Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARKADAŞLAR LÜTFEN ACİL YARDIMMM......SOL ÖN TEKERDEN GELEN SES  (Okunma sayısı 15014 defa)

merhaba arkadaşlar uzun süredir forumda bulunamadım...2004 model polo trend aracım var...kalkışlarda geri yada ön farketmiyor direksiyonu sona yakın şekilde çevirdiğimde küt küt sanki iki demir birbirine sürtüyormuş gibi ses yapıyor düz yolda her hangi bir sorun yok...park ederken parktan çıkarken direksiyonu sola çevirdiğimde olan bu olayda 1000 tl harcama yaptım hala bir gelişme yok...uygulanan yöntemleri de belirteyim...
1-burç başları değiştirildi...
2-amartisör değiştirildi...
3-amartisör tepesindeki körük değiştirildi...
4-aks başı 2 kez değiştirildi...usta sağ olsun ilk aks başını çok çevirdi ve bozdu sonra bu bozuk dedi malum iadesi yokmuş...100 tl den 200 tl...
5-alt takım lifte kontrol edildi...
6-aracın tekeri geriye çekildi...
7-z rot başları kontrol edildi...durun demesek onuda değiştireceklerdi...
8-serviste bana söylenen deneme yanılma yöntemi yapacağız...önce amartisör değişecek sonra aks başı sonra tabla başı sonra alt düzen sonra aks çubukları sonra sonra sonra.............
9-tam 5 kez rota girdi...malum her girmeye 10-20 tl alıyorlar...her ustaya uğradığımda önce birşey yapıyor sonra rota gitmen gerek diyor ama hala çözüm bulunamadı....direksiyon belki 2 cm az dönüyor sola....
10-bu da benim fikrim acaba arabada kasıntı mı var teker içtemi kalıyor?yada teker bilye sorunumu var...ama düşünüyorumda çok gür ses bu küt küt küt arka arkaya 3-4 kez kimi zaman 2 kez geliyor bu ses....
yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar 3 kuruşluk birsey belkide ama 1000 tl harcadık yazık bize....her gittiğim usta ya derdimi

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
direksiyon pompasına kutusuna bakıldımı ? sesi dinledinizmi içerden mi geliyo dışardan mı
kafanıza takılan teker konusunu da bir şaseciye gidip ölçtürün bence
« Son Düzenleme: 27 Mart 2011, 01:36:11 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

teşekkür ederi kardeşim mutlaka dediğini yapacağım anlam getiremedim bir türlü msnden yazıssak olurmu

direksiyondan değil dedi ustanın hepsi fakat bir nokta var dönüşte o noktayı yakala yetr sanki belim kırılıyor o noktada...küt küt.....normal düz yolda hafif sağ sol yapına ara sıra tık sesi ama dönüşteki o ses beni öldürüyor

ses kesinlikle dışardan...sol tekere yakın yerden

aks keçeleri ile ilgili olabilir mi  ?
« Son Düzenleme: 28 Mart 2011, 08:47:34 Gönderen: gcilingir »

kardeş teşekkür ederi ama ses o kadar gür ki tak diyor resmen ustaLAR duyuyor sesi ama bir türlü anlayamıyor nerden geldiğini nerde ise 10 tane usta ya gittim...arabanın yürürrüne ön takımına 3 usta baktı sıkıntı yok abi sadece bir yerde demir teması var diyor ama şasi ama şu ama bu...diyip geçiyorlar...

bence büyük bi ihtimalle direksiyon kutusuyla alakalı ya da ARACAIN DAHA ÖNCEDEN SOL TARAFTAN Bİ DARBESİ VAR MI bazı kazalarda çubuklar fln eğiliyo tam düzeltemiyolar

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Bana da aracın hasar almış gibi geldi, direksiyon kutuna baktır.
Sadece kalkarken tık diye geliyor sonra kesiliyorsa o normal onunla uğraşma çözülmes gereken birşey değil
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Ynt: ARKADAŞLAR LÜTFEN ACİL YARDIMMM......SOL ÖN TEKERDEN GELEN SES
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2011, 02:54:30 »
dönüşlerde tak tak diye vurma sesi aks kafaları bozukolduğunda gelir.iç aks ve dış aks kafaların değiştiği halde ses kesilmiyor ve halen geliyorsa araçta ya kaza vardır ve sol tarafta kasıntı vardır yada bazen aracı düşürüyorlar bu da kasıntıya sebep oluyor. daha fazla masraf etmeden bence aynı model bir araba bul ve sol ön düzenin parçalarının yükseklik uzaklık vs ölçülerini karşılaştır.

Ynt: ARKADAŞLAR LÜTFEN ACİL YARDIMMM......SOL ÖN TEKERDEN GELEN SES
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2011, 16:03:31 »
aks profil demiri eğrilmiş arkadaşım tornaya girecek.
önceki poloda vardı. karda kaydırdım kaldırıma vurdum. dönerken tak tak tak vuruyordu dediğin gibi.
Araba binmek içindir..