Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Xenon far taktıracağım  (Okunma sayısı 32735 defa)

Çevrimdışı guney01

• Bluemotion Polo
Xenon far taktıracağım
« : 08 Temmuz 2011, 09:24:54 »
 Arkadaşımdan duyduğuma göre fiyatları çok ucuzlamış. Montaj dahil 150 tl'ye taktırırız dedi. Ne dersiniz beyaz poloma beyaz xenon iyi gider değilmi? :)

Ynt: Xenon far taktıracağım
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2011, 09:36:41 »
bende taktıracaktım ama, burda twincep arkadasımız ibrahim, beyaz ampul taktırmıs 10 numara olmus...bu hafta sonu alıp takacağım 150 tl veremem..ikisinin arasında ne fark var acaba ?

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2011, 09:53:50 »
150 tl lik xenon takarsanız ilk çukurda o ampul kesecektir.Ucuz  xenonların ampulleri sarsıntıya çok dayanıklı değil + 150 tl xenon aldınız ampul kesti gidip ampul aldınız en aşşa tek ampulu 50 tl başlayıp 100 tl kadar belki dahada fazla gidiyor. Xenon ampulleri çok pahalı arkadaşlar bilginiz olsun

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2011, 10:35:32 »
bende taktıracaktım ama, burda twincep arkadasımız ibrahim, beyaz ampul taktırmıs 10 numara olmus...bu hafta sonu alıp takacağım 150 tl veremem..ikisinin arasında ne fark var acaba ?

Fara dışardam bakan için ''evet,fark olmayabilir'' ama  farı içerdeyken dışarıyı görmek için bakan da ''dünyalar kadar fark var''...  :tamamdir

xenon'nun sellektörü yeter... ''Çat..! Çat..!''    :D

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2011, 10:37:32 »
Mercekli değil sanırım sizin farlar karşı taraftan gelenin gözünü çok güzel alır .

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2011, 10:38:49 »
Mercekli değil sanırım sizin farlar karşı taraftan gelenin gözünü çok güzel alır .

İyide kulak çınlatır...  :melek:  :melek:

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2011, 10:45:57 »
Valla ben genlede basıyorum kufuru :)

Çevrimdışı guney01

• Bluemotion Polo
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2011, 11:02:06 »
Ne diyorsunuz yani arkadaşlar taktırmayayım mı? ben pek anlamıyorum bu işlerden ama arkadaşım taktırırsam çok iyi olacağını söyledi.... twincept ampuk kesecektir derken neyi kastettin açarmısın biraz olayı... Teşekkürler...

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2011, 11:07:02 »
Abi taktırmasan iyi olur kullagın çınlamaz çünkü sen xenonu taktırınca birisinin arkasında gitiğinde adamın aynalarıparıl parıl parlıcak adamın gözüne gelecektir. karşı taraftaki kişi içinde aynışey geçerli direk gözüne gelecek ve rahatsız edecektir. benim bildiğim sizin araçlarda mercek yok eğer varsa taktır.

« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2011, 11:12:26 »
Karşıdan geleni rahatsız etmek gibi bir kaygın yoksa ampul'ü dert etme bir çok arabamda kullandım ortalama 150 lira civarı fiyatlardaki kitleri bir kere bile ampülde yada ballastda problem yaşamadım. Hadi ben şanslıyım diyelim :) sorun yaşasan bile en az 2 yıl garantili bir ürün alacaksın anında bozulan parçayı değiştirmek zorundalar.

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2011, 11:20:10 »
ben taktırdım çokta memnunum ... diğer sürücüleri düşünüyosan far ayarını en alt seviyede tutarsın ne karşıdan gelen etkilenir nede sana zararı olur ... + + +  genede için rahat etmedimi .. sana  2. çözüm   sis farlarına xenon taktır far ampülünü ise osram cool blue hyper white ile değiştir ( yada philips ) bu sefer hem sislerin beyaz hemde  farların beyaz olacak  sislerdeki xenon senin görüş açına baya bi katkı sağlıyacak . farlardaki halogen ampul karşı tarafı rahatsız etmiyecek ... ama  çöylede bi durum var  .. bu kadar zaman bende seyit arkadaşım gibi  hassas davranıyodum bu konularda ama   olacak gibi değil .  sen takmazsan başkaları takıyo yani bu sebeple hiç çekinmeden al  ama mutlaka 6000 kelvin al  8000 ve üzeri aydınlatması zayıf kalıyo ve mavi renk veriyo .. 6000 ideal kristal beyazdır ;)

Çevrimdışı guney01

• Bluemotion Polo
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2011, 11:36:22 »
Teşekkürler arkadaşlar... karşıdan gelenin yada arkasında olduğum araba nasıl rahatsız olacak uzunları açınca mı?

« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2011, 11:41:16 »
Elektrikçi arkadaşınız varsa ucuz zenon taktırın :D

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2011, 13:05:15 »
polo 6r ' da polo 6r gti haric hiç bir modelinin farında mercek yok odaklama yapmaz ışığı dağıtır ve kulak çınlaması yapar gerek yok ben halojen ampul kullanıyorum hatta org 55w ben 85w kullandım farı kolunu yakmasın zarar vermemesi içinde röle bağladim cok güzel beyaz ışık alıyorum benm topicte resimlere bakabilirsin