acilmadi. bi arkadasin dedigi gibi cana gelene kadar mala gelsin yinede kemerlerimizi herzamanicin takalim ve acilan hava yastiklarimiz olsun sadece

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #19 : 18 Mayıs 2009, 18:38:51 »
mrb arkadaslar ben musty  londradan araniza yeni geldim ve sizden cok sey ogrendim. airbag konusunda basima gelen sey 2000model avensis le 206 ya arkadan carptik hizimiz 50 mhp idi ama hava yastiklari acilmadi cunku emniyet kemerleri takmamak ilk defa ise yaradi.yani kemer takili olmadiicin hava yastigi acilmadi. bi arkadasin dedigi gibi cana gelene kadar mala gelsin yinede kemerlerimizi herzamanicin takalim ve acilan hava yastiklarimiz olsun sadece

:tamamdir  :tamamdir  :tamamdir
quattro

« Yanıtla #20 : 21 Mayıs 2009, 11:54:28 »
sen 40 la daldın açılmadı ben 100 le daldım döndü döndü döndü yine açılmadı sanırırm emniyet kemeri takılmassa açılmıyor yani ben öyle biliyorum

« Yanıtla #21 : 21 Mayıs 2009, 22:45:05 »
en azından söförünki acılmazı lazım die bi,liorum bende

« Yanıtla #22 : 15 Ağustos 2009, 12:39:46 »
airbag i kapatmak sadece  comfort modelinde oluyor.
Volkswagen POLO