Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2003 1.4 16V POLO'MUN TRİGER DEĞİŞİMİ  (Okunma sayısı 17435 defa)

2003 1.4 16V POLO'MUN TRİGER DEĞİŞİMİ
« : 13 Kasım 2009, 23:29:33 »
Arkadaşlar tüm polocular herkese merhabalar,aranıza yeni katılıyorum 2003 polomu eylul itibariyle aldım ve suan cok memnunum. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
Polo almadan aklımdan takılan tek sey 75 hp olması nedeniyle çekiş sorunu yasayabilirmiyim diye dusunmemdi,Dağlık bolgelerde cekiş sorunu olurmu diye cok kaygılanıyordum ama,hiç bir sorun yaşamadım,hatta performansı yeni kasa civicten daha iyi diyebilirim. civicle 2 ile anca cıkabildiğim yeri polomla 3le rahat cıkıyorum. Sanırım tork'uyla alakalı;)
şimdi geldim asıl soruma;
aracım 38 binde ve malum 6 yıllık bir arac triger seti değişmemiş. Ne yapsam bilemiyorum? Özel serviste ankarada orjinal parcayla yenilenirmi? Özel servislerde orjinal parca bulunur mu?

Ynt: 2003 1.4 16V POLO'MUN TRİGER DEĞİŞİMİ
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2009, 03:38:01 »
Contıtech contınental orjınal kayısıdır servıste takarlar bence değiştirme hiçbirsey olmaz bın 1 sene daha

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2009, 07:02:00 »
hasan881 neye dayanarak arkadaşın 1 sene daha binmesini istiyorsun anlamadım.

Özel servis istediğin markayı kullanır. Forumda arama yaparsan konu hakkında bayağı bilgiye ulaşırsın.

http://www.vwtr.net/forum/golf-ivume-agir-bakim-yaptirdim-ankara-fotolar-guncel-t10804.0.html
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2009, 12:13:31 »
6 sene olmuş yıldan dolmuş arkaşım. Ama km 90.000 o dolmamış. Servis şöyle diyor 4yıl yada 90.000km. Genelde 100.000den sonra kopuyor ama kaç yıldan sonra kopar bilemem ben 6yaşında değiştirdim daha fazla riske atmak istemedim.

Orjinaller bilyalar SKF,İNA,Fag üçü de made in alman ona dikkat et. Sadece Gergi NSK japon.
Kayışlar contitech veya dyco.

Vkayış set + Triger setini değiştirmeni tavsiye ederim. Devir daimini kontrol ettirt kaçak yoksa değişmeye gerek yok. 250 bu parçalar tutar. İşçilikte 80-100arası dışarıda. Oturduğun ili bilsek yardımcı oluruz yetkili servis pahalı olur.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2009, 21:41:49 »
hasan881 neye dayanarak arkadaşın 1 sene daha binmesini istiyorsun anlamadım.

Özel servis istediğin markayı kullanır. Forumda arama yaparsan konu hakkında bayağı bilgiye ulaşırsın.

http://www.vwtr.net/forum/golf-ivume-agir-bakim-yaptirdim-ankara-fotolar-guncel-t10804.0.html
Ben 1 ay once değitirdim kayıs kopma dıye bırsey 6 yasındakı ozellıklede 38-40000 arasındakı arabada olmaz asırı soguk gormeyen ve yatmayanarabanın  kayısın omru bır haylı uzun oluyormus yanlız bılyalar bosluk yapıo yanı bılyalar bozuluyor veya devırdaım pompası bosluk yapıor su kacırabılıyor trıgerle komple hepsı degısıyor ben 7 senelık 90.000 kmde kayısı degıstırdım kayıs ılk gunkı gıbı ama bılyalar bıraz asınmıs yanı laf onlar hep zor asırı rutubetlı denız kenarı sehrı olmadıktan sonra kayıs kolayına ozellıgını yıtırmez yanı acele etme ne zaman ıstersen ozaman degıs :)

« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2009, 23:52:28 »
vw trabzon yetkili servisinde tüm kayışlar filtre ve yağların değişimne 700 hesap cıkarıldı ancak su servis indirimiyle 500 civarı olur dediler. ama ben yine de ankarada yaptıracagım ozel servise. tavsiyeniz var mı?
bu arada aracımın orjinal lastği 185-60-14 82t michelin yetkili servisinde bulamadım,yeni lastiğini değişen var mı? tüm pololarda abat aynı mı?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2009, 18:38:30 »
Ben Durmuş usta ya 3tane araç değiştirttim üçündede sıkıntı yaşamadım. Ama 500tl triger tüm bilyalı set+Vkayış tüm bilyalar set+devir daim+işçilik ise süper. Yetkili servisin yaptığı işin bir yıl garantisi olur tabi bişey olursa büyük ihtimalle parçadan derler. 2003 te devir daimde kaçak yoksa ustaya bağlı değişmesede olur ben 60.000de değiştirmedim şimdi 120bin.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2009, 18:39:33 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2009, 19:08:12 »
arkadaşım triger dedğin şey egzantrik milini cevirir supapları açar kapatır eğer koparsa çooooookkkkkkkk ağır masrafın çıkar bazı arkadaşlar kayışın durumunu arabanın durumunu dahi görmeden değişme diyip hiç anlaşılamayacak şekilde risk almanı tavsiye ediyor ve kendileride bu mesuliyetin altına giriyor arkadaş demiş kayış sağlam bilyalar yıpranmış diye sadece kayışın kopmasına gerek yok sente atlarsa da aynı sorunlar çıkar paran varsa gönlün kafan rahat olsun diye değiş derim

yetkili servis 6 yaşında araban olduğu için % 18 indirim yapıyor galiba yazdığına göre 500 iyi rakam herşeyiyle set olarak değişim bu fiyataysa yetkili srviste yaptırmanı tavsiye ederim bizimkiler sadece tavsiye karar senin kolay gelsin hayırlı uğurlu olsun araban
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2009, 20:13:38 »
arkadaşım triger dedğin şey egzantrik milini cevirir supapları açar kapatır eğer koparsa çooooookkkkkkkk ağır masrafın çıkar bazı arkadaşlar kayışın durumunu arabanın durumunu dahi görmeden değişme diyip hiç anlaşılamayacak şekilde risk almanı tavsiye ediyor ve kendileride bu mesuliyetin altına giriyor arkadaş demiş kayış sağlam bilyalar yıpranmış diye sadece kayışın kopmasına gerek yok sente atlarsa da aynı sorunlar çıkar paran varsa gönlün kafan rahat olsun diye değiş derim

yetkili servis 6 yaşında araban olduğu için % 18 indirim yapıyor galiba yazdığına göre 500 iyi rakam herşeyiyle set olarak değişim bu fiyataysa yetkili srviste yaptırmanı tavsiye ederim bizimkiler sadece tavsiye karar senin kolay gelsin hayırlı uğurlu olsun araban
sen bana 38.000 ı bırak 50.000 de kopan goster herkesden ozur dıleyp forumdan ayrılacam benım arabam 90.000de ılk defa degıstı 9 yasında ve degısırkende sorun teskıl edecek kadar bısey yok dedıler bunu bısan yapmıo dunyaca unlu vw

« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2009, 22:04:23 »
1-senin araban kıstas değil vw servis periyotları kıstastır

2- vw yapıyor diyorsun markanın güvenilirliğini bende senin kadar biliyorum fakat bu da kopmayacağı anlamına gelmez şayetki vw senin dediğin gibi kopmayacağına kendide inansaydı 90000 km veya 4 sene servis periyodu koymazdı sonuçta kul yapısı

3- söylediklerini savunman yapman gereken bişey ancak unutulmamalıdır ki senin dediklerine uyup değiştirilmeyen bir triger setinin araçta açtığı masrafı sen ödemeyeceksin davulun sesi uzaktan hoş gelir,,,,,,akıl veren çok olur

4- özür dilemek istiyorsan illaki benim sana kopan bir triger göstermeme gerek yok bu sert ve foruma yakışmayan çıkışın için tüm forum üyelerinden dileyebilirsin forum bilgi paylaşımı içindir senin teknik bilgilerini başkasınınkiyle kıyaslaman ve duymak istediklerin dışında birşey duyduğunda dikkat çeken bir çıkış yapman için değil

