Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araba kasıyor!!!  (Okunma sayısı 9126 defa)

Araba kasıyor!!!
« : 21 Ağustos 2007, 23:21:30 »
Yaa arkadaşlar bir sorum olacak..arabada normal devirde giderken hafif gazladığım zaman arabam feci halde kastırıp ileri geri  şeklinde kastırma yapıyor.sanki tam gazı yedirmeden ayagımı gazdan kesmişim gibi..klimayı açtığım zaman durum daha da şiddetleniyor.97 polo kulanıyorum..

anlatabildim mi bilmiyorum ama sizce bu ne olabilir??

Ynt: Araba kasıyor!!!
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2007, 23:28:29 »
Aynı sorun bende de var ama benimkisi karbüratörlü olduğu için karbüratörden yapıyor. Senin sorun için arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2007, 23:29:01 »
Cahldom  yazdıgın tepkiyi cidden anlamadım ileri geri derken gaza asıldıgında aracın burnu yere yaklasıp birden geri kalkıyormus gibi mi oluyor?

« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2007, 00:17:59 »
yaa hani acemisindir de arabayı kaldırmayı beceremezsin araba tekler.. aynı onun gibi  :)

« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2007, 00:23:25 »
Bujilerde bi sorun olmasın tekleme gibiyse, Amator tavsiyesi tabi benimki bujiler kurumlu olabilir.

« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2007, 00:26:57 »
aslında benım de aklıma o gelio ama bilmiyorum yaa..

bide yakın zamanda benım v kyısı kopup trigerin arasına girdi, motora sent atlattı,üstne bide subapları eğdi=1400 lira..

şimdi arabayı kullanmaya korkuyorum.. yarın zaten yine servise götürücem.. bakalım ne cıkcak >:( :D

neyse tavsiye için teşekkürler...

« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2007, 07:53:58 »
aslında benım de aklıma o gelio ama bilmiyorum yaa..

bide yakın zamanda benım v kyısı kopup trigerin arasına girdi, motora sent atlattı,üstne bide subapları eğdi=1400 lira..

şimdi arabayı kullanmaya korkuyorum.. yarın zaten yine servise götürücem.. bakalım ne cıkcak >:( :D

neyse tavsiye için teşekkürler...

Bende tam onu söyliyecektim triger kayışını tam olarak ayarlayamadıklarından yanma zmanı değişmiş olabilir.
bir diş bile emme sıkıştırma yanma zamanlarını feci şekilde değiştiriyor... Aynı olay başıma geldiğinden biliyorum usta takarken 1 diş kaydırmıştı araç kasılıp kalıyordu yüklenince çekmiyordu ve duman atıyordu...vs
evde kendim söktüm ayarını yapıp 1 diş kaydırdım hiçbir problem kalmadı  ;)