Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 1.4 tdı yakıt sorunu  (Okunma sayısı 6536 defa)

polo 1.4 tdı yakıt sorunu
« : 23 Ekim 2009, 21:30:21 »
arkadaşlar merhaba ben yeniyim ve siteyi çok sewdim çok yardımcı oluosunuz çok sıcak bi ortam . neyse bnm sorunum 2005 polo tdı canavarım oldu 1 aydır zevkle biniyorum  fakat hesaplamalarıma göre km de 155 kuruş gibi bişi yakıo fakat bundan az yaktıgını duymuştum ben. debriaj da biraz yukarda kavrıo gibi alışamadım sandım ilk başlarda fakat kalkarken çok bağırtıorum benden kaynaklandığını sanmıoruım şimdiden teşekkr ederim abiler

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
Ynt: polo 1.4 tdı yakıt sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2009, 10:34:01 »
Eğer araçta her şey normal ve standart ise bu fark kullanımdan kaynaklanır... enjektörler, yağ ve filtreler, yakıt pompası, ateşleme sistemi, debriyaj sistemi vb. parçaların sağlıklı olduğuna emin misiniz? aslında olması gereken güncel motorin fiyatlarıyla kaç kuruş onu da bilmiyorum ama eğer aracınızın yakışında bir fark olduğunu düşünüyorsanız yazdığım kalemleri bir gözden geçirin. Eğer hepsi sağlıklıysa ve yine fark varsa bu sizden kaynaklanıyordur.

« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2009, 00:11:29 »
hayırlı uğurlu olsun araban güle güle zevkle bin sen ve herkes

hemen hemen bendede aynı yakıyor ama ben hiç tam depo ile hesap yapmadım yanlışlık olması normaldir benim hesapta hani ikaz ışıgı yanıyor ya 7 lt kalıyor o yanınca aldığım mazottan hesap ettim tabi yanar yanmaz benzincide olamadığım için hesap %90 şaşar az şaşar ama  :D

mecamir değinmiş zaten filtrelerine ve bakımlarına dikkat et  enjektörlerinde işeme vs problem olsaydı daha çok yakrdı ateşlemeyi bir sürü sensör hesabından sonra kendi yapıyor o da miktarla alakalı düzgün çıkıyor yani bu ikisi düzgün tahminimce poloların çoğu zaten yukardan kavrıyor problem yok yani bide mazot aldığın yer önemli mesela aynı yerden almaya çalış daha düzgün hesap olur bide sen nsıl hesap yaptın depoyu tam doldur gez biraz aynı pompadan bir daha aldığın miktarı gezdiğin km ile hesapla miktarı km ye böl bu arada elektronik bir problem olsaydı zaten sana ikaz ışığı verirdi araban

saygı ve sevgiyle.......................
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2009, 11:49:47 »
kardes benimkininde yaklaşık fiyatını merak ettiğim için soruyorum kaça aldın aracı?

boya değişen var mı acaba?

tekrardan hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM