Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yedek depo mu bu gercek mi?  (Okunma sayısı 20768 defa)

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
yedek depo mu bu gercek mi?
« : 13 Aralık 2010, 09:01:19 »
herkese merhabalar öncelikle aranıza yeni katıldım.. benim sorum su saygıdeger arkadaslar. depomun 45 lt aldığını sanıyodum. gidiyodum benzinciye full yap deyince pompa depodaki benzini 45 lt tamamlayınca tabanca atıyodu gecen sefer abi yedeğide doldurayımmı dedi tamam dedim ve polom 60 lt aldı adam abi 15 lt yedek dedi bu doğrumu zaten 45 ltrenin içinde 7 litre yedek yokmu toplamda 45 lt olan aracım 60 lt aldı. ve 200 km gittim daha 1 çizgi bile azalmadı. sizinde basınıza geldiyse benle paylasırmısınız... zaten arabayı ilk aldım 2011 model ::) bayi cıkısı adam abi hava yaptı 60 lt alır demişti ben inanmamıştım... cok konuştum özür dilerim siz degerli ve tecrube abidesi arkadaslarımın  :)tecrubelerini paylasmalarını istiyorum tesekkurler saygılarımla emre...

Ynt: yedek depo mu bu gercek mi?
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2010, 11:35:55 »
merhaba aramıza hoş geldin, keyifli forumlar....

bu konuyu vw yetkili servisleride aydınlatamıyor... benim polomda 55-60 litre yakıt alırdı...benzincilerin yedek dediği depo aslında tahliye sistemi, genleşmiş benzinin toplanma haznesidir... benim başıma hiç gelmedi ama sürekli kullanımda araba arıza lambası yakıyormuş...

ibrenin düşmemesi normal çünkü, ilk önce normal depodan değil tahliye sistemindeki yakıtı tüketiyor, haliyle deponuzun şamandırası düşmüyor, ibreniz düşmüyor...

konuyu açmadan önce forumda arama yaparsanız bu konunun çok defa tartışıldığını görürsünüz : benzin deposunu tam doldurdum, yakıt göstergesi takıldı ? page 2
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 11:36:24 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı DAS AUTO.

« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2010, 11:59:41 »
evet servislerde aydınlatmıyor... bu konuyla ilgili önceki tartışmalarada baktım.. faydalıda oldu. ilginize cok teşekkür ederimm... ;)

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2010, 19:04:49 »
Öncelikle hoşgeldin aramıza.. Ama bu yedek depo olayını yazın yapma sıkıntı cıkabilir.yakıt sıcakta genleşme yapabilir ve genleşen benzin akacak yer bulamayınca çok fazla basınç yapar,, bu basınç aracında sorun oluşturur.

Çevrimdışı DAS AUTO.

« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2010, 10:58:48 »
iyi ki aranızyadım. ;) hocam bi anlık acemiliğimize geldi. yoksa 45 lt yeterli. hocam sana bi soru sorcam siteden anladığım kadarıyla sendede yeni kasa polo var  öncelikle seninkide hayırlı olsun.. hız göstergesinin altında yuvarlak bi ışık paneli var o ne olduğunda yanıyor. diğer tüm göstergeleri anladımda onu çözemedim. servis ışığımı yoksa başka arıza ikaz lambasımı aydınlatabilirsen sevinirim... teşekkürler :)

« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2010, 20:45:24 »
tam olarak anlamadım da hararet lambasını kastediyorsunuz sanırım :) hararet göstergesi yok ya sizinkilerde  ::)

Çevrimdışı DAS AUTO.

« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2010, 08:46:57 »
yok yaa sanmam cünkü hararet olduğu zaman o bildiğimiz ibreli hararet göstergesindeki küçük yelken işareti çıkıyormus :) serviste sölediler ama belki hararet olduğunda ikiside yanıyodur. ama sanmam bu baska bişey  bulmaca gibi yapmışlar hergün yeni birsey kesfediyoz :)  burdan bütün değerli 6r kullanıcılarına sesleniom o hızın altındaki yuvarlak ışığı cözen varmı acaba... ??? şimdiden söliyim immobilizer ışığı değil o kapının orda çünkü  ;)
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2010, 08:50:26 Gönderen: DAS AUTO. »

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2010, 17:49:42 »
Dediğin bölüme hiç dikkat etmedim .. ama kitapçığı wardır arabanın ondan 2 dk da bulabilirsin ne anlama geldigi de açık olarak yazar, yarın bindigimde bakarım tam olarak neyi sorduguna.. Saygılar :)

Çevrimdışı DAS AUTO.

« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2010, 08:42:53 »
hocam kitapcığa baktım tüm göstergeler var ama onu  göremedim :(  ilgilendiğin için teşekkürler... ;)
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 08:43:32 Gönderen: DAS AUTO. »

« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2011, 16:48:14 »
Merhaba

Bende dizel kullanıyorum 2010 1,6 30000 bakımında servis danışmanı ile görüştüm bu konuyu hatta kendisi arkadasım olur pek tavsiye etmedi yedek depo felan yok onuda doldurma ileri doğru arıza lambası yakmaya baslar aracın dedi.Bence pek pompacılara uymayın yoksa serviste yeni pompalarla tanışabilirsiniz :):):):):)

Herkese iyi günlerde kullanımlar.