Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arka silecek???  (Okunma sayısı 9646 defa)

arka silecek???
« : 06 Şubat 2010, 00:11:59 »
arkadaşlar son gittiğim bakımda arka sileceğim su fıskırtmıyordu onu soyledim,iki boru birleşim yerini birleştirerek durumu hallettiler. dedim bu arada silecek süpürgesinide değişelim,değiştiler..
ama gelin görünki silecek silerken üst sildiği kısıma temas etmiyor ve yuvarlak bir bölge silinmeden kalıyor. orjinal serviste orjinal parca taktılar böyle olunca süpürge koluna filan baktılar yaylarına bişey bulamadılar,
en sonunda servis mudurune kadar gittim basit birşeyi çözemediler diiye. çünkü önceki silecekte eskiydi ama her yeri siliyordu arka camda.
 servis mudurununde cevabı şu oldu camınızdan kaynaklı orjinal değil dedi:SSS çocuklar bile güler buna dedim,ve camdaki saint gobain yazısını ve vw sekurit yazısnı gösterdim.
verecek cevapları kalmadı ama silecek halen aynı şekilde yuvarlak bir bölgeye camın üst orta noktasına temas etmiyor. başına böyle bir durum gelen oldumu. yan sanayi silecek alsam sorun çözülür mü?

Ynt: arka silecek???
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2010, 00:24:45 »
lanet ettim yetkili servislerin bu şekilde muhattap olmalarından...denetmen gerekiyor, sanayide ustan varsa çıkma ya da yan sanayi bir silecek süpürgesi ile denemen gerekli, geçmiş olsun
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2010, 00:34:31 »
ya bu orjinal servislerin alayında sabit bir tutum,ben bilirim ben yaparım havası. istemezsen sanayiye git havası. bu hava her zaman var. bu arada silecek sorununu bile çözemeyen yetkili servisi ben neyleyim..

şunuda söyleyim aklıma gelmişken fren balata uyarı ışığı yanıyordu aracımda 1-2 ay öyle bindim,orjinal serviste balataların ve balata uyarı kablosunun değişmesi gerekiyor dediler(200tl) özel servise gittim,balatalar sıfır gibi dedi usta gösterdi hatta,kabloyuda monte etti,çıktığını söyledi.orjinal servisinden neden öyle dediğini su sekilde acıkladı balata ve kablosunun set halinde satılması. ama orjinal servis bana balatanın bitik olduğunu söylemişti.

ben böyle orjinal servis istemiyorum vw'de. doğuş hiçmi görmüyor bunları.

adamlar tamamen müşteriyi saf,anlamaz,yolunacak kaz olarak görüyorlar.

bir daha iki olsun,orjinal servis bitmiştir benim için.

« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2010, 09:19:57 »
Bu arka silecekle benim kadar uğraşan olmamıştır herhalde ben komple değiştim kolla birlikte ama hala bütün camı silmiyor sana tavsiyem süpürgenin demirleri eğimlidir onları düz hale getir biraz daha baskın silecektir.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2010, 09:36:52 »
biz boşunamı çoğu şeyi kendimiz hallediyoruz ben bu doğuş servislerinin neyse sabah sabah açmayayım bayramlık ağzımı...

« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2010, 10:48:57 »
Arkadaşlar bu problem silecek kolunun eğrilmesinden oluyor içe veya dışa hafif kastırarak deneyin düzeliyor.Benim de neredeyse camı delecek gibi siliyordu biraz denedim düzeldi.
Das auto.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2010, 12:15:32 »
arkadaşlar son gittiğim bakımda arka sileceğim su fıskırtmıyordu onu soyledim,iki boru birleşim yerini birleştirerek durumu hallettiler. dedim bu arada silecek süpürgesinide değişelim,değiştiler..
ama gelin görünki silecek silerken üst sildiği kısıma temas etmiyor ve yuvarlak bir bölge silinmeden kalıyor. orjinal serviste orjinal parca taktılar böyle olunca süpürge koluna filan baktılar yaylarına bişey bulamadılar,
en sonunda servis mudurune kadar gittim basit birşeyi çözemediler diiye. çünkü önceki silecekte eskiydi ama her yeri siliyordu arka camda.
 servis mudurununde cevabı şu oldu camınızdan kaynaklı orjinal değil dedi:SSS çocuklar bile güler buna dedim,ve camdaki saint gobain yazısını ve vw sekurit yazısnı gösterdim.
verecek cevapları kalmadı ama silecek halen aynı şekilde yuvarlak bir bölgeye camın üst orta noktasına temas etmiyor. başına böyle bir durum gelen oldumu. yan sanayi silecek alsam sorun çözülür mü?

arka orjinal silecek 15 yada 25tl. VW parçacılarına git sanayide. kendin takarsın çok basittir. yeni takılan silecekle ilgili ise düzelir, silecek kolu  eğri ise onuda gittiğin servis düzeltmeli.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2010, 12:17:20 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2010, 19:02:34 »
Ben arka sileceği izmir doğuştan almıştım 15 tl .Kendim taktım herhangi bir silme sorunu yok.Dışarda 20TL fiyat vermişlerdi.

« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2010, 19:28:48 »
Arkadaşlar bu problem silecek kolunun eğrilmesinden oluyor içe veya dışa hafif kastırarak deneyin düzeliyor.Benim de neredeyse camı delecek gibi siliyordu biraz denedim düzeldi.

çok haklısın ön camı çiziyordu silecek kolu eğilmiş meğer dışa eğince düzeldi  ama o kol nasıl eğilir hala anlamış değilim

senin silecek süpürgeni değişmedilerse lastik al tak değiştilerse onurun dediği gibi komple süpürgeyi al tak kol eğikse zaten düzeltirler sorunu çözerler
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 14:05:58 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2010, 11:30:37 »
benimkide çok kötü bir ses çıkarıyordu saniyidan sadece cama değen lastiği 5 ytl ye aldım sileceği söktüm güzelce eskisini çıkardım ve biraz uzundu yeni lastik kestim taktım canım eğimine göre sileceği cama tam oturacak şekilde eğimini bakarak ayarladım çok güzel oldu ve en azından orjinal oldu yani ses kesildi ve her tarafını siliyor şimdi boşuna para vermeyin servise önler iyi şimdilik ama onlarıda bi ara değiştirecem yazın
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 11:33:03 Gönderen: yılmadan »

« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2010, 13:25:32 »
benim 2003 polo da da arka camın tam ortasındaki yuvarlak bir alanı silmiyor, orjinal yeni silecek aldımi yine silmiyor, aracımın herşeyi orjinal, öyle cam değişmesi falan yok yani, bu pololar da kronik bir sorun sanırım.

« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2010, 18:11:39 »
demekki 9n serisinde bir sorun var,ama şu da kesinki denenmeden piyasaya sürmemişlerdir bu arka sileceği. bende daha once yan sanayi vardı silecekte,o da tam  silmiyordu ama en azından eskidiği için. yan sanayi denicem bundan sonra artık,birde muz silecek almayacağım. yapacak birşey yok. silecek koluna baktım eğilecek gibi durmuyor.