5- yazmış olduğun ve ben merkezci mesajının hatalı olduğunu kabul etmelisin çünkü senin aracınla yaşadıkların ve aracına yaptırdığın bakım periyotları dünyaca ünlü bir markanın bakım periyotlarıyla uyuşmuyorsa burada hatanın kimde olduğunu anlamak pekte zor olmasa gerek

6- herşeye rağmen saygılar, kazasız belasız sürüşler dilerim sana ve herkese
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2009, 22:14:07 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2009, 22:58:22 »
Dostum sakin olun niye celalleniyorsunuz. Amaç yardım etmek fikir alışverişinde bulunmak. Trigerin 6 7yıl gittiğide olur 3yılda 95000de koptuğuda olur. kullanıma bulunduğu yere bağlı. 120.000 gidende var. Ama risk almamanın yolunu servis söylemiş 4yıl yada 90.000 en ideali doğrusu kalanı risk.

« Yanıtla #11 : 17 Kasım 2009, 08:37:07 »
Arkadaşlar herkes fikirlerini ve deneyimlerini paylaşıyor sadece, saygımızın korunacağına eminim. cevaplayanlara cok teşekkur ederim..

« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2009, 15:22:25 »

saygı sınırlarını aşmak diye birşeyin sözkonusu değil herşey saygı çerçevesinde

amaç onurunda dediği gibi fikir alışverişi
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #13 : 17 Kasım 2009, 17:03:54 »
1-senin araban kıstas değil vw servis periyotları kıstastır

2- vw yapıyor diyorsun markanın güvenilirliğini bende senin kadar biliyorum fakat bu da kopmayacağı anlamına gelmez şayetki vw senin dediğin gibi kopmayacağına kendide inansaydı 90000 km veya 4 sene servis periyodu koymazdı sonuçta kul yapısı

3- söylediklerini savunman yapman gereken bişey ancak unutulmamalıdır ki senin dediklerine uyup değiştirilmeyen bir triger setinin araçta açtığı masrafı sen ödemeyeceksin davulun sesi uzaktan hoş gelir,,,,,,akıl veren çok olur

4- özür dilemek istiyorsan illaki benim sana kopan bir triger göstermeme gerek yok bu sert ve foruma yakışmayan çıkışın için tüm forum üyelerinden dileyebilirsin forum bilgi paylaşımı içindir senin teknik bilgilerini başkasınınkiyle kıyaslaman ve duymak istediklerin dışında birşey duyduğunda dikkat çeken bir çıkış yapman için değil

5- yazmış olduğun ve ben merkezci mesajının hatalı olduğunu kabul etmelisin çünkü senin aracınla yaşadıkların ve aracına yaptırdığın bakım periyotları dünyaca ünlü bir markanın bakım periyotlarıyla uyuşmuyorsa burada hatanın kimde olduğunu anlamak pekte zor olmasa gerek

ben kendı deneyımlerımden dogan bırıkımı polotık adlı kullanıcımızla paylastım degısme demedım markasına kayıs bılyalarına kadar contıtech dıye yazdım polotık koptumu kopacakmı korkusuyla bınmesın rahat rahat gezsın bıgun değiştirir dıye soyledım ama kopana hala ornek yok arkadasım avrupanın 35 ulkesı arasında en ıyı satıs sonrası odulunu alan  ARTESA group calısanını dınledım bazen cıkan parcaları atmaya kıyamassınız 0 parcadan farksız ama cope gıdıo km sı gelmıs veya gecıo bakımda mecbur degısmesı gereken parca olunca değişiyoruz dıyor ve bakımlarında yag ve su dısında%10 daha toleransının oldugunu ve halkımızın bırsey olurmu korkusuylada daha da erken değistıgını soyluyor vw perıodık bakımları ortalamakm dır yoksa parcanın omru 10.000km ye mı ayarlı yok kullanımdan kullanıma fark var  (APP life)parcanın omru gıdecegı km onur 6 yı devırdı masallah ben 9 noldu olacaksa olur bu tartısmayı fazla uzatmadan herkese kazasız belasız surusler dılıyorum