Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2004 polo comfortlinenin egzoz gazı uyar ışığı yandı.  (Okunma sayısı 12473 defa)

sarı bir ışık musluk şekline benzeyen bi uyarı ışığı yandı.Ne yapabilirim şimdi?neden olmuş olabilir?Bu sorun 4 arabada daha var.

Ynt: 2004 polo comfortlinenin egzoz gazı uyar ışığı yandı.
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2007, 00:11:39 »
kullanım kitapçığına bak 18 numara yağ basınç lambası eğer bu ise kesinlikle aracı çalıştırmadan servise başvur.Eğer 25 numaralı lamba ise otobana çık bas basabildiğin kadar bu lamba katalysor lambası diye geçiyor.Yakıtta bulunan pislik tıkıyor bu aleti oda hata veriyor ışıkla bize göz kırpıyor.Ben de de 2002 kedi göz polo var.Çok nadir yapıyor yüksek devirde son gaz bir basıyorum oşık sönüyor.Dikkatli ol bu lamba yağ lambası olmasın eğer o ise sakın aracı çalıştırma çekerek servise götürı

« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2007, 01:20:29 »
 POLO38 dikkat et aynı sorun bende de vardı baya bi kullandım istanbul - eskişehir arası ışık yanıkken gezdim, yakıtta ve seste baya bi sorun oldu. Daha sonra korktuğum başıma geldi meğer katalizatör içindeki porselenler parçalanmış ve şıkır şıkır sesler gelmeye başladı çekiş düştü ... servis yeni bi katalizatör için 2350 YTl fiyat verdi.

« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2008, 15:34:36 »
Arkadaşlar o işi çözdük.Araç benzini kötü benzin olarak algılamış.Araba traktör gibi çalışmaya başlamıştı.Test cihazına sokup tüm ayarlarını yeniden yaptırdık.Şu an sorun yok.Fakat şunu söyleyebilirim ki vw nin motorları aşırı nazik.Türkiyede Almanyadaki kadar kaliteli benzin henüz yok

« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2008, 15:42:08 »
Benzin konusunda (+1) hepsi katkılı, ben daha önce su kattıklarını duymuştum, Gaz yerinede hava basıyorlarMIŞŞ

« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2011, 13:38:25 »
Benim aracım 2004 model polo 9n aynı ışık yandı gecen sene bilgisayara bağlattım sonra katkı attım sorun düzeldi 1000 km kadar sonra yani dün aynı şey başıma geldi tekrardan bilgisayara bağlattım ve o ışığı sildirdin ve aynı katkıdan aldım umarım tekrardan aynı şey başıma gelmez...
Not:Lütfen bu hata ışığı ile karşılaşan ve sorununu tamamen ortadan kaldıran arkadaşlar burada paylaşsın ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum...

« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2011, 15:09:19 »
bende de aynı ışık yanmıştı ama buna ben sebep olmuştum yokuş yukarı bi bmw yle kapışırken ikinci viteste elektrik kestirdim ve elektrik bobini patladı, bujinin üstünde olan bobin. arabanın sesi kötüleşmişti ve motoru tekliyodu 90 tl ye bobini değiştirdim şimdi hiç bi sorun yok.bencede poloların motoru çok hassas daha önceki aracım 2001 clioydu onla sürekli elektrik kesme tarzı şeyler yapıyodum hiç bi sorun vermiyodu ama şimdi poloyla kapışmaya korkar oldum.ayrıca bu tarz şeyler yaşamamak için düzenli olarak bujileri değiştirmek gerekir mümkünse senede bir