Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: devir saatinde dalgalanma sorunu  (Okunma sayısı 12138 defa)

devir saatinde dalgalanma sorunu
« : 12 Ağustos 2014, 17:19:10 »
2005 model 1,4 polo basicline
araba rolantide çalışırken dalgalanma yapıyor,neredeyse stop edecek şekilde yükselip birden alçalıyor,2,5 devir yapıp stop edilecek seviyede gidip geliyor.lpg de daha fazla hissedileyor.sizce bujilerden olabilirmi?lpg de fazla hissedilmesi bundan dolayıdır diyo arkadaşlar. tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum,bujileri değiştirmek için.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2014, 17:20:11 Gönderen: necii »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: devir saatinde dalgalanma sorunu
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2014, 20:17:59 »
Sevgili Necii, forumda konu açmadan önce ufak bir arama yaparsanız aynı sorunu yaşayan ve çeşitli çözümler bulan çok kişi olduğunu görebilirsiniz. Her aklımıza gelen konu için yeni bir başlık açmamız forum düzeni için doğru bir davranış değildir çünkü bu bir chatroom davranışıdır, herkes kafasına göre başlık açar ve altında konuşulur. Ama VWtr gibi öncü forumlarda konuların soru cevap tartışma şeklinde birikmesi ve konuların arşiv biçimine ulaşması hepimizin isteği.

Umarım sorununuz kısa sürede çözülür.

İyi forumlar.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2014, 00:56:09 »
aradım ama çözümünü tam olarak bulamadım malesef..

« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2014, 15:44:01 »

Boğaz kelebeğine bakılmalı, temizlenip adaptasyon yapılmalı.
Hararet muşiri ve oksijen sensörüne de bakılmalı, gerekirse değişmeli.
Buji olsa giderken de titreme yapar. Tabi vakti geldiyse onu da değiştirmek lazım. LPG li araçta bu süre 10 bin km dir.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2014, 00:41:02 »
boğaz kelebeğini daha 1 yıl olmadı temizletip atamtasyon yaptıralı.hararet müşide gecen yıl değişti.oksijen sensörünü ilk kez duydum.bujileri yarin değiştirtcem.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2014, 01:37:45 »
http://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/

Buji almadan önce bu adresten aracınıza uygun parça numarasına bakıp öyle alın. Araç LPG li ise ona göre seçim yapılmalı.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2014, 22:09:55 »
AYNI SORUN BENİM ARABADA DA VARDI HEM BENZİNDE HEM LPG DE DEVİR İBRESİ OYNAYIP DURUYORDU, ARCIN MOTORUNU SİLERKEN FARK ETTİM, HAVA HORTUMUNDAN YAĞ KAPAĞININ ALTINA GİDEN ÇOK İNCE BİR HORTUM VAR O YERİNDEN ÇIKMIŞTI, TAKTIRDIM, BİRDE KELEPÇE TAKINCA TAM SAĞLAM OLDU, SIKINTIDA KALMADI ARABADA.

ARABA GÖZÜMDEN ÇIKMIŞTI İYİCE ŞİMDİ CANAVAR GİBİ OLDU.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2014, 22:11:42 Gönderen: KATIRAN »

« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2014, 22:21:57 »
AYNI SORUN BENİM ARABADA DA VARDI HEM BENZİNDE HEM LPG DE DEVİR İBRESİ OYNAYIP DURUYORDU, ARCIN MOTORUNU SİLERKEN FARK ETTİM, HAVA HORTUMUNDAN YAĞ KAPAĞININ ALTINA GİDEN ÇOK İNCE BİR HORTUM VAR O YERİNDEN ÇIKMIŞTI, TAKTIRDIM, BİRDE KELEPÇE TAKINCA TAM SAĞLAM OLDU, SIKINTIDA KALMADI ARABADA.

cevap için teşekürler.bende bi bkayım dediğin yere.bujiler değişti ama sorunum çözülmedi zaten daha..

Çevrimdışı grano

• selamun aleyküm
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2014, 23:04:00 »
hocam bu gazı kestikten sonra yükselip alçalıyorsa bilmem ne bir borular var adı aklıma gelmedi gaz borusu mu ne onlar tıkanmıştır dayımın polosundada öyle olmuştu
GrAnO