Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aradım benim sorunumun bire bir aynısını bulamadım  (Okunma sayısı 10420 defa)

aradım benim sorunumun bire bir aynısını bulamadım
« : 18 Ağustos 2008, 18:50:57 »
seLam arkadaslar bende 2004 modeL poLo basicline var 35 binde . son iki gündür arac fazla yakıt tüketiyor. yakıttan daha ziyade direksiyon problemi baş gösterdi direksiyon özelllikle saga dönüşlerde takılıyor dönmüyor gibi oluyor fakat sert cevirince dönüyor özellikle düşük hızda ve devirde yapıyor. servis değilde tamirciye gösterdim direksiyon pompası olabilir dedi. direksiyon yagını cıkardı yeşil bir yagdı sonra atf mi aft mi ne ondan döktü kırmızı renkte idi ama sorun  yine hal olmadı dahada arttı sanki. arac durdugu yerde iken direksiyonu cevirsen bile takılıyor bir yere sanki bir parca kırılmısta ona carpıyormus gibi. sorun nedir bilen varmı arkadaslar:?

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
Ynt: aradım benim sorunumun bire bir aynısını bulamadım
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2008, 20:34:27 »
Direksion pompasından olabilir servise götür söksünler  Keçeleri eskimiştir  icindeki  onları deiştirsinler tekarar yag koysunlar .. ama malieti limoni birazz... ben 350 verdim aynı işleme Belkide kazık yedim sen fiat verme once sor cezamız ne kadar die ona göre yaptır ..1 de lastiklerin genişmi ondanda sertleşme takılma yapar böle kesik kesik dönüyomuş gibi olur lastikler..

« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2008, 21:08:28 »
ön iki lastigi yeni değiştirdim yeni derken 3 ay kadar oLdu yapmıyordu ama genişmi biLmiyorum kesik kesik dönüyormuş gibi yapıyor hidrolik pompasında değildir inşallah evet maliyetliymiş:S

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2008, 21:42:57 »
benim tahminimce ordandır başka yerden yapmaz onu lastiklerinin ebatlarına bak bi.. dedigim gibi serwise göster pompaya baksınlar keçeleri ölmüştür ondan yapar

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2008, 12:06:41 »
seLam arkadaslar bende 2004 modeL poLo basicline var 35 binde . son iki gündür arac fazla yakıt tüketiyor. yakıttan daha ziyade direksiyon problemi baş gösterdi direksiyon özelllikle saga dönüşlerde takılıyor dönmüyor gibi oluyor fakat sert cevirince dönüyor özellikle düşük hızda ve devirde yapıyor. servis değilde tamirciye gösterdim direksiyon pompası olabilir dedi. direksiyon yagını cıkardı yeşil bir yagdı sonra atf mi aft mi ne ondan döktü kırmızı renkte idi ama sorun  yine hal olmadı dahada arttı sanki. arac durdugu yerde iken direksiyonu cevirsen bile takılıyor bir yere sanki bir parca kırılmısta ona carpıyormus gibi. sorun nedir bilen varmı arkadaslar:?

senin problemin direksiyon pompası ne yazıkki ayrıca kırmızı aft koyması hiç iyi olmamış çünkü kırmızı yağ direksiyon kutusuna zarar verebiliyor öncelikle vw'den anlayan bir usta bulun direksiyon pompanız tamir olabiliyormu ona baksın eğer olabiliyorsa bu işi yapan tornacılar yapıyor tornacı maliyeti yaklaşık 100 ytl civarı tutuyor.

« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2008, 15:07:19 »
tsk ederim arkadaslar. bulundugum yerde tamirciye gösterdim oda sorunun orada oldugunu söyledi. 100 YTL iLe sıyırabilirsek ne mutLu:) ayrıca bugün bogaz keLebegini söktürüp temizlettim fakat arıza ışıgı sönmüyor. kac kere siLdiyseLerde yinede sönmedi sorun nedir biLeniniz varmı. tamircinin demesi, benzin bir kac kere devir daim yapsın düzeLir dedi. doğrusu sizce?

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2008, 19:20:36 »
motorda oynama yaptırdınmı hiç ?

« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2008, 21:10:04 »
ne hikmetse arıza ışıgı kendi kendine söndü suan icin probLem yok. yarın da direksiyonu hallettirmek icin 45 km yoL yapıcam. o yoldada arabanın cekişinde düzeLme varmı diye deneme fırsatım oLucak. rampalarda  :tamamdir

« Yanıtla #8 : 25 Kasım 2008, 19:53:38 »
yine direksiyon problemi. daha önce yine bu şekil yapmıştı direksiyonda arıza yok dediler serviste makineye takıp baktılar. düşük hızda sanki sertleşiyor agırlasıyor gibi hidrolik değil gibi direksiyon:(

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2008, 21:16:10 »
300 lira sıkışmış senin direksiyona...

« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2008, 22:33:09 »
araba bi ailenin yediğinden fazla yiyor o kesin.

« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2008, 22:37:40 »
serviste ilk baktıkları ve suanki zaman arasında yaklasık 3 ay var ve bu zaman zarfında bir problem teskiL etmedi. o günlerde servis bir sorun bulamayınca bende sanayide bir ustaya gösterdim eğildi tekerlegin orada sert plastikten bir parca var onu gösterdi kırılmıs bu dedi. onu değiştirmişti ön iki tarafın o günden beri yapmıyordu bugün yine hissettirmeye basladı

Çevrimdışı qa1

« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2008, 22:38:21 »
araba bi ailenin yediğinden fazla yiyor o kesin.
:tamamdir cuk diye oturmuş bu laf

« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2008, 22:41:43 »
yada şu şekil sorayım. direksiyonda problem varsa bu problem süreklimi hissedilir yoksa dönem dönemmi? şuanki durum benim bu şekil'de