Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2004 POLODA YAĞ EKSİLTME  (Okunma sayısı 13351 defa)

2004 POLODA YAĞ EKSİLTME
« : 04 Ağustos 2010, 12:00:45 »
Arkadaşlar merhaba.
Geçen hafta 2004 model polomla uludağ çıktım çıkarken çıkışı 1.viteste inisi ise 2.vitesle yaptım.inerken sık sık frene basmak zorunda kaldığımdan arabanın
balatalarından ağır bir koku geldi, yanık lastik kokusu gibi. Yağın değişmesine 2000 km kaldığı halde 20 km gittikten sonra yağ lambası sarı yandı.Yağı istanbulda değiştiririm nasıl olsa kırmızı yanmadı düşüncesiyle devam ettim.Feribotttan inipte yola devam ettiğiim sırada arkamda sırada olan bir sürücü eliyle işaret ederek
arabanın altını gösterdi..bende sağa çekip baktığımda kartelde yada yerde yağ sızıntısı göremedim.ama yinede istanbulu beklemeyip ilk benzinciye girdim.Yağ çubuğu 2 çizginin alt çizgisinin üstündeydi 1 kilo yağ ilave ederek üst çizgiye kadar doldurdum..İstanbula gelip arabayı sabaha kadar  beklettim ama ne kartelden nede yağ tıpasından en ufak bir sızıntı olmadığını farkettim..Arabam 50.000 km de soruyorum acaba dağa çıkarken ve inerken motor zorlandıda araba yağ mı  yaktı böyle bir durum söz konusu olurmu? .Düşüncelerinini yazarsanız sevinirim..Herkeze şimididen teşekkürler..

Ynt: 2004 POLODA YAĞ EKSİLTME
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2010, 13:53:18 »
normal bi durum, sürekli 1. viteste gitmek yağ da yaktırır motor da yaktırır, 2 yi yemedi mi çıkarken?

« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2010, 15:00:52 »
normal bi durum, sürekli 1. viteste gitmek yağ da yaktırır motor da yaktırır, 2 yi yemedi mi çıkarken?
2.viteste çıkamadım.Bencede aracın zorlanmasından ama feribottan çıkarken adamın neden işaret ettiğini hala çözebilmiş değilim.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2010, 15:12:41 »
2.viteste çıkamadım.Bencede aracın zorlanmasından ama feribottan çıkarken adamın neden işaret ettiğini hala çözebilmiş değilim.

yağ görmüştür yada duman
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2010, 15:19:50 »
yağ görmüştür yada duman
Yağ akıtması söz konusu değil..Duman derken nasıl duman?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2010, 15:33:27 »
Yağ akıtması söz konusu değil..Duman derken nasıl duman?

mavi vs bir renkte ama seninde farketmen lazım oyle bir durumda enteresan

Yunus EMRE

« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2010, 15:40:23 »
mavi vs bir renkte ama seninde farketmen lazım oyle bir durumda enteresan
farketmedim..Sonuçta şu sonuç çıkıyorki arabam yağ yakmıyor aşırı zorlanmadan dolayı yağ eksiltmiş,i aşırı sıcaklarında etkisi
vardır bu eksilmede. Forumda konuyu okuyan ve cevaplayan herkeze teşekkürler.. :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2010, 15:48:25 »
farketmedim..Sonuçta şu sonuç çıkıyorki arabam yağ yakmıyor aşırı zorlanmadan dolayı yağ eksiltmiş,i aşırı sıcaklarında etkisi
vardır bu eksilmede. Forumda konuyu okuyan ve cevaplayan herkeze teşekkürler.. :tamamdir

dogrudur

Yunus EMRE

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2010, 14:37:51 »
Arkadaşlar merhaba.
Geçen hafta 2004 model polomla uludağ çıktım çıkarken çıkışı 1.viteste inisi ise 2.vitesle yaptım.inerken sık sık frene basmak zorunda kaldığımdan arabanın
balatalarından ağır bir koku geldi, yanık lastik kokusu gibi. Yağın değişmesine 2000 km kaldığı halde 20 km gittikten sonra yağ lambası sarı yandı.Yağı istanbulda değiştiririm nasıl olsa kırmızı yanmadı düşüncesiyle devam ettim.Feribotttan inipte yola devam ettiğiim sırada arkamda sırada olan bir sürücü eliyle işaret ederek
arabanın altını gösterdi..bende sağa çekip baktığımda kartelde yada yerde yağ sızıntısı göremedim.ama yinede istanbulu beklemeyip ilk benzinciye girdim.Yağ çubuğu 2 çizginin alt çizgisinin üstündeydi 1 kilo yağ ilave ederek üst çizgiye kadar doldurdum..İstanbula gelip arabayı sabaha kadar  beklettim ama ne kartelden nede yağ tıpasından en ufak bir sızıntı olmadığını farkettim..Arabam 50.000 km de soruyorum acaba dağa çıkarken ve inerken motor zorlandıda araba yağ mı  yaktı böyle bir durum söz konusu olurmu? .Düşüncelerinini yazarsanız sevinirim..Herkeze şimididen teşekkürler..

Alt çizginin üstü korkulacak birey değil. Mavi veya mor duman tehlikeli segma kaçırıyor demek. Zorlayınca araçta 1000  kmde 1ltye kadar yağ kaçağı olabiliyor. 1.vites şanzımanı ve motoru yorar. Polonun 1e düşmesini aklım almıyor pololar kolay kolay 1e düşmez çok keskin dönüşler olmalı. Yağ ve antifriz motorun can damarı uyarılarına dikkat etmeniz faydanıza
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2010, 17:09:39 »
Alt çizginin üstü korkulacak birey değil. Mavi veya mor duman tehlikeli segma kaçırıyor demek. Zorlayınca araçta 1000  kmde 1ltye kadar yağ kaçağı olabiliyor. 1.vites şanzımanı ve motoru yorar. Polonun 1e düşmesini aklım almıyor pololar kolay kolay 1e düşmez çok keskin dönüşler olmalı. Yağ ve antifriz motorun can damarı uyarılarına dikkat etmeniz faydanıza

Teşekkürler verdiğin bilgi için.Benim polo basicline 75, yani güçsüz motoru var..Yokuş yukarıya ben hiç bir zaman 2 de çıkamadım..Gaz pedalına sonuna kadar basıp su gibi benzin harcarsam o başka.. :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2010, 23:08:44 »
bende 75hp 6n2 var yokuş yukarı burun sektirirdi,hemen hemen  hiçbir 1.6 yokuşta baş edemezdi. 9n biraz ağır ama hantal değl. sadece 1.vitesi kötü oda elektronik gaz pedalından beyin geç algılıyor.

Yağını bujisini filtresini yeni değiştirdiğinde. Bor power atmanı tavsiye ederim. Bide Bosh-car 20tlye dinamo ölçümü yapıyor oradan motor gücünü görebilirsin 6yaşında arakadaşımın 9n i eski buji ile 70hp, 9n2 yağ vs. yarılamışken 3yaşında 73hp,benim 6n2 10yaşında bakımdan sonra 76hp çıktı. Hepside 75hp araçların ve bahsettiğim değerler mükemmel.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2010, 23:09:38 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di