Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yeni polo 1.6 tdi dsg mi ?manuel mi? 6.000 tl verip dsg almaya değermi?  (Okunma sayısı 11290 defa)

yeni polo 1.6 tdi dsg mi ?manuel mi? 6.000 tl verip dsg almaya değermi?

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
istanbulda yaşıyorsan değer. manuel kullanıyorum. trafikte sıkıntı.

Dsg olsun çamurdan olsun. Uzun yıllardır manuel kullanıyorum. Eski nesil otomatik vitese göre kesinlikle manuel tercih ederim. Ama yazın birer hafta arayla dsg'li octavia ve yeti kullandım, tadına doyamadım. Yıllarca afedersiniz amelelik çekmişiz manuel vitesle. Denemediyseniz bi deneyin, sonra karar verin. Bence değer.

DSG'li golf kullandım ama bana hantal geldi ,üstelik 6000 tl bana göre büyük para DSG için değer mi emin değilim..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
DSG'li golf kullandım ama bana hantal geldi ,üstelik 6000 tl bana göre büyük para DSG için değer mi emin değilim..
yaşadığın yere göre değişir. istanbul ankara gibi kalabalık yerlerde yaşıyorsan değer o paraya

slmlar... polo dsg yi vitessiz diye tanımlayabilirsiniz. eski otm. vites gibi sürücüyü yormuyor... maddi yeterlilik varsa dsg almamaya değmez...
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 18:11:12 Gönderen: atilaice »

70-80 km hızla 7. vitese çıkan dsg şanzıman gaza yüklendiğinizde 4. vitese kadar düşüp sırtınızı koltuğa yapıştırabiliyor. Tabi çok yüksek performanslı araçlarla karşılaştırmamak gerekir -ki o da şanzımanla değil motor gücüyle alakalı- Zaten yeni nesil araçların neredeyse tamamı çift kavramalı dsg vb. sistemler kullanıyor. Manuel vites istisna olarak kalacak yakın gelecekte.

dsg kullanmadım daha önce ama babamın x6 sı F1 şanzmn cidden manueal felan hikaye rahatına bakcaksın hiç yormuyo seni  :sevgi:

yaaa şu anki zamanda manuel araç kullanımı çok düşük artık bütün otomobil firmaları insanların rahatlığı ve güven açısından üretimlerini  yapiyor 6.000 değil 10.000 tl bile değer diyorum dsg rahatlığına ...
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

değmez! satarken alamayacaksın o fiyat farkını da. hani manuel kullanamıyorsundur, elınde ayağında bir sağlık problemi vardır tamam otomatık alınır ancak bunlar yoksa 6000 çok ciddi bi para. şahin doğan parassı bir yerde. artı şanzumanla ilgili bi sıkıntın olursa ve garantin de dolduysa bi o kadar daha masrafın olacak.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
değmez! satarken alamayacaksın o fiyat farkını da. hani manuel kullanamıyorsundur, elınde ayağında bir sağlık problemi vardır tamam otomatık alınır ancak bunlar yoksa 6000 çok ciddi bi para. şahin doğan parassı bir yerde. artı şanzumanla ilgili bi sıkıntın olursa ve garantin de dolduysa bi o kadar daha masrafın olacak.
yaşadığın yere bağlı usta. istanbuldaysan keşke 3 5 neyse vereydim de otomatik alaydım dersin. köprüye bi çıktın mı sol bacak kas yapıyosun :D istanbulda sürekli kullanacaksan otomatik elzem. dikkat eden var mı bilmiyorum, filo araçları bile yavaş yavaş otomatikleşmeye başladı. manueller gitgide azalıyor. yarım saat yol yoruyor adamı ikinci vitese atamadan gitmek

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
Arkadaşlar bugün bir honda civic otomatik vites için 2000 tl fark alıyor, vw de ise 6000 tl hatrı sayılır bir fark var...Ama şunu belirteyim ki eski manuelci biri olarak sırf eşimden dolayı otomatik aldım, özellikle yoğun trafikli şehirlerde inanılmaz bir rahatlık, otomatik bir araç konfor demek, dsg+edc gibi çift kavramalar hakikaten konforun karesi demek, imkanınız varsa muhakkak dsg li alın...Kullanmayan varsa da bi test sürüşü falan yapın, hele ki dizel dsg ler harika
« Son Düzenleme: 25 Mart 2012, 00:55:06 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
Arkadaşlar bugün bir honda civic otomatik vites için 2000 tl fark alıyor, vw de ise 6000 tl hatrı sayılır bir fark var...Ama şunu belirteyim ki eski manuelci biri olarak sırf eşimden dolayı otomatik aldım, özellikle yoğun trafikli şehirlerde inanılmaz bir rahatlık, otomatik bir araç konfor demek, dsg+edc gibi çift kavramalar hakikaten konforun karesi demek, imkanınız varsa muhakkak dsg li alın...Kullanmayan varsa da bi test sürüşü falan yapın, hele ki dizel dsg ler harika

+1. polonun testine otomatik araçla çıktım ve harika bir konforu var.

Mesela BMW bazı modellerine manuel şanzıman sunmuyor artık. Eski nesil tork konvertörlü otomatik vitesler gerçekten kötü ama yeni nesil Double Clutch, Multi Clutch (çift kavrama, çoklu kavrama) şanzımanlar standart olacak zamanla.

Ha bence daha bir kaç yıl daha var hatalarından kurtulması için, o ayrı.