Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çok az bi Uğultu Geliyor ? Neden ?  (Okunma sayısı 17575 defa)

Çok az bi Uğultu Geliyor ? Neden ?
« : 25 Mayıs 2010, 12:36:14 »
Merhaba arkadaşlar... aracımda salıncak burcları dağılmıstı..yaptırmadan önce uğultu baya bi vardı...salıncak burçları değisti...uğultunun çok azı geliyor simdi...
iki ay önce uğultu fazlaydı ön sol bilyayı değistirdik susmustu ugultu ve e-5 te ne lastik sesi nede bi uğultu yoktu...sonra ben sol tekeri kaldırıma çarpınca salıncak burçları dağılmıstı değistirtik...ama o uğultunun çok azı geliyor hala...en temiz asfaltta lastik sesini bile duyamazken o ugultuyu rahat bi sekilde duyuyorum...acaba neden böyle bisiy yapar...

ön sol bilya değistirirken sağı değistirmediğimden mi ?
92,000 de aracım şanzıman yağını değiştirmediğimden mi ?
akslerdenmi ?
yoksa yine bilyalardanmı ?

sizce neden olabilir...tamircim ve rot balanscı ses gelmiyor dedi...ama ben sessiz asfaltta sesi duydum...ayrıca rot balanscı
aracı kriko ile kaldırıp gaza bastığında sol teker dönerken sürekli ses geliyodu...ama onada tamircim şanzumandan geliyo dedi...yani sorun yok dedi...
ama ses devam etti yaklasık 6 aydır araba bende ve sesi biliyorum...

Ynt: Çok az bi Uğultu Geliyor ? Neden ?
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2010, 12:38:46 »
düzgün yolda sessiz asfaltta çok ama çok az geliyo...ama eski asfaltlarda fazla geliyor...bu lastik sesi diğil baska bi ses sanki...o ses kriko üzerinde son gazda iken de geliyodu...

« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2010, 12:42:36 »
rulmanlarına baktın mı ??

« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2010, 12:43:49 »
hayır bakılmadı sanırım rulmanlara

« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2010, 12:46:26 »
bn olsam önce rulmanlara bakardım , lastik kalitesi de önemli , kalitesiz lastik de uğultu yapar ama düzgün yolda çok az geliyor diyosun , o zaman lastikten değildir , eğer rulmanlardansa da sana tavsiyem s.k.f rulman al , başka bi marka alma  :tamamdir

« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2010, 12:49:26 »
rulmanlardan olduğunu kim anlayacak peki :)...ben anlamam...tamircimde herhangi bi ses duyamıyorum ben dedi...lastikler 10 aylık lastik...acaba sağ bilyayı değistirmedik te ondan mı yaptı ? yoksa..sol cantı vurduğumda kaldırıma yine bilyamı zarar gördü  ?...çok gelen ses salıncak burcları değisince sesi kesti gerçi ama ?

« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2010, 12:50:13 »
yenibosnadan incirliye yeni dösenen asfaltta lastik sesi bile gelmiyor yağ gibi ama diğer ses çok azda olsa geliyor...psikolojik olarak etkiliyo beni ...

« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2010, 12:58:10 »
anladım , rulmanlardan m geldiğini nasıl anlarsın ? krikon varsa kaldır lastikleri tek tek , elinle hızlıca bi çevir , farklı bi ses geliyosa rulmandandır , bu şekilde anlayabilirsin , onun dışında senin söyledğin de olabilir , yeni  bilye de zarar görmüş olabilir , çok mu sert çarptın ?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2010, 13:09:57 »
kıvanç başka bir  polo ya bin farklı ses geliyormu ona bak bence :)

poloda uğultu  durmaya yakın daha fazla hissedilir..

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2010, 13:43:47 »
anladım , rulmanlardan m geldiğini nasıl anlarsın ? krikon varsa kaldır lastikleri tek tek , elinle hızlıca bi çevir , farklı bi ses geliyosa rulmandandır , bu şekilde anlayabilirsin , onun dışında senin söyledğin de olabilir , yeni  bilye de zarar görmüş olabilir , çok mu sert çarptın ?

senin dediğin sekilde yaptık kriko ile kaldırıp hızlıca çevirdik ve ses geliyodu...ve evet biraz fazla sert çarptım...

« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2010, 13:44:40 »
kıvanç başka bir  polo ya bin farklı ses geliyormu ona bak bence :)

poloda uğultu  durmaya yakın daha fazla hissedilir..

baska poloyoda bindim...ford ve toyotayada bindim onlarda bi ses yok...hatta toyoyatı kriko ile kaldırıp çevirdik lastiğini onda ses gelmedi kardes...

« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2010, 13:48:40 »
bu işlemi yaptığında ses geliyosa rulmanı değştireceksin arkadaşım işte  ;) senin yapacağın en doğru şey önce sesi hangi lastikten aldıysan önce o rulmanları değiştiriyosun , sonra bir daha bakarsın ses geliyormu diye , daha önceki mesajımda da söyledim , sakın çin malı alma ucuza satıyolar , muhakkak s.k.f al , farkını görürsün  :tamamdir

« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2010, 13:50:26 »
tamam üstad...iki lastiktende geliyor krikoyu kaldırdığımızda...alayım rulmanı değistirsin ustamız...tesekkür ederim

« Yanıtla #13 : 25 Mayıs 2010, 13:54:04 »
birşey değil  :) bi de fiyat konusunda da bilgilendireyim , skf ön rulman 40 tl ya almıştım tanesini , şimdi arkalara alıcam , onları da 25 tl diye biliyorum , bi de sana tavsiyem hemen yaptırmıcaksan çok fazla sürat yapma , kitlenme riski var , dağılma riski var , ALLAH(c.c.) korusun  ;)