Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YARDIM İSTİYORUM  (Okunma sayısı 9344 defa)

YARDIM İSTİYORUM
« : 03 Şubat 2012, 12:17:57 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba...

Son zamanlardaki benzin fiyatlarından olsa gerek, arabamdan soğumuş bulunmaktayım. Bu nedenden dolayı dizel araçlara bakmaya başladım. Araştırırken polo Bm yi gördüm. Gittim aracı yakından gördüm, inceledim, forumlarınızı baştan sona okudum. Ardından uzun süre kullanma planım olduğu için 1,6 TDI daha mantıklı bir seçim gibi geldi. Tam hedefimi belirlemişken 41,300 + Sis farı + Jant + CC vs. baktım bana 44000 e malolucak. GOLF Trendline 1,6 TDI 105 bg için 51,400 gibi bir fiyat var. Ne yapmalıyım? Seçimimi hangisinden yana kullanmalıyım?

*GOLF 7 Eylül - Ekim gibi gelir diyorlar ne kadar doğrudur?

*Polo ne zaman kasa değiştirir?

İkinci el fiyatlarına gelince sahibinden e bakıyorum; millet sıfırı 41.300 olan arabaya 38 lira çekiyor anlamadım nasıl iştir.

Şimdiki aracımdan memnunum fakat  inanırmısınız benzin almak zoruma gidiyor. Km de 0,40 kuruş yakmak istemiyorum artık :)

Yardımcı olursanız sevinirim...  Şimdiden teşekkürler...
POLO BlueMotion

Ynt: YARDIM İSTİYORUM
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2012, 12:46:47 »
öncelikle foruma hoşgeldiniz. 1,6 tdi şüphesizki bm ye göre çok daha kuvvetli bir araç ama bomboş sizde farkederek eklentilerle birlikte elde edebileceğiniz fiyatı bulmuşsunuz. bu kadar yakındıgınız şimdiki benzinli aracınızın marka ve modeli nedir ?

ayrıca madem uzun süre kullanma planınız var dogabilecek farkları kullanacagınız için bence 41,300 + Sis farı + Jant + CC e değer.

golfle polo kıyaslanmaz çünkü ayrı segmentin ürünleri ve baktıgınız trendline golf de boş bi araç o paraya değer mi o da baska bi tartısma konusu.

« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2012, 14:45:16 »
Kemal bey ilginiz için öncelikle teşekkür ederim...

Araç Daihatsu Materia 1.5 103 bg benzinli otomatik...

Golf 7 hakkında bilgisi olan arkadaş var mı acaba aramızda?
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 12:05:46 Gönderen: FY. »
POLO BlueMotion

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2012, 17:35:50 »
golf 7 yi bence golf kullanıcılarına sorun. poloda güç istiyorsanız 1.6 TDI doğru seçim. bluemotion, motor olarak 1.6 TDI a göre zayıf, donanım olarak güçlü bir araçtır. ekleteceklerinizle beraber TDI bence mantıklı. polo bence 2013 modellerde kasa değiştirmeyecek çünkü bu modeller 2010 da üretime başlandı. en azından 2014 modellere kadar gideceğini zannediyorum.

« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2012, 08:57:51 »
Yalnız sunu unutmayın golfun trendline bile 4 airbag,asr,abs,esp,ebd,4 teker disk,yol bilgisayarı standart sadece JANT ve cc yok oda halledilmeyecek donanımlar değil!golf ne kadar boş olursa olsun poloyu her acıdan ezer(yakit hariç)
GT

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2012, 13:57:50 »
Yalnız sunu unutmayın golfun trendline bile 4 airbag,asr,abs,esp,ebd,4 teker disk,yol bilgisayarı standart sadece JANT ve cc yok oda halledilmeyecek donanımlar değil!golf ne kadar boş olursa olsun poloyu her acıdan ezer(yakit hariç)
+1
ben araba bakarken adam demişti golf trendline ile polo comfortline donanımı aynı. hatta daha bile fazla

« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2012, 15:29:30 »
donanım merakını anlamış değilim. arkadaşımın full puntosu ile köprüden geçerken iki tırın ortasından geçmek zorunda kaldım, arabayı zor zaptettim.ters dönecek gibi oldu.yemişim dijital klimayı deri direksiyonu.ben 190 ile giderken bile kendi aracımla en ufak bir güvensizlik hissetmedim.bende bomboş polo var vw çekemezlerin tabiriyle, bugün araba alsam yine polo alırım yine vw alırım..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2012, 15:59:33 »
almandan şaşmayacağımız konusunda bütün forum olarak hemfikiriz. sadece almanlar içinde seçim yapmak isterseniz diye boyut donanım vb farkı sunulmuş. mesela 4 kişilik bir aile için poloyu tercih etmem ben şahsen. golf alırım.

« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2012, 16:07:55 »
almandan şaşmayacağımız konusunda bütün forum olarak hemfikiriz. sadece almanlar içinde seçim yapmak isterseniz diye boyut donanım vb farkı sunulmuş. mesela 4 kişilik bir aile için poloyu tercih etmem ben şahsen. golf alırım.
  :) kesinlik :ole katılıyorum

« Yanıtla #9 : 09 Şubat 2012, 20:00:53 »
Bm Polo  parayı donanıma alıyor abs asr esp Hill holder start stop v.s motor acısından ise sıfır . Hem dizel hem 1.2 lt hem  3 silindir d75 bg. Bu aracla 10 derecelik rampada bile  zorlanirsin. Çabalama kaptan ben gidemem. Polo 1,6 comfort al  daha iyi.

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
« Yanıtla #10 : 09 Şubat 2012, 20:37:00 »
Bm Polo  parayı donanıma alıyor abs asr esp Hill holder start stop v.s motor acısından ise sıfır . Hem dizel hem 1.2 lt hem  3 silindir d75 bg. Bu aracla 10 derecelik rampada bile  zorlanirsin. Çabalama kaptan ben gidemem. Polo 1,6 comfort al  daha iyi.

Polo Bm yi kullandın mı bilmiyorum (açıklamalarından kullanmadığın anlaşılıyor ama)...  Eğer kullanmadıysan önyargılı davrandığın açıkça belli, ama eğer kullandığın halde bunları söylüyorsan (kendi düşüncelerin tabi ki) bir yerde hata var demektir. 1,6 tdi tabi ki daha güçlü, ancak vw nin 1,2 tdi (180 Nm) sine  "sıfır, 10 derecelik rampada bile zorlanır, vb. "   demek çok büyük haksızlık. Ben araçta 4 kişi, bagaj ağzına kadar doluyken, çok dik ve uzun rampalarda, o herkesin sözde kaliteli dediği araçların yanından çok rahat geçiyorum., hem de 3,5 l/100km gibi müthiş yakıt tüketimiyle... VW, TDI nın babasıdır ve her açıdan sınıfının standartlarını belirler... 
Polo, büyüksün...

« Yanıtla #11 : 09 Şubat 2012, 23:17:25 »
Alıntı
Bm Polo  parayı donanıma alıyor abs asr esp Hill holder start stop v.s motor acısından ise sıfır . Hem dizel hem 1.2 lt hem  3 silindir d75 bg. Bu aracla 10 derecelik rampada bile  zorlanirsin. Çabalama kaptan ben gidemem. Polo 1,6 comfort al  daha iyi.
Alıntı

belli belli bluemotion kullanmadığı belli:) o fiyat farkından aldıkları esp asr hild hold la millet yolda kalırken 10 cm karda yardıra yardıra yokuş tırmanıyo bm :)  1.6 tdi ın hızlanmaları dışında uzun yolda bana hissetirdiği pek bi fark yok:D 1.6 tdi la 190 gördüm sarsmaya başladı tırstım.. bm le 201 gördüm 3.3 devirdee:d ikisinde kullandım eyw 1.6 canavar ama benim girdiğim 140 150le girdiğim viraja esp siz biraz cesaret ister:D vw candır polo aşktır :D tüm polocu kardeşlerimin sevgiler günü kutlu olsun:) sevgililer gününde bluemotionuma turtle wax ve meguaris ürünleri aldım çok sevinicek :P

ha bide eklemeyi unutmayım.. 1.6 tdi la  120 130 ortalamayda 3.9/100 tutturabilen varmı :D
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 23:21:02 Gönderen: tunataskiran »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2012, 00:08:31 »
abi b
belli belli bluemotion kullanmadığı belli:) o fiyat farkından aldıkları esp asr hild hold la millet yolda kalırken 10 cm karda yardıra yardıra yokuş tırmanıyo bm :)  1.6 tdi ın hızlanmaları dışında uzun yolda bana hissetirdiği pek bi fark yok:D 1.6 tdi la 190 gördüm sarsmaya başladı tırstım.. bm le 201 gördüm 3.3 devirdee:d ikisinde kullandım eyw 1.6 canavar ama benim girdiğim 140 150le girdiğim viraja esp siz biraz cesaret ister:D vw candır polo aşktır :D tüm polocu kardeşlerimin sevgiler günü kutlu olsun:) sevgililer gününde bluemotionuma turtle wax ve meguaris ürünleri aldım çok sevinicek :P

ha bide eklemeyi unutmayım.. 1.6 tdi la  120 130 ortalamayda 3.9/100 tutturabilen varmı :D

galiba ben de öyle yapıvam. meguiars ları nerden alıyosun :D turtle wax bauhausta var da, meguiars görmedim orda.

« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2012, 00:45:21 »
meguaris kil aldım netten.. (hepsiburada) turtle waxları en ucuz bulduğum yer koçtaş..:D