Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw servis sorun  (Okunma sayısı 9646 defa)

vw servis sorun
« : 25 Ocak 2012, 01:32:06 »
arkadaslar jantları söktüm benzin ölçümü yapalım dedi servis orginal ve 17 inç arasındaki farkı görmek için..neyse orginalleri taktım gittim bayiye işte baktılar ettiler..tamam gidebilirsin dediler..dedim birde araç sağa çekiyor bakarmısınız..işte baktılar ettiler çekiyor..sanki yalan atıcam kendi aracımda sonra dediler rot değişmesi lazım sorun orda..

ii tamam dedim ama dedi 70 lira..dedim garantiye girmiyormu yok dedi işte sürüş takımları girmiyor falan..ısrar etmedim neyse eleman servise tekrar götürüyordu aracı aklıma takıldı sanayide bi arkadasa sorayım dedim rot balans işte neyse kaça degiştirir falan neyse aradım dedi 20 lira sanayide..hemen dedim pardon dostum aracı geri getirirmisiniz..sanayide aynı olay 20 liraymiş gerek yok dedim orda yaptırıcam..

neyse gittim bi sinir rot balanscıya..daha önceki araçlarımın rot balans işini ona yaptırıyorum..anlattım işte sağa çekiyor falan filan dedi jantlarımı degiştirdin falan dedim evet..hee dedi çekmede rot ile alaksı yok tekerleri dedi sağ-sol yapalım  görürsün sorun gidicek dedi..abi dedim servis söyledi baya çekiyor dedim..ya alakası yok her lastiğin yeri bellidir dedi sen beni dinle araç dedi yeni hayatta dedi olmas.ok sen bilirsin dedim..

neyse abi söktü taktı ve bana hadi dedi görüşürüz..dedim kaç para kardeşim 5 tl yeter dedi..kuşkulanarak çıktım ordan yani inanmamıştım sorunun gideceğine ama 2 gündür kullanıyorum çekme falan kalmadı..servise gidip bu olayı anlatıcam bakalım ne diyecekler. neyse moralim düzeldi ama bu olayı paylasmak istedim..yok yere 70 içeri giricektik..diyecegim servisler harbiden mantarlamış..
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2012, 01:33:58 Gönderen: Londonn »

Ynt: vw servis sorun
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2012, 06:32:16 »
Yetkili servislerin boyle olaylari oluyor maalesef,olcumu yapabildinmi ?
R 1 3 5
L  +++
    2 4

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2012, 11:19:49 »
yetkili servislerin (özellikle bayi servislerinin) alayı düzenbaz. garanti dolsun kapılarının önünden geçmem

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2012, 14:44:43 »
Yetkili servislerin boyle olaylari oluyor maalesef,olcumu yapabildinmi ?

yok daha ölçüm yapmadım ama jantları geri takıcam satmassam..biras böyle şehir içi şehir dışı denicem.çok fark etmesse geri takıcam..yani 40-50 kuruşa kadar bi fark olusursa geri takıcam..aşırı olursa takmıcam zaten satılık ettim jantları..öylesine koydum bakalım..

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2012, 20:10:48 »
Bakım harici servise pek fazla gitmeyin, anlamıyorlar. Gerçi bakım işinide pek bilmiyorlar ama rutin şeyler onlar işte..
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2012, 22:54:11 »
Bakım harici servise pek fazla gitmeyin, anlamıyorlar. Gerçi bakım işinide pek bilmiyorlar ama rutin şeyler onlar işte..
+1907

« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2012, 13:33:50 »

bayide kasko yapan arkadas dedi aylık 20 tl ver 2 sene boyunca garantin devam etsin dedi..yani 4 seneye çıkıcak..bu sene yaptırdın yaptırdın yoksa yaptıramassın dedi..gerenk vamı?? yani zaten memnun kalmadım son olaydan..

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2012, 00:11:03 »
garantin bitmeden 1 ay once de yatırsan 2 yıl daha uzatabiliosn garanti süreni. yılla alakan yok yani garanti sürenle alakalı. ama kampanya yapmıs olabilrler aylık 20TL ye. ne kadar tutar bilmiorm.
GTD

« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2012, 00:41:10 »
rotunun degstıgını tesbıt ederlerse dısarda degıstırdıgını garntı dısı bırakabılr aracını danısman veya usta bn yetkılı servısde calısıorm aslında garantılı  iş yapılıyor dısardakı paralara nerdeyse ama bazı servısler varkı harbıden ısı bılmeyenlerın ugrastırdıgı cıleden baska bısey degıl

« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2012, 02:25:05 »
garantin bitmeden 1 ay once de yatırsan 2 yıl daha uzatabiliosn garanti süreni. yılla alakan yok yani garanti sürenle alakalı. ama kampanya yapmıs olabilrler aylık 20TL ye. ne kadar tutar bilmiorm.

sonuçta 4 yıla çıkıcak garanti..18 ay içinde dedi karar ver falan diye uyarmıstı beni..4 yıla çıkarmak istersen işte aylık 20 tl daha vermen lazım demişti..bende araca bişeyler yapmak istiyorum ama jantlara stres ettiler..yay falan dahada stres olcak diye girmedim..acaip stresliyim bu aralar..jantlar çıkardım kabak eşşek gibi kaldı araç.yani ortada kaldım
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2012, 03:03:02 Gönderen: Londonn »

Çevrimdışı n3co

• 6R l Haxball
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2012, 22:49:37 »
sonuçta 4 yıla çıkıcak garanti..18 ay içinde dedi karar ver falan diye uyarmıstı beni..4 yıla çıkarmak istersen işte aylık 20 tl daha vermen lazım demişti..bende araca bişeyler yapmak istiyorum ama jantlara stres ettiler..yay falan dahada stres olcak diye girmedim..acaip stresliyim bu aralar..jantlar çıkardım kabak eşşek gibi kaldı araç.yani ortada kaldım

ortada kalacak bir durum yok, ne janta nede yay'dan dolayı garanti dışı kalıyor araç, onlarınki hikaye. Sonuçta sen gideceksinki para kazansınlar.  dört yıllık garanti ise işine yarar en azından 4 sene içerisinde satarsan ikinci elde hala garantisi devam eden bir araç diğerlerine göre bir sıfır önde olur. 

Doğuş'un servis anlayışı çok salakça..
google.com > En Güncel Polo Sitesi.

« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2012, 01:25:58 »
haklısın n3co bu 4 sene olayına giricem aynen..satışta falan aynen artı puan olur ;)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
« Yanıtla #12 : 30 Ocak 2012, 00:11:49 »
Kaskoyu vdf den yaptırmadım ben de yararlanabilir miyim?

« Yanıtla #13 : 30 Ocak 2012, 19:36:50 »
Kaskoyu vdf den yaptırmadım ben de yararlanabilir miyim?

4 sene olayındanmı yararlanmayı soruyon??