Gönderen Konu: artık pes ettim,ne yapmam lazım  (Okunma sayısı 5666 defa)

Çevrimdışı celikyay

•  
    • Profili Görüntüle
artık pes ettim,ne yapmam lazım
« : 25 Haziran 2010, 12:07:27 »
2003 model tdi polom var.fren aynalarını ve tüm teker poryalarını değiştirdim.hatta ön sağ akis başlığınıda değiştim.nedense bu değişimlerden sonra frene bastığımda pedalda ve direksiyonda titreme oluyor, bunun üzerine tamırciler disk aynanda hata var dediler.tekrar garantı kapsamında değiştim. yine aynı titreşmeler geçmeci bu sefer servisine götürdüm.onlarda disktendir dediler.ve tekrardan değiştiler.sonuç aynı.bu sefer başka bir tamırciye gittim sağ poryada hata var dedi,yeni porya alıp değişti ama netice değişmedi gine pedalda direksiyonda frene bastığmda titreşme oluyor.frene basmadığım zaman bu titreşmeler olmuyor.lastiklerim yeni .rot ve balans ayarlarım yeni yapılmış.düşünüyorum yapacak başka bir şey kaldımı.acaba diyorum;bu titreşimlere hidrolik sebebiyet verirmi,fren hortumları sebebiyet verirmi..bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum....

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: artık pes ettim,ne yapmam lazım
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2010, 12:57:45 »
aracın hiç kaza geçirdi mi , ön kısımdan , bi kasıntı fln olabilir mi ??

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2010, 13:37:48 »
ön takımlarda boşluk olabilir, aracı alttan bir yere vurduysanız adını bilmediğim ama alttan ön sağ ve sol takımı birbirine bağlayan demir çubuk var, o kasmış olabilir, direksiyonda boşluk olabilir, benim aklıma gelenler bunlar, nereden aklıma geldi, benim araçta da aynı sorun vardı, bütün bu saydıklarımdanmış, yapıldı düzeldi  :tamamdir

Çevrimdışı celikyay

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2010, 14:26:05 »
vuruk yok,ne zamanki disk aynalarını değiştim ondan bir müddet sonra oldu.ilginize teşkkürler.

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2010, 19:53:23 »
Sat arabayı gitsin yerinde olsam satardım

Çevrimdışı nuri foter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2010, 08:01:35 »
arkadaş  zamanla balatalar disklerer alışır panik yapma eyer sorun devem ederse dis.saglıcakla kalkleri veya kanpanaları tornaya ver balansını alsınlar

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2010, 09:47:49 »
ön fren balatalarına baktırdın mı belki diskleri değiştirirken onları gevşek tutmuşlardır ondanda titreme yapabilir??

Çevrimdışı riky73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2010, 13:39:19 »
Sağ aks başını değiştirdikten sonra rot ayarı yaptırdın mı? Yaptırmadıysan ondan olabilir.

Çevrimdışı mertyigit64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2010, 17:35:30 »
frende titreme olayı benim arabada da var ben de senin gibi çoğu şeyi değiştirdim ama titreme gitmedi. en son usta abs beyninde problem var dedi onu gösterecem. senin araba da abs varsa bi de onu göster derim.