Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yay için fikir (Eibach Pro-Street-S VW Polo 6R 1.4)  (Okunma sayısı 9508 defa)

yay için fikir (Eibach Pro-Street-S VW Polo 6R 1.4)
« : 28 Aralık 2011, 00:38:08 »
arkadaslar arabaya herkes yay taktır diyor ama h&r veya eibach 3.5 veya 5 cm yay istemiyorum..orginal Eibach Pro-Street-S VW Polo 6R 1.4 yay buldum..almanyadan abime göndertiricem..link vericem bi bakin..anlayan arkadaslardan onay bekliyorum..

link>>>http://www.ebay.de/itm/Eibach-Pro-Street-S-VW-Polo-6R-1-2-1-4-1-2-TSI-06-09-/320661760937?pt=DE_Autoteile&hash=item4aa8ee2ba9#ht_5598wt_927

ürün açıklaması

Eibach PRO-SOKAK-S

Coilovers - yüksekliği ayarlanabilir

- 20 mm Yükseklik ayarı - düşürücü 70 mm araç
- Paslanmaz çelik tasarım
- Sınır bölgesinde normal, appealingly gergin rahat, sportif
- Bizim ERS program çizim Yay elemanları
- Ayar ve kullanım kolaylığı için tam belge TÜV onaylı

Pro-Street-S, size konfor kaybı olmadan en iyi spor performansı sunar. Yükseklik ayarı bireysel arzu optimum ayarı için mümkündür.
Coilovers ein.Pro-Street-S amortisörler doğrudan akış için uluslararası elit spor için amortisörler ve yarış yaylar (ERS) geliştirme ve üretim yaşındaki Eibach deneyim atletik performans değil sadece paslanmaz çelik teknolojisi dayanarak, aynı zamanda en iyisidir kaliteyi sağlamak için. Yükseklik ayarı, korozyon direnci bile garanti etmek için, poliamid kompozit yapılmış yay tabak kullanın.

Oy üretim sonuçlarını doğrudan akan kombinasyonu, yüksek kaliteli malzeme ve ERS program çizim yay elemanlarının kullanımı kullanımı her açıdan bir üst ayarlı bir üründür.

Araç: Volkswagen Polo (6R) 1.2, 1.4, 1.2 TSI
Yıl: 0609 -
20-50 mm / arka: ön düşürülmesi 40-65 mm
Ön aks: 860 kg / arka: 770 kg
TÜV ile
Notlar: A, 24, 25, 45

arkadaslar linkte bu açıklamalar almanca işte orda yazanları çevirdim..fikirlerinizi bekliyorum..
birde bunu servis takmam dedi..özel servislere sormadım ama takabilirlermi yani..coilover taktıran birisi var ise birasda bilgi istiyorum.

« Son Düzenleme: 28 Aralık 2011, 00:41:26 Gönderen: Londonn »

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
Ynt: yay için fikir (Eibach Pro-Street-S VW Polo 6R 1.4)
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2011, 00:41:54 »
istanbulda olsan taktırcak yer soylerdim.

onun dışında ürünü kullanan görmedim. memnun kalır mısn orasını bilemem ama yay'dan iyi olacagı kesin. yükseklik ayarını da yapabiliyosun sonucta. sertlik ayarı da varsa tadından yenmez.
GTD

« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2011, 00:58:32 »
istanbulda olsan taktırcak yer soylerdim.onun dışında ürünü kullanan görmedim. memnun kalır mısn orasını bilemem ama yay'dan iyi olacagı kesin. yükseklik ayarını da yapabiliyosun sonucta. sertlik ayarı da varsa tadından yenmez.

burda servistekiler biz tamkayız dediler ordan canım sıkkın..fethiyede umarım takan anlayan vardır...neyse herkes iyi fikirle gelirse sipariş edicem gerekirse antalya veya izmir artık en yakın.

sadece forumda değil burdada gelen giden yay taktir diyor..iyi bişeyler olursa bomba olucak..yani konforu kaybetmek istemiyorum tek derim o..yoksa görüntü için bu arayı bozmak istemiyorum konforunu..

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2011, 01:06:21 »
servisler uğraşmaz genelde. çünkü sonradan yay taktırdın sen diye garanti dışı bırakmak istediklerinde siz taktınz cevabını almak istemezler :D

yapan vardır. olmaması imkansız ancak. onemli olan düzgün yapması sonucta arabanın yürüyen aksamı. yeri gelir hayat bile kurtarabilr. o yuzden araştır iyice el işçiliği düzgn olan birini bul :D
GTD

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2011, 09:13:55 »
yayve amortisör takan herkes takabilir diye düşünüyorum ...  kulelerden somunları söküyolar sonra aşagıdan disklerin ordan ayırıyolar sonra kucagına  geliyo zaten :) en fazla 1 saatlik işi var   düşündügüm gibi olursa ...

« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2011, 10:01:30 »
illakı takacak bır usta bulursun... ama elektronik coilover değilse bence uzak dur... cunku her ayar yapmak ıstedıgınde arabayı kaldırman lazım.. tekerleri sokmen lazım.... belki ilk aldıgın zaman hevesle ugrasırsın ama daha sonrada ızdırap halıne gelebilir.... benden demesı:D

« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2011, 23:35:00 »
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun!
Coil taktığında yüksekliğini ve sertliğini istediğin gibi ayarlıyabilirsin. fakat asıl amaç aracı yere yaklaştırmak olduğu için coili dip kullanıcaksın, çünkü görüntü harika oluyor. Ama konfor olarak yaydan çok farklı olmuyor inan, üstelik coili dip yaptığında sertlik ayarı değişmiyor yani yumuşatamıyorsun. Çünkü amortisörlerin esneyecek alanı kalmıyor ve sert oluyor. Arkadaşımın aracında (6r) coil var ondan önce de Eibach yay kulllanıyordu ve şu an o kadar masraf yaptığına pişman açıkcası.
Bende coil almayı çok düşündüm, hatta siparişi vermeye gittim, son anda yay almaya karar verdim ve şu an çok memnunum,  Eibach 3 cm yay kullanıyorum. Sana yardımcısı olması için foto ekliyorum. Kolay gelsin.

« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2011, 13:00:37 »

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun!
Coil taktığında yüksekliğini ve sertliğini istediğin gibi ayarlıyabilirsin. fakat asıl amaç aracı yere yaklaştırmak olduğu için coili dip kullanıcaksın, çünkü görüntü harika oluyor. Ama konfor olarak yaydan çok farklı olmuyor inan, üstelik coili dip yaptığında sertlik ayarı değişmiyor yani yumuşatamıyorsun. Çünkü amortisörlerin esneyecek alanı kalmıyor ve sert oluyor. Arkadaşımın aracında (6r) coil var ondan önce de Eibach yay kulllanıyordu ve şu an o kadar masraf yaptığına pişman açıkcası.
Bende coil almayı çok düşündüm, hatta siparişi vermeye gittim, son anda yay almaya karar verdim ve şu an çok memnunum,  Eibach 3 cm yay kullanıyorum. Sana yardımcısı olması için foto ekliyorum. Kolay gelsin.

önemli bilgi için tşk ederim dostum.yay istiyorum fakat işte fikirlerinizi ilk önce dinlemek istedim.yanlış bişey yapıp hayal kırıklığı olsun istemiyorum..yani bunun elektronic olanı çokmu farklı?? yoksa bu benim linktekinde o electronic ayar varmı??
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2011, 18:49:23 Gönderen: Londonn »

« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2012, 17:06:27 »
Mrb arkadaşlar uzun yıllardır VW kullanıcısıyım 2000-2009 arası Golf4, 2009-2011 arası Golf5'e bindim ve şimdi iki adet Polo'ya sahibim sizler gibi. Küçük olacağını düşünmüştüm ama şaşırttı beni açıkçası. 1.2 TDI Bluemotion ve 1.2 Trendline ikiside şeker beyazı. Bluemotion üzerinde oynama yapmayacağım ama benzinli üzerinde biraz oynamayı düşünüyorum aracım şu an stok halde, karbon kaput ve ayna, 2numara siyah cam filmi, sis farları, hks kutu içi hava filtresi ve egzoz kiti, 17 golf R jant, 205/45/17 lastik ölçülerim. vogtland 4cm veya eibach sportline yay takmayı düşünüyorum. Arkadaşlar eibach veya vogtland kullanıcıları varsa eğer bana yardımcı olabilir misiniz? komfor ne kadar düşüyor veya arabayı ne kadar basıyor? Şimdiden teşekkür ederim:)
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 17:11:03 Gönderen: rmznfdn224 »
Basık araba iyi arabadır:)

« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2012, 17:10:08 »
.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 17:11:48 Gönderen: rmznfdn224 »
Basık araba iyi arabadır:)

« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2012, 00:03:28 »
.

benim 205/40/17 jant lastik..hala ikilemdeyim yay konusunda..bu şekilde bile konfor biras kaçtı..bakalım ilerleyen zamanalrda air-ride belki..hayri usta ile haberleşiyorum..bakalım bu araçalra hiç yapmamış..araştırıp bilgi vericek..

« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2012, 13:53:33 »
bende ala leylek gbı gezıyorm 5cmlık hr yay takıcaktım.bır kac arkadas tavsıye etmedı bırkac kıs tavsıye ettı kararsız kaldım..
dun aksam arabayı yıkattıktan sonra bır gobekten donerken aracın arkasının bızzat kaydıgını hıssettım bmw kullanıyor gbı hıssttım bı an kendımı sonradan poloda oldugum aklıma gelnce gaz kestım =) yaylanalım artık dıorm onerıler tavsıyeler 5lık kullananlar sıkayetlerını memnunnıyetlerını soylesın

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2012, 14:42:40 »
bende ala leylek gbı gezıyorm 5cmlık hr yay takıcaktım.bır kac arkadas tavsıye etmedı bırkac kıs tavsıye ettı kararsız kaldım..
dun aksam arabayı yıkattıktan sonra bır gobekten donerken aracın arkasının bızzat kaydıgını hıssettım bmw kullanıyor gbı hıssttım bı an kendımı sonradan poloda oldugum aklıma gelnce gaz kestım =) yaylanalım artık dıorm onerıler tavsıyeler 5lık kullananlar sıkayetlerını memnunnıyetlerını soylesın
3,5 cm olan yeter mi sizin araca

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2012, 14:50:10 »
777 avro diyor.? bence Coilover daha opsiyonel ve ekonomik olmazmı?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline