Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fren balatası ışığı yandı  (Okunma sayısı 12636 defa)

Fren balatası ışığı yandı
« : 16 Ekim 2011, 12:07:31 »
Merhaba arkadaşlar dün akşam havalimanına giderken, daire şeklinde sağ ve sol yanında üçer tane kare bulunan ışık yandı, eve gelip kıtapçığa baktığımda fren balatası sorunu olduğu yazıyordu fakat yaklaşık 1 ay önce ustaya gösterdiğimde daha 20 bin km gider demişti, ön ve arkaları aynı anda değiştirmeye kalksam bunun maliyeti ne oluır, İstanbul and yakası tuzla pendik kartal civarı usta tavsiyesi lütfen...

Ynt: Fren balatası ışığı yandı
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2011, 12:15:57 »
balatanızdan emin değilseniz değiştirin.

ama mesela şöyle bir durum da olabilir, şuanda bende aynı ışık yanıyor, ama balatalar daha 3000 km lik, makineye bağladık arızayı veren hangisi diye çıkartıp baktık, balatanın üzerinde bulunan sensöre giden kablo (incecik bir kablo zaten) kopmuş.Usta kafana takıyosan değiştirelim dedi, ben de dedim cep telefonu kadar kalınlıgı var, sıfır balata, sırf arıza ışığı için değiştirmem dedim.

makineye bağlayın hangi taraftan geliyorsa sorun sökün bir bakın, fren işi şakaya gelmez

« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2011, 12:20:11 »
Haklısınız fren şakaya gelmez, bi baktıralım bakalım ne çıkacak.

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2011, 12:22:42 »
""1 ay önce ustaya gösterdiğimde daha 20 bin km gider demişti""

Kasap ustaların laflarına itibar etmeyin bence...
Ali'ninde dediği gibi balatalarınızı tek tek kontrol ettirin
ayrıca fren işi ciddi bi konu şakaya gelmezzzz  :tamamdir
quattro

« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2011, 01:57:48 »
aynı sorun 3 aydır benım basımda kablo kopmus dedıler sıfır balata bantladılar felan ama yınede yanıyor arada bır sadece kafana takılır ama once baktır yenı ıse sorun etme bıdahakı bakımında sorun olmaz sana ..

« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2011, 01:20:07 »
Nedense benim arabanın fren balataları bitik olduğu halde bi kere bile bu ikaz yanmadı...
Çok sinir bi durum var yaklaşık 30bin km önce aşırı sert bi frende disk hafif eğilmişti hala onun etkisiyle sağ ön hafif sekiyor ancak şuan öyle bi hal aldı ki pedalı nerdeyse sonuna yaslayınca frenler devreye giriyo...

Merak ettim bu balata ve diskleri ömrü ne kadardır ve maliyeti nedir ?

« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2011, 15:21:37 »
Tekrar merhaba;

Ön fren balatalarını değiştirdikten sonra balata ışığı söndü ama, şimdilerde ise ilk frene bastığım anda kart kurt diye sesler gelmeye başladı buna ek olarak frenden ayağımı çekerkende cikleme sesi oluyor yapalım derken dahadamı bozduk anlamadım