Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Debriyaj sorunu  (Okunma sayısı 5526 defa)

Debriyaj sorunu
« : 16 Aralık 2008, 00:43:35 »
herkese selam
ilk konum olacak cunku daha ilk defa Vw sahibi oldum.

Problem olarak ise yaklasik 1 hafta once 2004 model 1.9  tdi polo aldim ilk aldigimda hicbir problem yoktu fakat ilerleyen gunlerde soyle bir problem almaya basladim, arabayi ilk calistirdigimda hicbir problemim yok fakat belirli bir sure surdukten sonra motor bolumunden ara sira ugultular gelmeye basliyor. Ozellikle dikkat ettim mesela trafik isiklarina geldigimde ve vitesi bosa attigim zaman ses surekli geliyor fakat debraja bastigim an ses tamamen kesiliyor. Tam olarak neden oldugunu birturlu anlayamadim. Birkac tamirci arkadasim bilyeden kaynaklanan bir problem olabilecegini soyledi fakat duydugum kadari ile 2004- 2005 modellerinde siklikla sanzuman problemi yasaniyormus. bu konu hakkinda bir bilgisi olan arkadaslar varmi acaba

simdiden ilgilenen arkadaslara cok tesekkur ederim.

Ynt: Debriyaj sorunu
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2009, 22:05:50 »
kardes hayırlı olsun araban kazasız belasız kullanman dileklerimle  benimde debriyaj takılıyor arada bir servis bile yapamadı
sanayide baskı kaldı balata değişti yine bişi değişmedi hala takılıo galiba bu seride bir fabrikasyon hatası var 2003 polo
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2010, 16:24:03 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2009, 10:06:07 »
herkese selam
ilk konum olacak cunku daha ilk defa Vw sahibi oldum.

Problem olarak ise yaklasik 1 hafta once 2004 model 1.9  tdi polo aldim ilk aldigimda hicbir problem yoktu fakat ilerleyen gunlerde soyle bir problem almaya basladim, arabayi ilk calistirdigimda hicbir problemim yok fakat belirli bir sure surdukten sonra motor bolumunden ara sira ugultular gelmeye basliyor. Ozellikle dikkat ettim mesela trafik isiklarina geldigimde ve vitesi bosa attigim zaman ses surekli geliyor fakat debraja bastigim an ses tamamen kesiliyor. Tam olarak neden oldugunu birturlu anlayamadim. Birkac tamirci arkadasim bilyeden kaynaklanan bir problem olabilecegini soyledi fakat duydugum kadari ile 2004- 2005 modellerinde siklikla sanzuman problemi yasaniyormus. bu konu hakkinda bir bilgisi olan arkadaslar varmi acaba

simdiden ilgilenen arkadaslara cok tesekkur ederim.
usta o sesın debrıyaj bılyesınden gelme ıhtımalı yuksek baskı balata degısımınde bılye de degısıyor ıstersen bıde bıservısıne goster ama bılyeden olma ıhtımalı yuksek

« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2010, 23:04:51 »
Ya gerçekten sanki hissediyorum özellikle geri geri gideceğim sıra debriyajdan ayağımı çeksem de bazen ayağımla bir gelmiyor geri.Ama her zaman olmuyor bu.Eğer bu serilerde hata var ise hep birlikte başvuralım.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2010, 00:15:23 »
DEBRİYAJ BİLYASI MUHTEMELEN. BENZİNLİ OLSA SIYIRANA KADAR BİN DERDİM AMA DEBRİYAJIN DURURMUNU İYİ BİR USTAYA GÖSTER.DEBRİYAJ BİTERSE TURBOLU ARABA VOLAN ÇATLATIR.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2010, 00:50:39 »
97 polo var bende de aynı ses var
baskı balata bilye değişti çıkma parça ile
ondan sonra başladı bende
4 sene önce de olmuştu. ozaman şanzıman yağı azalmış demişler eklemişler düzelmişti.
vites geçişleri zorlaştı.
eskiden gelmeyen kayış sesi gibi sesler geliyo 1 ve 2. viteste giderken gaza basınca mesela.
ben bi şanzıman yağını konnrol ettircem önce. tavsiye ederim.