Gönderen Konu: dizel poloda siyah duman atma problemi.!!  (Okunma sayısı 25053 defa)

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
Ynt: dizel poloda siyah duman atma problemi.!!
« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2009, 22:24:54 »
ben buradaki bosh bayisine bir sorayım fiyat araştırması için birde parça değişimi oluyormu haber veririm.

Çevrimdışı yorki

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 17 Nisan 2009, 23:04:08 »
cok güzel bi konuya değinmişsiniz enjektör memeleri kaça çıkıyor yazarsanız cok sevinirim bende de td motorlu golf var bu sorunları yaşıyorum

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2009, 10:59:18 »
ben buradaki bosh bayisine bir sorayım fiyat araştırması için birde parça değişimi oluyormu haber veririm.
cok memnun olurum taha_jetta80  inan bu ilk dizel arabam hatta ilk volkswagenim..begenerek aldıgım arabamdan bu kadar cabuk soğumak istemıyorum.. :-[
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2009, 13:27:33 Gönderen: enderrimm »
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2009, 11:35:26 »
te
teşekkürler cevabını bekliyorum.. :-\

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Nisan 2009, 11:21:34 »
pazartesi günü öğrenmiş olurum.fiyatlarını.
birde yorki kardeş mk1 dizellerin enjektör memelerinin ben takımını 160 tl ye değiştirdim bosh marka.ve 6 ay garanti.daha 4 ay oldu fiyatlar bu civarda yani.

ender kardeş bnm buradaki pompacım çok sağlam biirisidir.o enj tamir vs aletleri kendi fabrika imalatı. olabilecek tüm yardımları yapaım ben.fiyat alırım orada yapacak birisini bulabilirmi onu sorarım pazartesi yazarım .görüşrüüz

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Nisan 2009, 11:41:06 »
arkadaşlar arıza için tahminlerinize katılıyorum enjektörler üzerine yoğunlaşılmış olduğunu gördüm fakat %100 enjektörden diyemeyiz.
   bu tür duman atma şikayetlerindinde dumanın normalden ne kadar fazla olduğunu kontrol etmek gerekir şayet duman normalinden fazla ise araç üzerinde arızanın tespiti için gerekli kontrollerin yapılarak  sonuca varılması gerekir.enjektörler haricinde bir çok sebebten dolayı aynı şikayet oluşabilir.
       enjektörler pahalı parçalardır 800-1000 ytl civarında olacağını düşünerek tespitini tam yaptırmadan herhangibir parça değişimi olayına gidilmesini uygun görmüyorum....

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Nisan 2009, 12:29:53 »
siz beni unuttunuz arkadaşlar sanırım.. :-\ :-\

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Nisan 2009, 15:51:05 »
unutmadım :) gittim bosh servisiyle görüştüm kardeşim.durumu izah ettim enjektörlerden olabilir diyor ancak o modellerde bir kaç çeşit meme var mı 40 tlden başlayıp 200 lraya kadar meme varmış.Enjektörün numarasını öğrenebilrisem daha iyi yardımcı olurum dedi. bilgin olsun masraf olarakta 200 lira yoktur bnm tahminin 100 lira olsa takımı değiştirsen 300 lraya mal olur sana kardeşim.ama söylediğim gbi enj. no su öğrenebilrsen  yaz foruma bn tekrar gidr fiyat alırım.he takım değiştirtmezsek tek arızalı enj . değştirtebilirsek daha ucuza kapanır.

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Nisan 2009, 22:44:55 »
peki ben bu enjektör numarasını nerden öğrenebilirim...ne kadar doğrudur bilmiyorum ama arabanın şasi numarasından bakıyolarmış diye duymustum..eger nasıl öğrenebilecegım konusunda benı aydınlatırsan sevinirim..ayrıca ilgin icin teşekkürler cok sağol.....

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Nisan 2009, 22:56:49 »
onu vw servisi varsa eğer orada yada anlayan bir kişi ondan öğrenebilirsen ii olur.şase numarasından nasıl biliyorlar bnm bilgm yok doğrusu ama yarn sanayiye inersem onuda öğrenirim.motor kodundan öğrenme şansımız var yanlız. yani ilk harflarinden.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Nisan 2009, 13:53:47 »
peki ben bu enjektör numarasını nerden öğrenebilirim...ne kadar doğrudur bilmiyorum ama arabanın şasi numarasından bakıyolarmış diye duymustum..eger nasıl öğrenebilecegım konusunda benı aydınlatırsan sevinirim..ayrıca ilgin icin teşekkürler cok sağol.....

Yetkili servisten şasi numarasını vererek aracınızın enjektör memesi için gerekli parçanın kodunu bulabilirler.İlla ki şasi numarasını vermene de gerek yok, aracınızın model yılı ve motor özelliklerini söyleyerekte ulaşabilirsin fakat en sağlıklısı şasi numarasını verirsen aracın için açılmış kayıtlar incelenir ve daha hızlı sürede en sağlam bilgiye ulaşırlar.

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Mayıs 2009, 15:52:40 »
yaa arkadaşlar bir enjektörün fiyatı 1540 lira (1.540.000.000) olurmu  yaa...!! bu aracta var üç adet enjektör toplamda eder 4500 lira.yani dörtbucuk milyar..adamın ocagına incir ağacı diker eğer servsin verdiği fiyat doğruysa..bu fiyat samsun vw servisinin fiyatı..ben bu parcayınormal piyasadan temin edebilirmiyim servise yaklaşılmıyor cok pahalı.bildiğiniz bir yer varmı arkadaşlar..?

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Mayıs 2009, 20:07:38 »
sanırım bu forumda benden başka dizel polosu olan hatta siyah duman atan kimse yok.. :-[ :-[ :-[

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Mayıs 2009, 22:26:07 »
kardes bende var ama siyah duman atmıo bee :D